Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhet-e az óvoda arra,...

Kötelezhet-e az óvoda arra, hogy családi haláleset kapcsán a gyerekkel elbeszélgessen egy pszichológus, akár rendszeresen is?

Figyelt kérdés
Viselkedési zavara nincs a gyereknek. Csak ötletelnek az óvodában vagy van olyan szabály, ami alapján erre kötelezhetnek?

2015. nov. 16. 19:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%

dehogy kötelezhet, ha kötelezni akar, akkor mutassa be a jogszabályt, ami hatósági jogkörrel ruházza fel őket ill a jogszabályt, ami arról szól, hogy pszichológusoz vidd a gyereket!


tegyél panaszt az önkormányzatnál és az oktatási ombudsmannál!

2015. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem csak segíteni akarnak. Miért ellenkezel ennyire? Van valami oka?
2015. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Kötelezni nem hiszem, hogy kötelezhetnek, de ők látják nap, mint nap a gyerek viselkedését és ha ők úgy látják, hogy mégis csak megviselte a gyereket a haláleset, ha látnak rajta valami olyat, ami alapján ők javasolnák, vagy látják, hogy jót tenne a gyereknek, akkor javasolhatják.
2015. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%

Uh, a gyerek tudja hogy ti oltetek meg es nem akarjatok hogy kifecsegje?


Sajnos mas szituaciot nem tudok elkepzelni amiben a gyereket felteni kell a pszichologustol.

2015. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%

Ha a gyerek viselkedése indokolja és a szülő nem együttműködő, akkor gyamhivatali kozbelepessel megtehető.

Amúgy ellentmondásos, hogy h a nincs viselkedési probléma miért kellene. Nyilván láthatóan megváltozott a gyerek és segíteni szeretnének. Miért Nem Akarod?

2015. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
51%
én sem értem,hogy miért tiltakozol...nem fogja bántani a gyereket,és semmiféle törést nem fog jelenteni az életében,hogy a néni,akit amúgy is ismer(ugyanis azt hiszem legalább havi rendszerességgel látogatják az ovikat)beszélget,játszik vele...nem le fogja támadni őt...egyszerűen törődnek a gyerekkel,és látják,hogy valami nem oké,ehhez nem kell viselkedési zavar...
2015. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Mint mondtam ötletelnek és nem az óvoda látja a legtöbbet a gyereket!

A kérdés csak az, hogy mennyire kötelező. Ha nem az, nincs erre szabály, akkor nem fogom hagyni, hogy egy ki tudja milyen szakember nyaggassa a gyereket.


Gyámhivatalról szó sincs, rendezett a háttér,nincs büntetőeljárás folyamatban, természetes halállal halt meg valaki.

2015. nov. 16. 20:40
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
Meg nincs, de lehet. Amúgy meg a pszichológus nem nyaggatja a gyereket, mhanem játszik vele. Ennek semmimkaros hatása nincs. Érthetetlen, miért nem fogadod el a segítő szándékot. Nekem esélyesnek tűnik, hogy a gyerek előtted vissza fogja az érzelmeit, az óvodában meg már képtelen magán uralkodni.
2015. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
60%

félreértetted szerintem amit írt valaki..ha ők úgy látják szükséges,te pedig nem vagy hajlandó együttműködni,akkor ők jelentik a gyámhivatal felé,mivel sérül a gyerek érdeke..ennek semmi köze a rendezett családi háttérhez és egyebekhez..

az én gyerekem fél9-től délig van oviban mégis rengeteg infot kaphatok róla,ugyanis ott teljesen másként vislekedik,mint otthon..nálunk mondjuk rendben van a kommunikáció az óvónőkkel is,mikor gond volt,együtt oldottuk meg, és folyamatosan kapcsolatban voltunk, együtt dolgoztuk ki a megoldási stratégiát...

Nehéz elhinnem,hogy csak annyit mondtak neked, hogy pszichológushoz akarják küldeni a gyereket,de az okokról nem beszéltek..mivel indokolták?

2015. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%

10 éves gyerek a fiam sulijaban: 5 eve meghalt az apja.


Sajnos nem látta szakember...kezelhetetlen, gonosz, durva, agresszív, erőszakos☹

2015. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!