Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Törvényes-e, hogy bármíféle...

Törvényes-e, hogy bármíféle kereskedő az óvodában kihelyezze kínálatát a gyermekek számára elérhető (és csábító) módon? Kötelezhető-e a szülő, hogy ennek következtében óvodáskorú gyermeke által okozott "kárt" megtérítse?

Figyelt kérdés

2016. szept. 12. 11:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem. Az ovi úgy van kialakítva, hogy a gyerekek se szándékosa, se véletlenül ne tudjanak bajt okozni. Ezért nincsenek pl vitrenes üvegajtós szekrények sem, műanyag poharakból isznak vagy a nagyon vastagfalú üvegpohárból, ami ha leesik a parkettára, akkor sem törik....

Leírnád mi történt? Kíváncsi lettem.

2016. szept. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%

Igen, és igen. Sajnos...

Nálunk mesekönyvek voltak kihelyezve, mondván, hogy legalább ott lát ilyet a gyerek. Nekem elég sértő volt ez a hozzáállás eleve, könyvtárba is szoktunk járni, és könyvesboltba is. Majd én eldöntöm, hogy milyen kínálatból válogatok a gyereknek.

És volt olyan, hogy egy kisgyerek lelkesen lapozgatta a mesekönyvet, véletlen eltépte, és a szülőnek ki kellett fizetnie a kárt.


Egyáltalán nem érzem helyesnek a kihelyezést sem, de sajnos nem lehet ellene tenni semmit. Gondolom, kap érte az ovi némi aprót, ha ott lehet ez a stand.

2016. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ mi az és hogy történt. Az hogy mit csinál a gyerek az oviban amikor nincs ott a szülő elsősorban a szülő felelőssége. Tehát ha kínai vázák voltak a folyosón és eltörte a gyerek én biztos nem fizetném ki.

Nálunk pl. kifestő könyvek vannak kirakva a csoportszoba elé és azokból lehet rendelni aki akar.

Szerintem egyébként törvényes kirakni termékeket ha az óvoda vezetés engedi, de nem szoktak, és az óvónő feladata figyelni a gyerekre, meg nyilván ésszel kellene kihelyezni, hogy ne eshessen baja.

2016. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
43%
Értem a kérdést. Jogilag biztosan nincs igazam, de szerintem nem szabadna, hogy az okozott kárért kártérítést követeljen a kereskedő.
2016. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó: de ha gyerekkel bemész egy boltba és összetör valamit ott is ki kell fizetned a kárt, nem? Ez ugyanolyan.


Szerintem törvényes hogy kihelyezi, igen. A kártérítés meg függ attól h mi és hogy történt, így ezt nem lehet megválaszolni, de alapvetően az okozott kárt meg kell téríteni, igen.

Ha nagyon zavaró a kereskedő akkor az óvodavezetővel kéne beszélni h másképp csinálják ezentúl a dolgokat.

2016. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Nalunk nem teszik ki, az irodaban tekinthetoek meg.
2016. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
5ös: ha ismerem a gyerekem és olyan, akkor nem viszem be a boltba. De az oviból hadd ne tiltsam már ki, csak mert egy muki éppen ott akar árulni olyan dolgokat, amiket meg lehet rongálni.
2016. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó: ugyanez megfordítva: attól még mert te nem tudod megnevelni a gyereket, hadd áruljon egy árus azt amit akar
2016. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az is szomorú, hogy már az oviban próbálják őket ilyen módon manipulálni. Térítse meg a kárt az óvoda, ha jó pénzért beengedte őket.
2016. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
27%
Igen, törvényes és igen, kötelezhető. Nem egyértelmű? Miért ne tehetne ki kereskedo gyermeknek való dolgokat? Nyilván nem alkoholt, cigit vagy drogot árul. Azt meg nem is értem hogy merül fel, hogy ne térítse meg valaki a gyereke által okozott kárt.
2016. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!