Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Délután hogy altatjátok a...

Délután hogy altatjátok a kisebbet, ha a nagyért menni kell az oviba?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy csináljam, mikor altassam a kisebbet. Ha mi megyünk a tesóért,akkor általában már 3 vagy fél 4 körül felébred a kocsiban. Így este már 7 körül nagyon nyűgös. Illetve sétálni szoktam vele amíg alszik,de hát mégsem sétálgathatok 2 órát amíg mehetünk végre az ovi felé. Egyre hűvösebbek lesznek, sokszor fog esni is... Szóval aki hasonlóképpen van a gyerkőcökkel ő hogy oldja meg??? A kicsi 8 hónapos. Reggel 6 körül kelünk ezért délelőtt is alszik úgy 1 órát. A délutánnal vagyok bajban!!

2015. szept. 29. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor lenne a délutáni alvásideje? Nem tudjátok a nagyot előtte hazavinni? Én gyalog jártam/járok a gyerekekkel az oviba, mikor a kicsik babakocsisok voltak, ha elaludtak a kocsiban, kint hagytam őket a babakocsiban (körfolyosós házban laktunk).
2015. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És ha délben hoznád el a nagyot?

Akkor olyan fél egytől tudna aludni a kocsiban (én rossz időBen is kint hagyom a teraszon, szélvédett, de nem melegszik be)

Így simán alszik pár órát a pici.

2015. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

napirendtől függően többféle verziót is kipróbáltunk

volt hogy elhoztam a nagyot ebéd után, így nagyjából egy időben aludták a délutáni szunyát. Aki hamarabb kelt, keltette a tesót :S ezt nem lehetett kivédeni, ilyenkor ment az esti nyűglődés

aztán kibekkeltem, hogy elhagyja a délelőtti szunyát, így időben le lehetett tenni ebéd után, kelés után meg spuri a tesóért.

2015. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem már iskolás a nagy így nem hozhatom el hamarabb csak délután 4-től. Úgy tudod megoldani hogy eleve kint altatod babakocsiban a kicsit, így ha elindulsz vele lehet egy jó ideig még fel sem ébred. Jobb mint kelteni. Innivaló, ennivaló meg gondolom amúgy is van nálad ha ébredés után szükség van rá.
2015. szept. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én délben hoztam el a nagyot, így a pici mikor még kétszer aludt nappal pont jó volt mert délelőtt aludt egyet, aztán délután miután már hazaértünk.

Neked is ezt tanácsolom hogy hozd el előbb a nagyot!

2015. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok. Suliba járok, nyelvvizsgára készülök, dolgozatokat írok,a kicsit is nehéz sokszor kire hagyni,nemhogy két gyereket. Valamint szeretném,ha azt szokná meg,hogy ott alszik és délután megyünk érte. Ha nem lenne a suli is a nyakamban persze,úgy gyerekezhetnék egész nap,de most ez van. A beszoktatás időszakában amúgy délre mentem érte,de mire hazaértünk,ebédeltünk sokszor fél 2-2 volt mire elaludtak,és min.4ig húzták a lóbőrt. A nagy még este 9kor is magyarázott,nehezen aludt el úgy. Na,mindegy valahogy majd csak kialakul ez a dolog is! Mégegyszer kószi mindenkinek a választ!
2015. szept. 30. 12:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ebéd után hoztam el az oviból, így egyszerre aludtak délután. Addig én tanultam.
2015. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem igazán értem h a kérdező mért nem akarja elhozni ebéd után a nagyobbat, hiszen otthon is úgyis aludna a gyerek, addig tudnál tanulni. AKkor már olyan mindegy hogy hol alszik és úgy is tudnál tanulni ha otthon alszik a gyerek, és akkor legalább a kisebb is otthon tudna nyugiban aludni és nem lenne nyűgös estére.
2015. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen időszak, hogy a kicsi már délben eldőlt, viszont a nagyobb csak háromnegyed 1-kor jött ki az oviból. Mire hazaértünk, már negyed 2 volt, szóval a kicsi teljesen meg volt zavarodva.

Így aztán én ebben az időszakban bent altattam a nagyot az oviban... és mikor felébredt, 3-kor, már ott voltunk érte a picivel és szépen otthon együtt uzsiztunk, vagy útközben uzsiztunk és mentünk a játszótérre.

Mindenki nyugodt volt, de főleg én.

2015. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!