Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogyan kezelnétek ezt a...

Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A fiam szeptemberben kezdte az óvodát. Szobatiszta volt amikor elkezdtük az ovit. Magától ment a WC-ra ha érezte hogy menni kell, már sokszor nem is szólt. Ahogy elkezdtük az ovit minden rendben volt. A napokban halottam, hogy bent van a mosdóban, de nyitva volt az ajtó így benéztem, hogy mégis mit csinál. Akkor láttam, hogy a zuhany tálcába pisil. Kérdeztem, hogy miért nem a WC-be pisil. Amikor azt mondta, hogy az óvodába az óvónéni azt mondta, ha csak pisilniük kell akkor a fiúk nyugodtan pisilhetnek a zuhanytálcába. (ahol a WC-k vannak van 2 zuhanyzó is egybe). Nálunk is egybe van a fürdő a WC-vel, így nem tudom mióta pisilhet a zuhanyzóba. Hogyan szoktathatnám le róla? Illetve az óvoda felé ezt jelezzem?
2016. márc. 31. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az óvó nénit, hogy tényleg elhangzott-e a fiad által említett mondat. Ha igen, akkor ne szólj bele (bár tényleg fura), hogy az oviban ez a szabály. Otthon pedig meg kell beszélni, hogy ne pisiljen a zuhanytálcába. Ha úgy veszed észre, hogy nem tartja be a kérésedet, akkor mindig menj ki vele, ha pisil, mindaddig, amíg egyedül is megbízhatóan a wc-re korlátozódik a vizeletürítése :)
2016. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mindenképp kérdezd meg hogy történt.esetleg ebéd után mindhárom wc-n ült valaki,ő mondta,hogy nagyon kell-és hirtelen ez tünt a leggyorsabb ötletenek.nem hiszem,hogy ebből szokást csinálnak.ha mégis-az elég gáz...
2016. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem az egyik anyukával, neki is a fia abba a csoportba jár amelyikbe az én fiam. Ahogy mentünk hazafelé. Kérdezgette a kisfiát, hogy hová szoktak a kisfiúk pisilni. Mire egyből rávágta, hogy a zuhanyzóba. Kérdezte, hogy ott ahol van a zuhanyzó abba a WC-be pisilnek a fiúk, és akkor mondta a kisfiú, hogy nem abba pisilnek amibe zuhanyozni szoktak. Az anyuka mondta, hogy ez neki eddig nem tűnt fel mert nekik csak fürdőkád van, és a WC is külön van. Nagyon meglepődtem. Először azt hittem, hogy ezt csak az én fiam találja ki. De tévedtem. Jelezni fogom ezt, a vezetőnek. Hiszen ez nem normális dolog.
2016. márc. 31. 15:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Fujjj, de undorító!

Itt a Gyk-n olvastam, hogy kisfiús anyukák azért pisiltetik a zuhanyzóba a gyereket, mert különben mindent összepisilne, és sokat kellene utána takaítani. Szerintem beteg szokás.

Normális ember nem ürítkezik oda, ahol mosakszik. A rossz szokást meg egy életre eltanulják szegény gyerekek.

2016. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
Én 40-vagyok már, én is így tanultam, a mai napig él bennem a szokás hogy körbepisáljam a zuhanyzót!
2016. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!