Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mióta óvodába jár a gyermekem...

Mióta óvodába jár a gyermekem - 22:30 - 23 óráig ébren van, előbb nem alszik el. Másnál is van/volt ilyen probléma? Megoldódott?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy az óvodában majd elfárad és javulni fog az alvása, de nem. Mit tehetnék? Létezik, hogy ilyen kevés alvással is beéri? Reggel 7-kor kel, persze fáradt - úgyhogy gondolom az óvodában az ebéd utáni alvásával nincs baj. Csak nekünk gond ez, hogy így kipiheni magát. Hétvégén általában nem alszik, simán kibírja 21 óráig és ilyenkor nagyon könnyen elalszik.

2015. nov. 26. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen sokáig nincs nálunk fent, de fél 10-ig általában igen. Reggel 6-kor keltem őket, így az oviban a pici mindig alszik ebéd után és nem keltik fel őket. Múlt pénteken pl. mentem érte fél 4 körül és én ébresztettem, ilyenkor nyilván nem alszik el időben, másnap meg nem lehet kirobbantani az ágyból. Amúgy totál ugyanez a helyzet, nálunk sem alszik hétvégén, akkor 9-re kidől.
2015. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem aludt otthon délután? mert akkor azzal van a gond, hogy az oviban du alvás van, és ő akkor kipiheni magát.
2015. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, 3 éves korától már észrevehető volt, hogy ha aludt délután akkor este alig lehetett lelőni és ugye akkor még sokat tudtunk levegőn is lenni. A nyári nagy kánikulában igényelte a délutáni alvást és ha valami miatt korábban kelt reggel. Mindig későn kelő volt (8 körül), és úgy gondoltam, hogy mivel ovi miatt előbb fog kelni, talán a kettő kiegyenlíti egymást és nem lesz gond a 1,5 órás napközbeni alvásával. Tévedtem. :-(
2015. nov. 27. 08:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán segít, ha vacsora után jó nagyot sétáltok, érdekes környezetben, hogy elfáradjon.
2015. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!