Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek mondhat ilyet 2...

Szerintetek mondhat ilyet 2 ovono egy gyerekrol ha egyaltalan igaz amit a gyerekem mond?

Figyelt kérdés
Lanyom azt meselte tegnap hogy mikor setaltak a csoporttal az erdoben akkor a ket ovono azt beszelte egymas kozt hogy lanyomat fellogatjak egy fara, korbesetalnak es majd visszafele leveszik. Na most azt nem tudom hogy ez igaz vagy sem de ha igaz akkor eleg durva hogy ket ovono igy beszel egy gyerekrol.... Lehet az is higy csak viccnek szantak.... De akkor is nem durva? Csak en gondolom ugy hogy akar vicc akar nem vicc de elg durva egy gyereknek ilyet mondani aki meg 4,5 eves? Ha igaz is nem tudom miert mondtak talan mert lassan setalt megalt minden bokornak stb, de megengedhetik hogy ilyet mondjanak? Honnan tudjam meg higy igaz e? Lehet csak a lanyom talalta ki? De miert mondana ilyet.... Eleg valoszinu hogy megtortent es ilyet hallott. Kerdore vonjam ovonoket? Nyilvan le fogjak tagadni. Van ertelme ezzel foglalkozni vagy felesleges? Csak nekem durva ez a felkogatjuk egy fara?

2016. máj. 20. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
szerintem ezt csak kitalálta a lányod. ebben a korban sok mindent csak kitalálnak.
2016. máj. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Simán rákérdeznék. No nem támadó éllel, hanem amolyan: "Képzeld, mit mesélt a lányom..." szöveggel. Vagy azt fogja válaszolni, hogy vicceltek vele, mert mindig lemaradt, vagy néz rád értetlenül. Nagyon meglepődni akkor sem fog, a gyerekek sok mindent félremagyaráznak, az óvónők ezt jól tudják.

Rákérdezni meg két okból érdemes:

1. Jó, ha az oviban tudják, hogy figyeled a gyereked közösségi életét.

2. Nem marad benned tüske.

Én nem érzem akkora ügynek, hogy félj szóbahozni.

2016. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a lányodnak, hogy az óvónénik csak vicceltek.


Amúgy meg ne foglalkozz vele. Szerintem nem durva, csak vicceltek.


Gondolatrendőrséget azért ne vezessük be...nem kell minden sz.rból problémát gyártani. A gyereket érni fogják még nagyobb megpróbáltatások is, amit kénytelen lesz feldolgozni.

2016. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha más gyerekére mondták volna,akkor is ennyire durvának találnád?
2016. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem tartom durvának. Valószínű viccnek szánták az óvónők. Én nem hiszem hogy csak emiatt külön odamennék az óvónőkhöz megbeszélni, de persze ha nagyon zavar az ügy rákérdezhetsz, de nem vádlón, hanem inkább érdeklődőn, hogy volt-e ilyen és ha igen miért mondták?
2016. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk séták alkalmával nem is tudnak beszélgetni az óvónők, mert az egyik elől megy, a másik pedig zárja a sort. Dadus néni meg középen. De ez van kirándulásokkor, utazásokkor is, még ha szülők is mennek kísérőnek, akkor is így van. Egymás mellett sosem mennek.

Ha ennyire bánt, akkor úgysem fogod tudni kiverni a fejedből, míg nem tisztázod, és ezek után gyanakodva fogsz az óvónőkre tekinteni.

Szerintem is kérdezz rá, de tényleg ne letámadva. Csak képzeld Marika, Julcsi tegnap azt mesélte, hogy séta közben azt hallotta.... Ha igaz, és csak viccnek szánták, akkor mondd meg nekik, hogy ilyennel ne vicceljenek legyenek szívesek, mert a gyereket nagyon rosszul érintette, és tisztázzák vele ők, ne te magyarázd a gyereknek, hogy ez vicc volt.

Nálunk volt olyan, hogy már az óvodavezetőhöz mentünk, mert a gyerek nem akart reggelente bemenni az egyik óvónénihez, mert az csúnyát mondott rá és nem szereti. Akkor sem nekünk kellett bizonygatni a gyereknek, hogy deeee a Bözsi néni szeret, hanem az óvónőnek kellett tisztáznia a gyerekkel, hiszen az ő bizalmát vesztette el.

2016. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet én is szoktam mondani a lányomnak. Nem igazán szokott kétségbeesni rajta. Az óvónők is viccnek szánhatták, de ha nálatok ilyennel nem viccelődtök akkor magyarázd el a gyereknek, az óvónőnek meg szólj hogy tisztázza ő is hogy viccnek szánták. Szerintem kicsit nagy feneket kerítesz a dolognak.
2016. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Én nem tudom mit csinálnék ha a lányom ilyet mondana nekem, hogy ezt mondták az oviban neki. Viszont ez nem vicces. A gyerekek nem úgy működnek mint a felnőttek. Bizonyos dolgokat máshogy dolgoznak fel máshogy értik....
2016. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg gyereke válogatja. Az enyém jót röhög az ilyen beszólásokon és huncutkodik tovább. Vagány kiscsaj:)
2016. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet túlpörögtem a dolgot. Egyébként lányom eddig sosem állt elô ilyen kitalált dolgokkal. Eddig amit mondott minden valós volt, vagy volt alapja. Persze rákerdeztem nem vádaskodóan, de élbôl támadásnak vette.... Hogy én kinézem belôle.... Stb. Persze mondtam hogy nem nézem ki belôle hogy ilyet mondjon csak kiváncsi voltam lányom mit , hogy érthetett félre stb. Mindenesetre arra jó volt hogy ne beszéljenek a lányom elôttt ilyesmiket mert mindent megjegyez es visszamond! Én egyébként a lányomnak hiszek , persze az óvonô sem csinált egy égbekiáltó bûnt, de legalább tudja hogy képbe vagyok es figyelek.. Remélem nem beszelnek îgy a gyerekekkel.... Mert ha igen akkor ne csodalkozzunk azon amilyenek a mai fiatalok!
2016. máj. 21. 02:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!