Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermeke minden nap bepisilt alvás közben az óvodában?

Figyelt kérdés

Hogyan és mikor oldódott meg?

A 3 éves lányomnál még egyszerűen nem alakult ki az ágytisztaság. Sem az ebéd utáni alvásnál, sem éjszaka nem ébred fel arra, hogy bepisilt.

Eddig csak annyi történt, hogy kitették az ágyneműjét a szekrény tetejére én meg másnap viszem a tisztát + vízhatlan alátétet is.

Mostanáig nem is aggódtam, mert annyira meleg volt, hogy nem fázott fel, de jövő héttől nem tudom mi lesz, ha rájuk nyitják alvás közben az ablakot és ő meg ki tudja mennyi időt fekszik pisis nedves ágyban, ruhában.


Akinél volt hasonló probléma, hogyan és mikor oldódott meg?


2016. szept. 15. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Mindjárt öt lesz a lányom. Egyelőre csak remélem, hogy végre nem fog bepisilni..... Itthon nem szokott, de az oviban rendszeresen. Pedig szeret járni...

Ha ez megnyugtat: soha nem fázott meg emiatt.

2016. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Nálatok hogy működik ez a dolog, mindennap mosod az ágyneműt, vagy több garnitúrátok van? Én kettőt vettem, de úgy gondolom, még kettő kellene legalább. És otthoni alváshoz adtok rá bugyipelenkát, vagy otthon is bugyiba pisil?
2016. szept. 15. 11:26
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Csak egy ágynemű van, kiscsoportos korában vettünk egy szárítógépet. 3:) Itthon kb 4 éves koráig kapott pelust, azóta nem.
2016. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Remélem, nem fogják azt kérni, hogy vigyem haza ebéd után, ugyanis ahhoz fel kellene mondanom a munkahelyemen.
2016. szept. 15. 11:31
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Sose kértek ilyet. Kitartóan küldték haza az ágyneműjét. Mondjuk jártunk az ovipszichológusnál is, de igazából nem tudott segíteni...
2016. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak alvashoz nem engedik a bugyipelenkat?azt a kicsi is felhuzza es lehuzza alvas utan.
2016. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Még nem kérdeztem, és az óvónők sem ajánlották. Pedig szívesen bevinném, hiszen kb. ugyanannyi fel és levenni, mint egy sima alsót. És akkor legalább nem kéne mindennap áthúzni az ágyát és az egész öltözékét lecserélni. Beletennék a használt bugyipelust egy zacskóba és én meg kidobnám.

De sajnos úgy tudom, ez a legtöbb oviban nem engedélyezett.

2016. szept. 15. 13:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nálunk nem engedik a pelust sajna... Azért az elárulná az okos lepontozó, hogy mi nem tetszett neki?
2016. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sziasztok, egy picit offolnék, de kíváncsi lennék a véleményetekre: kisfiamnál a pisikérdéssel ellentétben a kakival van baj, október végén lesz 3,5 éves, sajnos nagyon nagyon ritkán szól, hogy kakilni kell - általában akkor sem jön ki semmi, csak pisil -, második hete jár oviba és holnapra behívtak az óvónénik beszélgetni :-((, attól tartok azt mondják majd, hogy addig ne vigyem, amíg nem oldódik meg a probléma, de azt meg el sem tudom képzelni, hogy mit csinálok vele, ha nem járhat oviba, igaz vannak mamák, nyilván tudnak egy ideig segíteni, de mi van, ha hónapokig áll még fenn a probléma? kitehetik tényleg az oviból? a bekakilást ne úgy értsétek, hogy telenyomja a gatyót, szegény amúgy nagyon szorulásos, hanem jön az inger, próbál nyomni és egy pici kijön, amitől maszatos lesz a kisnadrágja, csak az a baj, hogy ez napjában 3szor is előfordul, voltam már gyerekpszichológusnál, a gyerekorvos szerint nincs szervi baja, de adott beutalót kivizsgálásra - bár tükrözésnek nem szívesen tenném ki, tanácstalan és kétségbeesett vagyok...
2016. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.Azert kerdeztem mert 3.5eves lanyom alvasnal meg nem szobatiszta de szerencsere v sem,nalunk kulfoldon nincs deli alvas,igy ezt kibekkeltuk.

2nap viszont csak 11.40ig tart es utana itthon altatom,pelenkaban.A nappali szobatisztasaggal is egy eve szenvedunk es az a tapasztalatom h ha nem kesz ra,a fejem tetejere is allhatok akkr is be fog pisilni alvaskor,ergo kb csak a buntudatot novelnem benne ha minden alvas utan agyat huznank.

Jah es o sem veszi eszre a kakit,utolso:(

Ertem h a nagy atlagnak ezek ilyen idos korara mennek, de az ovinak is toleransabbnak kellene lennie az ilyen gyerekekkel.Nem hazadobni meg akar evekig.

2016. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!