Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis kislányomról azt mondják,...

Ovis kislányomról azt mondják, nagyon szertelen az oviban, mivel tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés
5 éves lesz, középső csoportba jár. Tavaly nem panaszkodtak rá, meg amúgy itthon is teljesen jól viselkedik, de az oviban állítólag szertelen, "szélvész kisasszony", beviharzik a csoportszobába és szalad ide-oda, a többiek meg követik. Kicsi a szoba. De ha nem lenne kicsi, se szabadna - gondolom én - szaladgálni. Amúgy ebédig van csak ott, utána viszem haza mert itthon vagyok a kistesóval. Valakinek van ötlete, mit lehetne csinálni vele hogy ne szélvészkedjen? Nem túl jó hogy mindig panasz van rá, és ezen beszélgetünk minden nap hogy miért kell neki szaladgálnia.
2016. ápr. 4. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen normális ha egy 5 éves szaladgál, erről ne is beszélgess vele, egyszerűen rossz oviba irattad be.
2016. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondtam neki, hogy az udvaron szaladgálhat, a csoportszobában nem szabad. Itthon a lakásban sem lehet őrült módjára szaladgálni, valamilyen szinten megértem hogy 25 gyerek egy picike csoportszobában nem rohangálhat össze-vissza. Mondjuk azt nem értem, hogy mindenki más ezek szerint ül és rajzol...nem hiszem.
2016. ápr. 4. 14:42
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Én már láttam sok ovis csoportot és mindenhol szaladgálnak. Nyilván van egy szint, ami már elviselhetetlen, de egy tök normális kislánynál nem hiszem, hogy ez áll fenn. esetleg mondd neki, hogy vegyen vissza a szaladgálásból, te pedig cserébe ovi után kiviszed játszótérre, vagy ligetbe ahol tud szaladgálni.
2016. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van nagyobb mozgás igényű gyermek. Többször kéne zenés táncos elfoglaltság, ahol ki tudják magukat ugrálni.
2016. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
A kistesó mennyi idős?
2016. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázza már meg valaki egy ötéves gyereknek, hogy egész nap nem szabad szaladgálni. Mondjuk ha kivinnék a szabadba, lehet, nem lenne annyira fura, hogy szaladgál. Bár nekem az lenne fura, ha nem szaladgálna. A szertelenségnek tudtommal egy ellenszere van, meg kell várni, míg felnő a gyerek (de ez se 100%-ban biztos módszer).
2016. ápr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
HÁt nem tudom, szerintem az óvónőknek kéne lefoglalniuk a kislányt, rajzolás, festés, foglalkozás, mondókázás, torna stb.
2016. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,le kène tudniuk foglalni szerintem is... A kisteso 9 hónapos . Talàn most többet tudnak kint lenni ès jobb lesz a helyzet
2016. ápr. 5. 17:11
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Én kérdeztem a kistesó korát. Azért kérdeztem, mert szerintem miatta ilyen zizi a kislányod☺ A pici pont abban a korban van, amikor elkezd úgy isten igazából mozogni, mászni, lehet, hogy már fel is állt, és elkezdi zargatni a nagyobb testvért az állandó jelenlétével. Az addig békésen fekvő kisbaba hirtelen egy energiabomba lett, aki rendesen belemászik a nagyobb gyermek életterébe. Ha a kislányod eddig nyugodt gyerkőc volt, nem érkezett rá panasz az oviból, akkor én egéyzen biztos vagyok abban, hogy a kicsi frusztrálja. Mi már àtmentünk ezen, amikor a kislányom elkezdett mászni, az addig nyugodt kisfiam teljesen megkergült. Utánaolvastam, és pont ezt az időszakkt említi a szakirodalom /a kisebb gyermek 8-9 hónapos korát, amikor elkezdi intenzíven felfedezni a környezetét/. Ez nagyon zavarhatja egy ideig a nagyot, de megszokja. Nálunk 2 hónap kellett, és persze óriási türelem és empátia, de a kisfiam lecsillapodott, elmúlt az agressziója a hugi irányában, és most már nagyon jó testvérek. Szerintem nálatok is ez a helyzet. Figyeld a gyerekeidet! Figyeld a nagyobb gyerkőc reakcióit!
2016. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a termeszetes, ha szaladgal. Addig szaladgaljon amig gyerek es van ra energiaja. Ha meg tenyleg veszes amit csinal az ovononek tudnia kell kezelni hiszen ez a dolga, hogy tudjon banni a gyerekekkel.
2016. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!