Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet hogy a kislányom csak...

Lehet hogy a kislányom csak 2017. szeptembertől mehet oviba?

Figyelt kérdés
Tavaly a védőnő azt mondta, hogy 2016 áprilisában még nem kell beíratnom, mert akkor csak a 2016 szeptemberétől óvodát kezdő gyerekeket kell beíratni és kislányom 2017. márciusban tölti a 3. évét. Én akkor úgy értelmeztem, hogy beíratom 2017. áprilisban és akkor kezdi is az óvodát, mert 2017. május közepén vissza kell mennem dolgozni. De most kezdek rájönni, hogy lehet hogy csak 2017. szeptembertől fogják fogadni. Előfordulhat ez? Mert akkor nem tudom mit csinálunk májustól szeptemberig.

2016. szept. 7. 04:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Törvényben ezt találtam: 2011. évi CXC. törvény 49. § (1)

A szülő gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti, a gyermekek felvétele folyamatos.


Az óvodánk házirendje is idézi és hangsúlyozza:

"A szülő gyermeke felvételét, átvételét bármikor kérheti. Az újonnan jelentkező gyermek fogadása az óvodai nevelési évben folyamatosan történik."


Ebből arra következtettem, hogy nem vagyok elkésve, bármikor beírathatom, de jobb minél előbb, mert a törvény szerint csak 2017.szeptembertől oviköteles és előbb nem feltétlenül kell felvenniük.

2016. szept. 7. 05:14
 2/11 anonim ***** válasza:

Ovija válogatja, de nálunk például nem engedik az áprilisi csatlakozást. Szeptemberben kezdenek azok, akik betöltötték a hármat, karácsonyig lehet csatlakozni, a többiek várnak következő szeptemberig. De máshol lehet más a rendszer, hívd fel őket nyugodtan.

A problémád egyébként valós, nagyon sokan küzdenek vele, mert így tényleg nehéz. Megbeszéled a munkahelyeddel a szeptemberi kezdést, vagy beszervezed a nagyszülőket, vagy beadod pár hónapra fizetősbe, más megoldást nem igazán látok.

2016. szept. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ahol nem engedik,ott köteles a bölcsi felvenni és helyet tartani neki. Itt nálunk engedik a később hármat betöltőket is,barátnőm lánya is március végén kezdett .
2016. szept. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól érted, csak 2017. szeptembertől óvodakötelezett. Itt nálunk nincs felvétel tanév közben, bölcsibe vagy családi napközibe mehet addig.
2016. szept. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

a 2017-es szeptemberi óvodakötelezettség téged kötelez.

a 3 éves kort betöltött gyerek felvétele pedig az óvodát.


csak hát előfordulhat, hogy helyhiány miatt nem a választott, vagy körzetes oviba veszik fel a gyereket (ha nem irattad be idén tavasszal), hanem jegyző (?) által kijelölt intézménybe.

2016. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Mindenképp beszélned kellene az ovival. 2017. szeptembertől óvodakötelezett a kislányod, tehát onnantól kell mennie, illetve onnantól kötelessége a körzeti ovitoknak felvenni. De mehet oviba már 2,5 éves korától, a korábbi tanévre kellett volna beíratnod idén áprilisban, és megbeszélni, év közben mikor viszed először. De ha az oviban vannak betöltetlen helyek, akkor lehet, hogy utólag is beveszik. Ez tényleg az ovin múlik, utána kell járnod.
2016. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

megkerestem a törvényt. E szerint az óvoda a gyermek 3 éves korától nevelő intézmény, és a 3. év betöltése utáni szept. 1-től kötelező.

mint írtam, ebben az értelmezésben a 3. szülinap az ovit kötelezi, a szeptember 1 pedig a szülőt.


> 2011. évi CXC. törvény

"6. Az óvoda


8. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosi kerületben, vagy ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.


(2) A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A jegyző - az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó - a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.


(3)41 Az óvodai nevelés 6. melléklet szerinti finanszírozott időkerete magában foglalja a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz, a teljes óvodai életet magában foglaló foglalkozásokra fordítható heti ötven óra időkeretet. A fenntartó az óvodában heti tizenegy órás időkeretben köteles megszervezni a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermekek fejlesztő, valamint a sajátos nevelési igényű gyermekek egészségügyi, pedagógiai célú habilitációs, rehabilitációs foglalkoztatását.


(4)42 A kötelező óvodai nevelés fejlesztő nevelésben is teljesíthető.


(5)43 A gyermek hároméves korától annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amikor az ötödik életévét betölti, az óvodába járási kötelezettségét családi napköziben is teljesítheti abban az esetben, ha a családi napköziben a szolgáltatást nyújtó személy rendelkezik a 3. mellékletben az óvodapedagógus munkakör betöltéséhez előírt szakképzettséggel, és munkája során figyelembe veszi az óvodai nevelés országos alapprogramjában foglalt követelményeket."


nem azt írja, hogy 3. év betöltése utáni szeptember 1-től, hanem hogy 3 éves korától. ami -bárhogyan is nézem- a születésnapja a gyermeknek.

2016. szept. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha van hely, akkor felvehetik év közben is. Beszélj az ovival. Az én kisfiam is év közben kezdte, de itt nincs bölcsi. Óvodakötelezett viszont tényleg csak 2017 szeptemberben lesz.

Ha nem sikerül, akkor keress egy ovis minicsoportot, vagy egy bölcsit a környéken.

2016. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos választ. Az óvodavezető már válaszolt is, mert írtam neki és nagyon korrekt választ kaptam tőle is. Azt írta, hogy a mostani létszámadatok szerint van esélye bejutni áprilistól, de szakmai szempontok miatt nem javasolja az évközi beíratást, mert nehéz lesz neki egy összeszokott társaságba beilleszkedni, ugyanis addigra kialakulnak a baráti körök. Ezért azt javasolta, hogy már most, október végétől kezdjem el őt beszoktatni, 2,5 kora után mehet oviba.


Nagyon megérintett az, amit mondott, mert én is tartottam tőle, milyen lesz neki egy kész csoportba beilleszkedni. Ráadásul tapasztaltam is, mert a baba-mama klubban is jóval nagyobb előnyben voltak azok a gyerekek, akik klubon kívül is ismerték egymást, mint a magunkféle, aki nem tartozott egyik baráti körbe se. Hiába próbáltam, nem sikerült bejutnom azokba a körökbe. Ha nekem ilyen nehéz volt, hogyne lenne neki nehéz ez hasonló helyzetben. Ezért én is azt gondolom, nagyon rossz ötlet lenne az áprilisi kezdés. Át kell gondolnom, anyagilag meg tudunk-e engedni magunknak egy családiasabb csanát áprilistól egész augusztus végéig...Ott legalább meg lenne szegénykének az illúziója, hogy nincs egyedül, hogy vannak barátai. Félek, hogy nem fog menni, akkor viszont tényleg a legjobb megoldás talán az lesz, hogy most október végétől beszoktatom oviba és örülök a lehetőségnek, hogy van hely. Mert nagyon igényli amúgy a gyerektársaságot. Nem vagyok elég neki.


Csak hát most vérzik a szívem. Még csak 2 éves 5 hónapos. Ha lenne gyerektársaságunk, nem is vacillálnék, még várnék azzal az ovival. De nincs és nem is lesz, hiába próbáltam meg mindent, biztos hogy bennem van a hiba. Nagyon sajnálom.

2016. szept. 7. 18:34
 10/11 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válaszoló nagyjából amúgy jól összefoglalta. Az óvodavezető is hivatkozott rá, hogy a létszámadatok alapján mehet áprilisban, függetlenül attól, hogy nem írattam be tavaly. De ha nem lenne hely, szerintem simán mondhatná, hogy hiába 3 éves, meg kell várni a 2017. szeptemberi kezdést. Hogy ilyen esetben kijelölnének-e más intézményt, lehetséges, erről nem leveleztünk.


Bölcsibe nálunk nagyon hosszú várólista van. De a durva az, hogy még a fizetős csanáknál is kezd várólista kialakulni.

2016. szept. 7. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!