Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszoktatásnál óvónő azt...

Beszoktatásnál óvónő azt mondja hogy 2 alkalomnál tovább ne legyek bent a gyerekkel mert a többit zavarja hogy ott vagyok?

Figyelt kérdés

Ezzel egyet értek, viszont szeretnénk fokozatosan beszoktatni. Hogy csináljuk akkor?

Hányadik napon aludt már ott a gyereketek?


2015. szept. 22. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fokozatosság. A legtöbb helyen harmadik nap már ott alszik.
2015. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Így van. Nálunk is. 3. napon mar nem volt szülő, és a 2. heten volt ottalvas. szerintem ez így volt jó.
2015. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Még örülj, hogy egyáltalán van ilyen lehetőség.

A mi ovinkban (és másban is a városban amiről hallottam) már rögtön első nap ott kell hagyni a gyereket, nem maradhat ott a szülő még pár percet sem.

2015. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nàlunk is a 3. napon màr ottalvàs is volt. Kicsit nagyobb fokozatossàgra szàmìtottam, de nem volt gond. A bölcsi szerintem màs tészta, ott kisebbek a gyerekek, de talàn 3-4 éveseknél màr nem gond, ha csak 1-2 nap a beszoktatàs. Mi úgy tàlaltuk a gyerkőcnek, hogy minden nap mehet jàtszóhàzazni :)
2015. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem úgy van, hogy akkor jó ha otthagyjuk a gyereket ha már bízik valamennyire az óvónőjében? Ez lényegében akkor 2 nap a beszoktatás.
2015. szept. 23. 07:21
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk az oviban (egyikben sem a városban és a környező településeken) nincs beszoktatás. Csak a bölvsikben. És nincs tele lelki sérültekkel a város...
2015. szept. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 nap volt a beszoktatás, amikor 9-11-ig ott voltak, aztán 5. naptól ment élesben a dolog. A 4 napból az első kettőn bent volt minden szülő a gyerekkel, a 3-4. napon pedig 9-re bevinni és 11-re kellett érte menni.
2015. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a szülők egyáltalán be sem mehetnek a csoportszobába. Én augusztus végén elvittem háromszor a gyereket, hogy megismerje az ovit. Akkor bemehettem vele a szobába, bemutattam az óvónéninknek, meg az udvaron játszottunk. Ezt viszont rajtam kívül csak 3-4 másik szülő csinálta. Egyébként szeptember 1-én kezdődött a beszoktakás. Első nap 1 órát maradtak, 2. nap kettőt, majd fokozatosan növeltük az időt. Az én gyerekem volt bölcsis, semmi gond nem volt vele, így már az első héten pénteken ott aludt. Van, aki még most 1 hónap után sem tud ott aludni, de délutánra amúgy sem kötelező ott maradni.

Egyébként engem egy másik kérdésnél jól letámadtak ezért, hogy ilyen kegyetlen helyre nem vinnék a gyereket. Én kíváncsiságból megkérdeztem 3 ismerősömet, akiknek más-más oviba jár a gyerekük és egyiküknél sem ülnek bennt a szülők. A fokozatosság azt jelenti, hogy egyre hosszabban marad bennt a gyerek.

2015. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem teljesen új, hogy a szülők ott maradhatnak, meg csak pár órát vannak a gyerekek oviban.

Gondolom falusi óvodákban engedik ezeket meg ahol eleve kicsi a csoport létszáma.

Anya óvónő volt 40 évig megyeszékhelyen, több óvodára is rálátok általa, valamint a lányom intézményére is, soha, egyik helyen se volt megengedve, hogy a szülők is bent maradjanak a gyerekekkel.

Lenne is sírás belőle azoknál a gyerekeknél akinek a szülője nem marad ott, hogy az ő anyukája vajon miért nincs ott.

Nálunk rögtön legelső nap ott kellett hagyni a gyerekeket, sőt azt kérték, aki ott alvós lesz, az már legelső naptól aludjon ott.

2015. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát ha Bp. XXII. ker. falusi ovinak számít, akkor lehet. Nálunk konkrétan első 2 nap 24 gyerek, 24 anyuka/apuka, 2 óvónéni + 1 dadus voltunk bent a beszoktatáson. 7-es voltam.
2015. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!