Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodával kapcsolatban: mi a...

Óvodával kapcsolatban: mi a véleményetek arról, hogy mindig ugyanaz a néhány szülő teszi oda magát?

Figyelt kérdés
Nem kötelező, de van lehetőség vinni be a gyerekeknek pl.gyümölcsöt. Ha mindenki 1 hónapba 1szer vinne, minden nap kapnának a gyerekek az ebéd mellé. Minden rajzeszközt biztosít az ovi, egy csomag írólapot kértek. Ez is közfelháborodást váltott ki. Mi vittünk, és egy páran a szülők közül, de azoknak a gyerekei is rajzolnak rá nyilván, akik nem viszik be, ahogyan azok is esznek a gyümölcsből akik soha nem visznek. Nem sajnálom a gyerekektől, de tényleg megerőltető 500-1000 Ft egy alkalommal gyümölcsre? Tényleg nem lehet a napi doboz cigi árán gyümölcsöt venni? És ami nem kerül pénzbe, az hogy eljöjjön szülőire, hogy ott legyen a társadalmi munkán udvart rendezni, a csoportot szépíteni, varrja ő is a jelmezt amikor készülünk valamire az is csak mindig ugyanannak a néhány embernek fontos? Nálatok is így van? Segítetek megérteni a helyzetet?
2015. szept. 9. 07:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ez mindenhol így van. És így lesz majd később az iskolában is. És van akinek megerőltető, (vagy legalábbis azt mondja). Például: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__ovodak..
2015. szept. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
A megértésben sajnos nem tudok segíteni, és szülő sem vagyok, de 20 évesen, két testvérrel, akik szintén túl vannak a középiskolán is, garantálni tudom, hogy ez nem csak óvodai jelenség, hanem találkozni fogsz vele az általános és a középiskolában is. Csak ott talán fontosabb ügyek is lesznek :(
2015. szept. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Nézd van Akinek 500 forint is számít és szqbadideje/kézügyessége sincs.


A linkelt kérdésben pedig nem volt összeg, ellenben kötelező a befizetes, úgyhogy ennek a két kérdésnek semmi köze egymáshoz

2015. szept. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ez sajnos mindenhol így van és szokj hozzá, így is lesz. :(

A csúcs nálunk tavaly az volt, hogy csoportszoba festésre kerestek szülőket, meg is történt péntek este, hétfő reggel az egyik "lelkes" anyuka káromkodva indította a napot, hogy miért van itt ilyen büdös.

2015. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
A linkelt kérdés annyiban kapcsolódik ide, hogy a kérdező írta, hogy neki minden pénzt be kell osztani. Tehát gondolom nehézséget okot bevinni alkalomszerűen 500-1000 forintot.
2015. szept. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
z én fiam csanás, mindig mindent befizetek, beviszek, amit kell, szülőire eljárok (mondjuk most pont nem, mert aznap szakvizsgázom, de ez talán megbocsátható nekem), de azt garantálom, hogy soha nem fogok jelmezt varrni egy eseményre sem. Egyébként sajnos hidd csak el, hogy van akinek az az 500-1000 forint is számít (és nem feltétlenül cigizik, ez már megint csak hatásvadászat volt). Örülj neki, ha neked nem okoz gondot.
2015. szept. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Azért azt nem hiszem, hogy se pénze, se ideje segíteni akármilyen közös tevékenységben. Nem kell mindenhol ott lenni, vagy állandóan nyomatni a pénzt. Gondolja át mindenki, hogy milyen mértékben és minőségben tud segíti. Nem pedig azon siránkozni, hogy nehézséget jelen pár száz forint befizetése. Ha nincs pénze, akkor próbáljon meg festeni, jelmezt készíteni...stb...vagy akármit.
2015. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Előre szólok, hogy rosszízű kommentet fogok megfogalmazni.

Az ovival kapcsolatban csak a gyerekeimet közvetlenül érintő dolgokkal vagyok hajlandó foglalkozni, azaz napi kapcsolat az óvónővel, hogy minden rendben van-e velük, illetve szólnak, ha be kell vinni valamit.

Pedig én is nagyon lelkes voltam. Rengeteg gyümölcsfánk van, így rendszeresen vittem a termésből. Csakhogy nálunk nem fényesre suvickolt piaci alma terem, hanem permetszer nélküli, sokszor apróbb, esetleg hibás gyümölcs. Meg kell mosni, feldarabolni, hibás részt kivágni és ennyi. Hordtam is rendesen az almát, körtét, meggyet, cseresznyét, barackot, szőlőt. De vittem a hónapos retket, uborkát, paradicsomot is, szintén háztájit. Még büszke is voltam magamra, amíg több felől vissza nem jött, hogy mekkora paraszt vagyok, hogy hazait adok be, ahelyett, hogy megvenném a SZÉP gyümölcsöt, pl. banánt, narancsot, mandarint. Rákérdeztem az óvónőnél, és pironkodva bevallotta, hogy tényleg az a divat, hogy megveszik, mert az hibátlan. Hát nem vittem többet, de nem is vettem. Esznek a gyerekeim otthon eleget.

Tesóm könyvtáros. 30% engedménnyel tud könyveket beszerezni. Amikor a szülőin bejelentették, hogy Karácsonyra könyvet kapnak a gyerekek, szóltam, hogy van ez a lehetőség, mégpedig számlásan, akár az ovinak is lehet rendelni. Annyi volt a válasz, hogy majd az szmk intézi, ne szóljak már bele. Könyvre végül nem futotta teljes áron, hát vettek helyette valami gagyi kártyát a gyerekeknek. Nem ajánlottam fel többet.

Ovis bálra kerestek előadót. Az egyik szmk-s anyuka ismeret egyet, jó pénzért elvállalta. Szóltam, hogy van egy zenekar, aki sok karitatív fellépést vállalnak, egy vacsiért végigzenélik az estét, ha kérem őket. (Közös jótékonysági programban veszünk részt). Naná, hogy nem kellett, pedig vittem felvételeket róluk, és tényleg nagyon jók. Na, elegem lett, már szülőire sem járok, mert rájöttem, hogy néhány szuperanyu irányít, a többi meg bólogat.

Most ott tartok, hogy ha valamit megszavaznak, megcsinálom. Viszem a ceruzapénzt, a csoportpénzt a gagyi karácsonyi ajándékra, a színes lapot, rajzlapot, lisztet, sót, de semmi egyebet. És nem jelentkezek kertrendezésre, tombola csomagolásra, úgyis csak az a jó, amit a néhány önjelölt csinál.


És mielőtt megvádolnátok, nem vagyok sem összeférhetetlen, sem nagypofájú, annyi a hibám, hogy nem ebben a faluban nőttem fel, és elég rosszul viselik a betelepülőket.

2015. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban élek, van két ovis gyerekem, és a szülöi munkaközösség tagja.


Mi itt addig nyújtozunk míg a takarónk ér.

Vagy is azt csináljuk amit tudunk, és amire a szülök hajlandóak.

Ha van gyümölcs akkor van ha nincsen akkor nincsen, az ovonök kiírják mikor kell és persze itt is ugyan azok a szülök viszik be. De ezzel semmi baj nincsen, mindenki azt teszi amit tud és akar a gyerekéért.


Az utolsónak annyit, hogy te meg felháborodhatnál, hogy agyon permetezet gyümölcsöt már pedig ne kapjanak a gyerekek...Mondjuk el sem tudom képzelni, hogy a szülök honnan tudják, hogy te milyen gyümölcsöt vittél be, mert én sem látom mit visz a többi szülö, ez csak is az ovonötöl jöhetett nálatok, hogy körbe kürtölte, hogy rossz gyümölcsöt viszel be. Nálunk pont azt mondták, ha a banán már barnul és otthon senki nem eszi meg, az oviban tuti megeszik a gyerekek...


Èn azért lettem szülöi munkaközösség tagja mert szeretek tenni venni, és ez jó ismerkedés a más szülökkel. Szerencsére nálunk ajándékozások az oviban nincsenek, itt karácsonyra csinálják a játékok rendbetételét, így ekkor kapnak a csoportok néhány új játékot, de sok minden nem kell, mindenre vigyáznak.

A szülöi munkaközösségünk ovodai eseményekkor sütit árul és egy nagy összeg van össze gyülve.

2015. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Bölcsődébe megy a gyerek (óvóda emiatt még fehér folt nekem).

Ott pl. elmondták, hogy gyümölcsöt csak zöldségestől hozott számlával tudnak elfogadni, egyébként az ÁNTSZ a tökükre lép. Pedig mi is tonnaszám kapjuk apám kertjéből a szép gyümölcsöt (permetezett, de nagyon odafigyel a lebomlási időre, hiszen az unokájának is szánja), de nem lehet vinni belőle.


Mondjuk ezt a részét megértem, mert itt felsőbb hatóság szabott meg valamit, intézményvezetőként én se mernék szembemenni vele.

2015. szept. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!