Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » új óvodába szoktatás?

új óvodába szoktatás?

Figyelt kérdés

Nyáron másik helyre költözünk és a kisfiamnak (kiscsoportos) új oviba kell majd járnia. Mivel tudom segíteni őt az átszokásba? Teljes napos legyen a kezdetektől vagy csak fél napos?


Most fél éve jár oviba és most januártól lett csak egész napos, de az első naptól kezdve nincs gond az egész napozással.

Nagyon félek már most, mert imádja az itteni óvónénijét. Féltem őt az új lakhely megszokásától, az új óvodától, az új társaktól. Most is csak 2 barátja van szeptember óta, elég nehezen barátkozó típus.


2016. febr. 12. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Messzire költöztök? Mindenképp muszáj az óvoda váltás?
2016. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj mert kb 50 km +-5 km
2016. febr. 12. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi is most költözünk, márciusban új ház, új ovi, májusban kistesó is. 3.5 évesem meg nagyon érzékeny. Pozitívak legyetek előtte. Én is félek...
2016. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még mindig aktuális a kérdés
2016. ápr. 21. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, mi is most költözünk, az én kisfiam 5 éves múlt, és másik oviba megyünk. Én arra leszek kíváncsi hogy mennyi idő vajon megszokni mindent. Új házat, környezetet, ovit..én is tartok tőle kicsit, de bízom benne hogy hamar talál barátot.

Arról mit gondoltok h. vajon mivel új a hely, lesz beszoktatás? Vagy mert nagycsoportos, és volt már közösségbe csak beadjuk, puszi és megyek..

2016. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy ment az óvoda váltás? Mi nyáron költözünk, kifiam 4 éves. Ráadásul mi külföldről költözünk haza.
2016. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére jól alakult minden és ezt a mostani óvodáját jobban is szereti mint a régit. Itt most nem kell órákat könyörögnöm neki, hogy öltözzünk fel. Van amikor itt se nagyon akar menni, de max 10 perc és már vidáman öltözik is.


Nektek utolsó biztos még nehezebb mert azért külföld sokkal messzebb van. Ha megyünk nagymamáékhoz mindig elsétálunk az volt ovi felé(Ő kéri)

2016. nov. 23. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!