Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen gyümölcsöt visztek az...

Milyen gyümölcsöt visztek az óvodába? Milyen időközönként? Mennyi a csoportlétszám?

Figyelt kérdés

2015. szept. 11. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26 gyerek van a csoportban, napi szinten váltakozik, hogy épp ki viszi a gyümölcsöt, szóval kb. havonta egyszer kerül ránk a sor. Nagyjából 3 kg gyümölcsöt viszünk, legtöbbször almát. Télen volt, hogy vittünk egy kis banánt, mandarint is.
2015. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minden héten van két gyümölcsfelelős, akinek kell hozni 2 kg gyümölcsöt. Én mindig többet szoktam. Hadd rágcsálják. Most almát és szilvát vittünk. Ami nagyon maszatol pl eper és ami savanykás pl narancs azt nem szokták szeretni. De zöldséget is lehet vinni pl répa, karalábé, uborka.
2015. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk szerdán és pénteken van gyümölcsnap, amikor mindenkinek vinni kellene 1-2 szem gyümölcsöt. Most kb. 15-en vannak, (vegyes, de most főleg kiscsoport, még lesznek később beszoktatások, olyan 20-an lesznek).

Én úgy látom, nem mindenki visz, ami igazságtalan. De mivel az én gyerekem szereti a gyümölcsöt, mi mindig viszünk, ő maga is figyel erre, ma pl. egy almát és két barackot vittünk.

2015. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk van "rágó nap" az oviban, előtte mindig szólnak és akkor kell csak vinni egyébként nem.
2015. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

30 gyerek, 1 hétre kell felíratkozni és akkor a heti adagot mi visszük.

Alma, körte, szilva, banán, narancs, mandarin, kivi, de leszemezik a szőlőt is. Októberben tartanak majd egészség napot, akkor lehet vinni sütőtököt is, megsütik nekik a konyhán.

2015. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25-en vannak. Én általában a kertből viszek, ami épp van. Cseresznye májusba, ősszel szőlő, körte, alma, szilva. Télen diót szoktam. Ilyenkor van, hogy egy hónapba viszek többször is, mert van bőven. Ezzel én letudom a részem, mert télen viszont nem szoktam venni gyümölcsöt azért, hogy bevigyem.
2015. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25 gyerek van, 3-4 kg banánt szoktam vinni.kb 6 hetente esik ránk a sor.
2015. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Félévente 1x. Ekkor van úgynevezett egészségnap. Amikor csak ezekkel foglalkoznak (tehát nem csak esznek, hanem készítenek is vele, belőle valamit). Egyébként az ovi minden nap biztosítja a gyümölcsöt. Már reggel ki van téve nekik kétféle gyümi, ezt délig csipegetik, aztán vagy délben vagy uzsihoz kapnak megint. Mióta előírás azóta mindig van, tehát már pár éve. Én nem is értem miért nincs így más oviban is.
2015. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

25 gyerek van, tehát 25 munkanaponta jut ránk a sor.

Én 2-3 kiló almát szoktam vinni, néha répát, néha banánt, mert ezt szereti a gyerekem.

Hiába vinnék be szilvát, ha azt nem szereti, szóval idénygyümölcsök nálunk kizárva, ha tél, ha nyár, mindig almát veszek, viszek.

2015. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csoportlétszám:26(tavaly 28 volt) elment egy testvérpár. Heti 2 gyerek visz gyümölcsöt, ki van irva a wc-átadó ajtaján kb másfél hóra előre mikor ki visz. De ha valakinek van pl telekről, beviszi és kipiálják hogy vitt. Lehet vinni zöldséget is,répát,retket,uborkát is.Hol alma,hol körte,szölő, banán...Változó. Olyan félévente 2szer viszünk,ha sok van akkor tizóraira is kapnak, meg ebéd után. De az ovónők is visznek be. Van egésszéghét is,akkor cinálnak limonádét,salátát meg ilyenek.Akkor lehet többet is vinni
2015. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!