Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónőknek ballagásra ajándék,...

Óvónőknek ballagásra ajándék, elég?

Figyelt kérdés

Vegyes csoport, 6an ballagnak az idén. Egy másik anyukával összefogtunk ajándék ügyben, így az ő lánya és az én fiam közös ajándékot ad az óvónőknek + a dadusnak. A többiek nem akarnak adni semmit, azért csak ketten veszünk.

Szeretik a teát, ezért úgy döntöttünk, hogy egy tea válogatást veszünk + három névre szóló bögrét hozzá és még találtam a neten virágzó teát, 3 gumó egy organza tasakban. Ezeket egy csomagba összeállítjuk és a két gyerek így adja át. Kb. 9000 Ft-ra jön ki, tehát személyenként 3000 Ft-ot költünk rájuk (ami ugye még ketté is osztódik, mert ketten fizetjük).

Virágot a csoportpénzből kapnak.

Az óvodavezető is kap virágot (szintén a csoportpénzből), neki még max. egy bonbont gondoltunk venni.

Elég lesz ez így?


2016. máj. 13. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
bőven ...
2016. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem igen.
2016. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Nézd, ha egyszer már ajándékon gondolkoztok, akkor nyilván meg vagytok elégedve a munkájukkal.

3 ( vagy 4) éven keresztül nevelték a gyermekeiteket - ezek után fejenként 1500 Ft-ot szánni rájuk megalázó. Inkább ne adjatok semmit!

Ennyit egy normális ebéd után 1 órai munkáért ad a pincérnek borravalóként az ember.


Persze, lehet mondani, hogy csak a munkájukat végezték - ez igaz is.

De az orvos, a pincér, a taxisofőr, a postás is csak a a munkáját végzi...

2016. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ajándék attól ajándék, hogy azt adsz, amit gondolsz, amit szívesen és szívből adsz, amit tudsz adni. Ha csak egy gyerekrajzot, akkor azt, ha egy virágot, akkor azt, ha egy különleges teát, akkor azt. Nincsenek értékhatárok.
2016. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az én fiam 4. éve ovis, a kislány 3. éve (az ő öccse most kezdte ugyanebben a csoportban).

Az egyik óvónő 4. éve neveli a fiamat, ő tart neki még furulyát 2. éve(a furulya évzárón fog kapni tőlünk virágot + még valami ajándékot). Vele nagyon meg vagyunk elégedve, imádják a gyerekek.

A dadus nénink az éven jött, tavaly ment nyugdíjba a másik. Szeretik a gyerekek.

A másik óvónőre rengeteg panasz van, mi is voltunk már miatta a vezető óvónőnél az éven (mások is), már kérdőívet is kellett kitölteni (név nélkül), hogy mennyire vannak a szülők megelégedve a munkájával. Ő 3 éve van a csoportunkban, tehát első éven nem ő volt a fiammal. A nézeteltérések is csak az éven jöttek ki, eddig nem volt gondunk egymással.

Szerintünk hülyén jönne ki, ha nem adunk semmit, és hogy csak az egyiknek adunk, ezért csinálunk közös ajándékot. De mint írtam, a "kedvenc" óvónéni kap még pluszba a furulya évzárón.

2016. máj. 13. 11:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
HIdd el, nem az értéke számít, nem fogja érdekelni, hogy kap-e plusz egy doboz csokit vagy sem. Ezek gesztusértékű ajándékok, ami abszolút nem baj, sőt, de épp emiatt nem is érdemes túl sokat rugózni rajta.
2016. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Ne hallgass a 3. válaszadóra!

Ez nagyon aranyos ajándék, személyre szóló (mivel tudjátok, hogy szeretik a teát, és nem olyat adtok, amiről azt se tudjátok szeretik-e...)

Azt hogy mennyit tudtok rászánni, a ti pénztárcátok dönti el, én mondjuk lehet, hogy a két óvónőnek nagyobb valamit szánnék, mint a dadusnak, de így is jó! Én örülnék neki óvónőként!

2016. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

"Ne hallgass a 3. válaszadóra! "

Nem kell rám hallgatni. Egyszerűen elmondtam a véleményem, mert ez volt a kérdés.

Nem velem ( a válaszommal)kell foglalkozni, hanem a kérdéssel.

A sügérek, akik lepontoztak, meg elmehetnek... oda!

Ez nem egy olyan válasz, hogy egy egyenletre rossz megoldást adok, ezért rossz a válasz. Ez egy szubjektív kérdés, amire nem csak egy féle válasz adható.


De megismétlem, hogy újra le lehessen pontozni: 1500 Ft jattot egy étteremben adok egy pincérnek egy órai munkájáért, nem az óvónőnek a négy éves törődésért/ nevelésért. Ez kb. a koldusnak vetett 100Ft-tal egyenértékű.


És az sincs sehol leírva, hogy mindenkinek ( két óvónő és dadus) ugyanannyit kell adni. Annak adjon, akivel elégedett. étteremben aki ad a a pincérnek jattot, az utána küld be a mosogatónak is?

És nem kell

2016. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ajándék attól lesz jó ha vágyik szereti is azt a dolgot. Én személy szerint a nem szokványos ajándékoknak jobban tudok örülni.

Azért gondoljunk bele hány gyermek van volt és lesz a keze alatt ha mindegyiktől kapna valami vázát dísztárgyat mennyi kacat lehet náluk. Kávé csokit nem mindenki szereti.

Mondjuk én a bögrét nem névre szólót választanék hanem csináltatnék olyant amin a két gyermek van rajta és egy köszönöm felirattal. Az talán még személyesebb lenne.

2016. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira tipikus és szomorú miyen válaszok vannak itt.. Csak a külsőségek, másoknak megfelelés. Lehet, hogy valaki 1500 Ft otthagy a pincérnek, de akkor 4 évnyi munkára mit adsz, egy házat??

Szerintem a kérdező igenis nagyon szép ajándékot gondolt ki. Én is teás vagyok és nagyon örülnék neki.

2016. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!