Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van joga leönteni a gyerekemet...

Van joga leönteni a gyerekemet egy pohár vízzel az óvónőnek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 11. 19:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Mivel szolgált rá?
2016. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%
Hisztizett?
2016. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
Hali, én nem értek ezekhez, de szerintem kimondottan erre törvény nem vonatkozik, habár lehetséges, hogy igen. Viszont hát szerintem nem a legjobb nevelési módszer, nem értek egyet vele, pl a gyerek érezhette megszégyenülve magát azon felül, hogy vizes lett, hát szóval én nem értek egyet azzal, amit csinált, ellenben ha véletlenül volt, akkor megesik, akkor viszont illett volna, meg egyébként sem kéne, hogyha már ilyen előfordult, legalább talán másnap bocsánatot kérnie a gyermektől, de amúgy nem tudom, miről ítélte úgy az óvónő, hogy jó lesz, ha leönti, szóval mi volt az előzménye, de még az jutott eszembe, hogy most már ha bocsánatot kér, akkor pedig vagy azt hiszi a gyerek, hogy na jó, most már bocsánatot kért, többet biztos nem önt le, követhetek el újra ilyen csínyt, vagy pedig lehet, hogy mostmár esetleg dacból csakazértis újra és újra el fogja követni, mert ezt megjegyezte magának, hogy bántották, és picit ilyen bosszúféle- jelleggel. Szóval hát ez marhára nem jó semmilyen szempontból, hogyha direkt leöntötte a gyereket. -Szerintem.
2016. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Elvileg nincs, gyakorlatilag viszont simán el tudom képzelni, ha pl a gyerek magán kívül hisztizett.

Mi történt?

2016. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%
Nincs, ez bántalmazásnak is minősülhet. Jelentsd először az igazgatónőnek. Ha nem tesz semmit, akkor a fenntartónak.
2016. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

nincs. mivel érdemelte ki?

nekem is volt egy kolléganőm aki ezt választotta vagy inkább mikor már nem bírta... na, nem akarom túlmagyarázni, még mindig dolgozik, az érintett szülők még meg is köszönték neki, hogy helyretette a gyereket :D én nem mernék ilyet tenni más gyerekével, én inkább kiküldöm az öltöző, ordítson inkább ott... :)

2016. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Mi kivisszük a fürdőbe, és lemossuk hideg vízzel az arcát, csak ha nagyon durván hisztizik, és nem tudja abbahagyni, akkor.

Leöntős dolog nálunk is előfordult, hisztizett, rugdalt a gyerek, munkatársam leöntötte vízzel. Azóta nem rugdalózik. Persze én sem értek egyet, de mégis jobb, mint odasózni egyet.

2016. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

van olyan gyerek, akivel egyszerűen nem lehet mit kezdeni. Saját szememmel láttam, kiscsoportos, rúgta, harapta az óvónőt. Akkor egy másik felnőtt megfogta és kivitte a csoportból, de ha egyedül lett volna velük, teljesen jó megoldásnak tartanám, ha leöntené.

Nyilván nem 2 liter jeges vizet kapott a nyakába a te csemetéd is.


Arra vajon miért nem kaptunk választ, hogy mit tett az a drága gyermek?

2016. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Kifejtenéd??

Érdekes,hogy az ilyen hangulatkeltő kérdésekben a részletek mindig később derülnek ki...

Van-e joga?? Nevelésére van bízva,a fegyelmezési jogköre nem mehet túl a szóbeli becsületsértésen és a személyi szabadság rövidebb ideig tartó korlátozásán!

2016. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

nem teheti meg. ez becsületsértés. nyilvánosan megalázza a gyermeket. semmilyen testi fenyítést nem alkalmazhat az óvónő. egyedül a szülőnek van joga, ahhoz, hogy tettlegesen fellépjen a gyerekkel szemben, természetesen csak a házi fegyelmezési jog gyakorlásának keretei között, tehát sérülést nem okozhat a szülő sem, és megalázó nem lehet.

ugyanakkor előfordulhat, hogy a sok rossz megoldás közül még ez volt a legkevésbé rossz... nem tudjuk mit csinált a gyerek. ha agresszíven lépett fel az óvónővel szemben, vagy a többi gyerekkel szemben, és hisztizett, toporzékolt, ordítozott, akkor meg lehet érteni az óvónő reakcióját. neki fent kell tartania a rendet, a fegyelmet, ha teljesen normális amúgy az óvónő, szerintem biztos, hogy nem akart szándékosan ártani a gyereknek...

2016. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!