Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nehezen megy az ovis beszokás...

Nehezen megy az ovis beszokás - van értelme emiatt ideiglenesen elhozni ebéd után?

Figyelt kérdés
A kisfiam bölcsis is volt, nagyon nyitott, társasági lény, imádott bölcsibe járni. Az oviban nincs igazán beszoktatás, volt két nap "ismerkedés" az udvaron szülőkkel együtt, de az első nap már ott kellett hagyni reggel. De épp a bölcsis jó tapasztalat és a mindig vidám természete miatt sokkolt minket, hogy a harmadik napon már nem akart menni, minden reggel könyörög, hogy ne menjünk. Napközben általában már egész jól elvan és játszik, délután azt nyilatkozza, hogy jól érezte magát, másnap reggel mégis kezdődik elölről a tiltakozás és sírás. Eddig bent aludt és uzsonnázott, lehet hogy könnyebb lenne neki, ha mégiscsak visszavennénk kicsit a tempóból, hogy csökkenjen a stressz, és elhoznánk ebéd után? Talán csak pár hétig, amíg nem lesz magabiztosabb és vidámabb, és talán rájön, hogy a délutáni játékból sem jó kimaradni... Várom a véleményeteket, tapasztalatokat!

2016. szept. 16. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Fiammal is ez van, annyi a különbség, hogy ő február óta jár ebbe az oviba.

Minden reggel műsor van, hogy nem akar menni, ssír, kapaszodik.

Napközben ő is jól elvan, játszik, vidám, amikor érte megyek, akkor mindig azt mondja, hogy nagyon jól érezte magát, vidám, mesél...az óvónő is mondja, hogy semmi probléma nem volt, a reggeli dráma után 5 perccel már vidáman játszik.

A beszoktatás nálunk pár perces volt - mármint pár perc után simán ott is hagyhattam volna, olyan jól elvolt.

Óvónő szerint ez a szülőnek szókó előadás minden reggel.

De nehéz.... úgy kezdi a reggelt, h tiltakozik, sír. :(

Nekünk sajnos ez van 7 hónapja. :/

Egy anyuka pedig azt mesélte, náluk 1,5 éve van ez minden reggel.

Szerintem ne hozd el ebéd után emiatt, hiszen te is azt írtad, h amúgy jól érzi ott magát.

2016. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak neked szól, hátha meggondolod magad és mégse viszed. Ha napközben jól elvan, akkor nincs semmi gond. Tudom, nehéz a reggel, ezt sajnos túl kell élni.
2016. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte ugyanez volt. Bölcsit imádta, azt hittem nem lesz gond. Bár amikor elkezdte az ovit, nagyon sok változás jött az életébe. Anyukám meghalt, Kistesó született, Ő oviba ment stb...

Ráadásul nekem szinte a szülés óta itthonról és néha kicsit mozogva a Pici mellett is dolgoznom kell. Családi vállalkozás, nem tudtam mit tenni. Tehát nem tudtam volna alvásra hazahozni minden nap. De ő is ugyanezt csinálta. Délután minden rendben, azt mondta jó volt, de reggel meg nem akart.

Mi abban egyeztünk meg az óvónőkkel,hogy jelölje ki heti 2 napot, amikor el tudom hozni aludni. Nyilván nálunk ugye látta,hogy a Kistesó itthon marad velem, és nem értette,hogy akkor ő miért nem. Így heti két délután elhoztam, hogy kicsit csökkentsem a féltékenységet. Nálunk ez bevált. Nem mondom,hogy ugrál az oviért, de nincs már sírás, nem kérdezgeti minden nap,hogy ma kedd van-e (az az egyik nap, amikor elhozom), és most,hogy középsős lett, már ahogy odaérünk jó kedve van. Nem búcsúzkodunk már 10 percig, mint tavaly. Persze azért még várja az elhozós napokat, de sokat javult a helyzet.

2016. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez van. :-( o meg csak ket hete kezdte az ovit. Elotte nem jart bolcsibe.

Raadasul most le is betegedett, uh kivancsi leszek hetfon mi lesz, ha ujra megyunk.

Szornyu,minden reggel ezt hallgatni.


A fiamat meg elhozom ebed utan, mert igy beszeltuk meg az ovonokkel, h szepen fokozatosan hagyom bent.

O is latszolag jol erzi magat mikor megyek erte.

En mondjuk mar kezdem ugy gondolni, hogy mivel ugy latszik jol elvan, mindegy hogy ebed utan vagy uzsi utan hozom el.


En a helyedben, nem "vennek vissza". Ha mar ott aludt eddig, nem hoznam most el hamarabb.


A reggeli musor pedig nagyon remelem hogy elobb utobb el fog mulni.

2016. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lányom szintén így érzett.

Imádta a bölcsit, az ovit utálta.

Azt mondta, a bölcsiben mindenki kedves volt vele, az oviban nem. A bölcsiben gyakorlatilag nem voltak szabályok, minden gyerek azt csinált, amit akart. Egy gondozóra jutott max 3 gyerek. Az evésen kívül nem volt semmi kötött elfoglaltság.

Az oviban megjelentek a szabályok. Nem figyelt rá azonnal egy felnőtt, ha akart valamit, alkalmazkodnia kellett a többiekhez. Ez nyilván nem tetszett neki.

Most lett nyolcadikos, még mindig emlegeti, hogy a bölcsi volt a legjobb intézmény, ahová járt.

El fog múlni, meg fogja szokni, hogy ez egy más világ.

Szerintem se hozd haza délben, ha az óvónők erre fogékonyak. Nálunk szerették a nyűgösebb gyerekeket az óvodán kívül tudni minél hamarabb. :)

2016. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagy, eszembe se jutna bent altatni, de ha dolgozol, akkor gondolom nem fogod tudni a végtelenségig hazavinni délben.
2016. szept. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtató, hogy más is jár ilyen cipőben :) Azt hiszem megpróbálom elkapni ma az óvónőt, és kikérni az ő véleményét is.
2016. szept. 16. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!