Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai ingyenes étkezés? Ha...

Óvodai ingyenes étkezés? Ha az év alatt lenne pár hónap (pótlékok miatt), amikor nem járna jövedelem alapján az ingyenes étkezés, akkor hogy kérjem?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom éves szinten kell nézni és levetíteni egy hónapra, majd főre a jövedelmet. de amúgy meg önbevallásos a dolog. ha a határon vagytok és akár egy picivel, de úgy érzed, hogy sokat számít az a pénz, akkor kérd nyugodtan! (persze lehet, hogy lesz aki az ellenkezőjét írja, én nem sajnálom tőletek)
2016. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát, megmondom őszintén, ha nekünk meglenne a nettó 95ezer/fő havonta, eszembe sem jutna ezen a 8ezer forinton gondolkodni.

de persze amíg nem kérnek jövedelemigazolást, addig úgy csinálod, ahogy jól esik.

2016. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pótlékokkal együtt a megjelölt jövedelemhatáron felül vagytok akkor nem jár ingyenes étkezés.
2016. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

#2 vagyok. nekem azt mondták, hogy ha bmi változás van, akkor 15 napon belül kell jelezni. tehát ha tudod, hogy olyan hónapok jönnek, amikor túllépitek a megszabott jövedelemhatárt, akkor bemész, és közlöd, hogy úgy alakult, hogy most x hónapban nem jogosult a gyerek. ekkor fizetsz, és kész. aztán ha úgy alakul, hogy megint alatta vagyok, újra lenyilatkozod, hogy kéritek.


tegyük fel, hogy anya otthon van gyesen. jár az ingyen kaja. majd teszemazt decembertől újra munkába áll, de 2 hónap után kirakják... vagy besokall és felmond. vagy akármi hasonló. anya visszamegy dolgozni és apa munkája szűnik meg egy hónap múlva.


ez nem olyan dolog, hogy szeptemberben nyilatkozol, és akkor az úgy van egész évben. ha változás van, szólsz, és a szerint kezelik a dolgot. ennyi.

2016. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!