Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a héten el tudnám 1-2x...

Ha a héten el tudnám 1-2x hozni alvás előtt, de nem mindig, az megzavarná?

Figyelt kérdés

Nagyfiam 4 éves, kiscsoportos, a kicsi 3 hónapos. Igaz,hogy elvileg itthon vagyok a kicsivel, de hivatalosan nem igazán. Családi cégben dolgozom, igazából még most is. Nem minden nap, és nem napi 8 órában, de előre nem mindig lehet kiszámítani,hogy mennyi munka van. Most a kicsivel még könnyen megy, mert sokat alszik.

A lényeg,hogy a nagyon eléggé látszik a "féltékenység", az oviban is ismét "anyázik", sokszor menni sem akar, mert azt látja,hogy mi itthon maradunk stb.

Beszéltünk a férjemmel és arra jutottunk,hogy hetente egy vagy két délután el tudnám hozni,hogy aludjon itthon, de a többit nem tudom megoldani, dolgoznom kell. Csak nem tudom,hogy jót teszek-e vele, vagy többet ártok? Mert nehogy az legyen,hogy akkor meg azt nem fogja érteni,hogy miért nem minden nap hozom el. Az óvónéniket is megkérdezem természetesen, csak véleményekre lennék kíváncsi.


2016. jan. 13. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk nem zavar be. Minden pénteken délre megyek érte és van valami közös programunk hármasban.

De ilyenkor nem alszik.

2016. jan. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy otthon aludna-e, kérdéses. Szerintem inkább játszana. Nálunk legalábbis érdekesebb volt azokon a napokon a játék és minden más, mint az alvás.
2016. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 4 évesen már bőven megérti, a lényeg, hogy mindig tudja mikor mész érte, mikor nem. Minél több együtt töltött idő csak segíthet.
2016. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nálunk alszik itthon is!

Ma is egy körül értünk haza, már alszik is. Ilyenkor egy gyors kakaó, puszi, és megy a szobába aludni. Tehát ezzel így nincs gond.

Beszéltem az óvónővel most, ahogy elhoztam, mondta,hogy szerinte sem kavarhat bele, sőt jót tesz neki,ha látja,hogy megyünk érte a tesóval és ő is otthon aludhat. De próbáljak belőni két napot és azt tartani. Ne az legyen,hogy egyszer ekkor, másszor meg akkor hozom el. Így lesz!

2016. jan. 13. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!