Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az egyházi óvodákat mi szabály...

Az egyházi óvodákat mi szabályozza? Nektek egyházi oviba jár a gyerkőc?

Figyelt kérdés

Sziaszzok!


Erdekelne, hogy van-e valamilyen altalanos rendelkezes, ami orszagosan szabalyozza az egyhazi ovikat, esetleg teljes mertekben az egyhaz ala tartoznak?


Sajnos sokan nem teljesen ertunk egyet nehany dologgal, s attol tartunk, ez egyhazi sajatossag miatt tehetetlenek vagyunk. (Sok a hazugsag pl., rengeteg penzt kernek el es nem tudjuk, mire megy)


Koszi



2016. júl. 4. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A pápa.
2016. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is járt egyházi intézménybe a gyermekem, 1,5 év után jöttünk el magánoviba, mert hasonló gondok voltak, sőt...


Jó lett volna, ha le mered írni, hogy melyik egyház tartja fent az intézményt és melyik településen.

Minden intézménynek pontosan nevesítve van a fenntartója az SZmSZ-ben (alapító okiratban), természetesen kötelező érvénnyel vonatkoznak rájuk az állami óvodákra is vonatkozó jogszabályok is, illetve amennyiben gazdasági jellegá a panaszod (írd már le kérlek pontosan mi az, így nehéz rá érdemben válaszolni)- a jogorvoslat lépései minden intézményben (fenntartótól függetlenül) ugyanazok:

intézményvezető, fenntartó (ez lehet esetedben az egyház, az egyház által fenntartott valamilyen szervezet vagy alapítvány stb.), szakmai felügyeleti szerv (ez állami intézmény- ez is többféle lehet, az ÁNTSZ-től kezdve a Magyar Államkicsntáron át stb.- a probléma jellegétől függően. Nyilván a normatív támogatások felhasználását nem az ÁNTSZ ellenőrzi, de a higiénés viszonyokat, fertőzéseket stb. igen)

Mindezek mellett ugye tudod, hogy van ún. szülői munkaközösség, független gyermek- és ellátottjogi képviselő- a probléma természetétől függően hozzájuk is lehet fordulni.


A működési költségek elszámolása, gazdálkodás tekintetében nagyon informatív tud lenni az előző időszakok beszámolója, amennyiben (valószínűleg) közhasznú vagy kiemelten közhasznú szervezet a fenntartó, akkor a közhasznúsági jelentés is.

2016. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.


Nalunk a szuloi mk kimerul abban, higy minden nyavajara penzt gyujtenek es megajandekozzuk oket... Nyilvan, nem erdemlik meg, mert a gyerekeknek szinte semmilyen erdembeli foglalkozast nem tartanak ( ovi utan sem, csak tanc). Nem mondjak el, hogy milyen feladatokat csinalnak veluk, de a gyerekek sem emlitik. Reggelente amikor visszuk es este, amikor hozzuk oket egyutt jatszanak, vagy rajzolnak, s ezeket hozzak haza magukkal. Ennyi. Az ovonok ulnek, beszelgetnek egymassal, gyakran a dadus van csak ott delutan, ok mar elmentek. Ha kint jatszanak, az ovi elott ulnek, s beszelgetnek, a gyerekek meg olik egymast, vagy torik ossze magukat, s mindent elbagatelizalnak. Nyilvan, komoly hala az egnek meg nem volt, de ha meglatjuk a sebet rajtuk, akkor nem szolnak ( az enyemnek a szeme felett volt a seb, epp hogy nem ment ki, es nem emlitik...)


Visszajelzest nem adnak a gyerekek fejlodeserol.


A legtobb szulo erzi, hogy valami nincs rendben, de attol tartanak, hogy ha szolnak, akkor kicsesznek a gyerekukkel.

A vezeto szinten egy ovono, akinek minden ugyan ugy erdeke, mint a tobbi ovononek. Munkanapathelyezeskor behazudjak minden szulonek, hogy nem megy senki, ezert ok se vigyek, allandoan plusz szabadsagokat kell ezekert es hasonlo -"ne jojjon a gyerek Karacsony elott es Junius 15 utan" - kivenni. Kell csoportpenzt fizetni, aztan kulon a bejaros gyerek eloadasokra ( nem viszik oket sehova), alapitvanyi dijat kell fizetni es tisztasagi csomag helyett penzt kell beadni. Plusz ado 1%. Semmivel nem szamolnak el.


Az ovoda egy reformatus ovi ala tartozik, az meg gondolom az egyhazhoz. Nyilvan, hittant oktatnak nekik.


Ezen kivul sok minden mas aprosag. Lehet ezzel kezdeni valamit?

2016. júl. 6. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem egyházi oviba járt a lányom, hanem alapítványi bölcsődébe, de ugyanezeket a problémákat megtapasztaltam. Ott (bp-i intézmény) azt tapasztaltam, hogy agresszív gyerek szülei boríték ellenében szépen fogalmazva elég sok mindent képesek elérni az intézményvezetőnél. Nálam ez csapta ki a biztosítékot, és nem mertem nagyon beszélni erről, de a gyereket még ekkor is foltokkal kaptam meg délután. Jobb nem lesz, mi váltottunk. Nem tudom melyik városban laktok, de amiket írsz, az katasztrófa.
2016. júl. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!