Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 évest berakni a nagyok közé...

3 évest berakni a nagyok közé (5 évesek közé), jó lesz ez így?

Figyelt kérdés

Március végén lesz a fiam 3 éves, április elejétől vihetem oviba. Az óvónő azt mondta, hogy a nagyobb csoportba rakják mert az ő kisebbeknek való csoportjában már nincs hely. Akkor nem tudtam rá reagálni mert a fiam behisztizett, örültem hogy hallottam amit mond az óvónő és csak itthon esett le, hogy mit is mondott.

Jó lesz ez így? A fiam nem egy félős gyerek, nem is egy csendes, de azért egy 3 évest berakni a nagyok közé, aggódom kicsit, ráadásul még alig beszél a fiam.

Van valaki akinek a gyereke szintén így járt? Mik a tapasztalatok?


2016. márc. 21. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A vegyes csoportokban ez amúgy is így működik. Mindhárom gyerekem vegyesbe járt, mivel falun kevés a gyerek. Nálunk nagyon jól működött. De fogsz hallani itt ellenvéleményt;)
2016. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Én ezért viszem majd el a lányomat a körzeti oviból máshová. Itt nincsen csak vegyes csoport és az ismerőseimnek rossz tapasztalataik vannak ezzel kapcsolatban.

A bölcsiben sajnos mi is csak a hátrányát láttuk.

2016. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát én már régóta butaságnak tartom ezt a vegyes csoportozást, én még nagyon is jól emlékszem, hogy az oviban a nagyok hogy kikezdték mindig a kicsiket. Persze nem csak az oviban, suliban is.

Meg mondom őszintén, félek, féltem a fiamat.

2016. márc. 21. 10:53
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Nálunk egyáltalán nem kezdték ki őket. Sőt, rengeteget segítették őket. A kicsik pedig sokat tanultak. Volt, aki alig beszélt, de pár hónap múlva verseket mondott a karácsonyi ünnepélyen.
2016. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez biztató, kedves első. A védőnőnk is ezt mondta múltkor, hogy a nagyoktól mennyi mindent tanulhatnak a kicsik, hát úgy legyen. :)

2016. márc. 21. 11:01
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Én ezért viszem csak szeptemberben.

Fiam is áprilisban tölti a 3 évet, de marad bölcsiben. A településünkön 4 ovi van, mind vegyes csoportos. Ezért úgy gondoltam, év közben nem szoktatom át, úgyis csak szeptembertől kötelező mennie oviba. Akkor meg már 3,5 évesen annyira nem lesz pici a vegyes csoporthoz.

2016. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Igen, van egy ilyen oldala is, meg egy olyan is, h mindig kitépik a gyerek kezéből a játékot, lerántják róla a sapkát etc.etc. (7!gyerek volt a csoportban és 3! gondozónő)

Legyen B.) verziód szükség esetére.

2016. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Fiam 3 éves volt januárban és februárral kezdte az ovit.

Itt csak vegyes csoportok vannak, rajta kívül 1 kislány volt ilyen kicsi, a többiek nagyok, volt aki szeptemberben iskolás lesz, ezek voltak amúgy többségben...

Szóval gondolhatod, mennyire féltettem a fiamat, fele akkora volt mint a többiek, stb stb.

Szerencsére semmi baj nincs, szeret járni, a nagyok nem bántják. Mondjuk nem is játszik a legnagyobbakkal, hanem csak a pár kisebbel.

Egyébként nekem sem tetszik ez a vegyescsoportozás... Főleg, hogy 3 csoport van nálunk és min vegyes, simán lehetne 3 normális csoport. :/

2016. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Azt azért áruljátok már el, h miért volt 0% a tapasztalatom? Ezt kérdezték nem?
2016. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, én nem pontoztam le senkit. Engem minden vélemény és tapasztalat érdekel, jó és rossz is.

Itthon maradhatna a fiam szeptemberig mert van egy másfél éves kislányom is akivel amúgy is itthon vagyok szeptemberig, de a fiamnak annyira szüksége lenne a közösségre, aktív gyerek, itthon már lekötni nem tudom, nehéz kétfelé-egy nagyobbal egy kisebbel, mivel rosszul-keveset beszél ezért a beszéd miatt is fontos.

Eldöntöttem, hogy ha nem fog ez így beválni akkor elviszem másik oviba, csak mivel ez helyben van jó lenne ha bejönne.

2016. márc. 21. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!