Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodás gyereketek eszik...

Óvodás gyereketek eszik reggelit otthon oviba indulás előtt? Mit?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 08:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Csak nagyon minimálisat, mert van reggeli az oviban. Tegnap 1 szelet vajaskenyeret osztottam szét a 3 gyerek közt, ma pedig fejenként 2 szem kekszet kaptak.
2015. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
az enyém reggelizik, mert átlag 7-kor kel, és az oviban fél 10-kor van tízórai. Rudit+ joghurtot, tejszeletet, gabonagolyót vagy péksütit eszik.
2015. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%

Mindig reggeliznek, hiszen a reggeli fontos :)

Tegnap lekváros kenyér volt, a középső csoportosom egy egész szeletet evett, a kiscsoportosom fél szeletet.

Ma pástétomos kifli, de csak felet-felet ettek, nem kértek többet. Oviban tízóraira pont megéheznek, és ott is elfogy minden.

2015. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

Mi 7-kor kelünk és rögtön reggeli. Vagy piritos vajjal(a kicsi szereti a mézet és lekvárokat, a nagy nem), vagy gabona pehely, vagy kifli, zsemle. Ekkor változoan esznek, a legnagyobb ha fél zsemlét megesznek. De talán az inni a legfontosabb, kakót vagy teát isznak és azt egy bögével.


Az oviba 9:30 körül van a reggeli. Ide tilos édeset vinniük, legtöbbször vajas zsemlét, piritost visznek, néha kapnak bele parízert vagy szalámit, de mindig van vagy alma, répa, uborka vagy paprika ropogtatni.

2015. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

Az oviban 8:30-kor van reggeli, az enyémek 7-kor esznek otthon. Nekem fontos, hogy lássam, nem üres hassal indulnak el.


Ma vajas croissant adtam nekik vajjal, tegnap mézes kifli volt. Holnap gabonapehely lesz. Szokott még gyümölcsös zabszelet vagy rizskása is lenni, vagy ha elég korán kelek, akkor bundás kenyér, és persze egy kis gyümölcs.

2015. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Nagy ritkán megiszik egy fél pohár kakaót, de ennyi. Az oviban mindig eszik rendesen. Igaz, mi 1 percre lakunk az ovitól (szomszéd tömb), fél 8 után kel fel, 8-ra járunk oviba és fél 9-kor van reggeli. Ha utazni kéne, akkor szerintem enne.
2015. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

pohár kakaó - az olyan 2-3-4dl - mikor mennyit iszik meg

van kis tál gabonapehely

vagy a kakaó mellé 2 harapás a reggelimből :-)

reggel 6:30-6:45 kel olyan 7:10-8:00 között érünk be az oviba és csak 8:00 körül van reggeli


szal nem árt neki h otthon eszik

2015. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem nagyon éhesek, egy pohár kakaót és esetleg pár darab kekszet, egy túró rudit, vagy fél banánt azért megesznek, de van hogy csak a kakaót isszák meg.
2015. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

"Rudit+ joghurtot, tejszeletet, gabonagolyót vagy péksütit eszik."


Egy kanál kristálycukor nem lenne egyszerűbb ezek helyett? Tápértékre még stimmelne is.

2015. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Az 5 éves kisfiam sem reggelizik "klasszikusan" csak hétvégén.

Hétköznben, munkanapokon, ovis napokon csak megiszik kb. 2,5-3 dl kakaót és kb. 10 perc múlva indulunk is az oviba, ahol akár azonnal is tudreggelizni (nálunk a reggelztetés folyamatos érkezéstől kb. 9-ig).

Így nála sem marad ki a fontos reggeli főétkezés, csak nem otthon.

Ezzel nekem semmi bajom.


Hétvégén is megissza a nagy bögre kakaót és kb. 1/2 óra múlva ülünk le együtt reggelizni. Ilyenkor változatos, hogy éppen mit: lehet az műzli, szendvics, valamilyen tojásos étel (rántotta, tükörtojás stb.), lekváros vagy mézes kalács.

2015. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!