Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van, ha akkortájt születik...

Mi van, ha akkortájt születik a kistesó, amikor a nagyot óvodába kell szoktatni?

Figyelt kérdés
Most tervezzük az újabb babát, nagyobb gyerkőcöm szeptemberben kezdi az orvit. De mi van, ha úgy jön össze a kistesó, hogy akkortájt születik meg? Ilyenkor apa viszi beszoktatni a nagyot? Volt nálatok hasonló?
2016. okt. 25. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hát igen... volt. Az a nehéz ebben, hogy összeköti a két életében igen fontos eseményt, és úgy éli meg, hogy őt eltávolították otthonról az anya mellől, kitúrta a kistestvér. Ez nagyon felfokozza a mindig jelenlévő féltékenységet. Mi ezért megengedtük, hogy itthon maradjon (már féléve járt akkor), ha akar és igyekeztünk bevonni a teendőkbe. Ez jól is ment. Hol ment, hol nem.

Azután egyszer csak "lemondott" az óvodáról:D:)))

- Miért nem mész, hisz azt mondtad, jó ott lenni?

ezt a választ adta 5 évesen: "Mert kiderült, hogy itthon jobb"

2016. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem szoktatnám akkor a nagyot oviba amikor a kistesó születik, mert mindkettő elég nagy megrázkódtatás a nagynak.

Alapból egy oviba beszoktatás sem mindig egyszerű, ezt tetézni azzal h pont akkor kell amikor megszületik a kistesó, úgy érezheti a nagy h őt most lepasszolják, rá már nincs szükség otthon, mert ott van a kicsi és ezért kell oviban lennie míg anya otthon van a kicsivel.

Pár hónapot biztos várnék az oviba szoktatással ilyen esetben. Ráadásul egy ovi kezdés az elején elég sok betegeskedéssel is jár, ez nem jó egy újszülött mellett.

2016. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az új ovit kezdte a nagy szeptemberben. Bölcsibe is járt fél évet,meg a másik oviban pár hónapot összesen egy év alatt (beteg volt októbertől,mikor kezdte márciusig,utána márciusban és áprilisban is két két hetet volt beteg,aztán meg elkezdődtek a nyaralások,nekünk is több nap,elvitték a mamák stb). Most meg szept végén már mamánál volt két hetet,mert okt 10-re vártuk a tesót,megszületett okt elején. De ő menni akart oviba mikor hazahoztuk már.

De a te esetedben én nem szoktatnám be a szüléssel egyszerre,vagy közvetlen utána. De ha társasági gyerek,akkor nem fogja azt érezni,hogy lepasszoltátok amúgy.

2016. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

ilyen esetben én is várnék pár hónapot.Nálunk a kisebbik kezdte az ovit szeptemberben,én meg nemsokára szülök..Vele fel sem merült,hogy itthon tartsam,egyrészt ez a 2 hónap azért elég hosszú idő,már nagyon várta az ovit,plusz neki alapból volt már egy tesója,soha nem volt egyedül,így kétlem,hogy bármi gond lenne.

A nagyobbnál fel sem merült,h beirassam oviba a teso érkezésének környékén...mennyi idős lesz szeptemberben a nagy?nem tudtok várni még egy pár hónapot(egy évet) az ovikezdéssel?ha viszont most kb rögtön összejön,akkor lehet beiratnám,max megbeszélném óvónőkkel,hogy lehet később kezd majd,de ezt akkor fogod látni,ha meglesz atesó,és hogy hogyan reagál rá.

2016. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs de én nem filóznék ezen ennyire előre, mert annyira sok tényezős kérdés.

Először is: összejön-e a kívánt baba pont akkor, amikor szeretnétek?


Aztán, ha igen, akkor ott a sok kérdés, hogy a nagyobb gyereke milyen típus, mennyire lesz érett addigra, mennyire igényli az óvodát, vagy nem.


Jelentkezzetek, és meglátjátok.


Nekem pl. az újszülött mellett sokkal kényelmesebb volt, hogy nem kellett vinni a nagyobbat, mert nem kötött minket az idő (az óvodába azért 9-re legkésőbb be kell érni, de van, ahová előbb is)


És lehet hogy igényli majd, de elég lesz neki a fél napos ovi, ebéd után elhozod.


És lehet, hogy Te magad nem fogod akarni hogy menjen, ugyanis az első hónapok arról szólnak általában, hogy MINDEN betegséget elkap a gyerek, és akkor egy hét ovi két hét otthon.

Egyrészt ápolhatsz újszülött mellett kis gyereket, másrészt ha pechetek van, a pici is elkap valamit...


Kérdés, hogy van-e nagyi, vagy más, aki beszoktatja.


Annyi tényező van itt, hogy hogyan jönnek be neki az óvónénik, mert lehet, hogy úgy éli meg, hogy itt most végre "akció" van, és örül hogy mehet, és lehet, hogy mint ahogy fent írták, inkább lenne ő is anyával...


Én biztos hogy nyitva hagynám a kérdést, és megnézném mi lesz akkor, hiszen addig rengeteget változik, fejlődik a gyereked.

2016. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Ez gyerek függő. Nálink teljesen zökkenőmentes volt és nem volt egyáltalán észlelhető féltékenység stb. pont ellenkezőleg. Nekem a kisebb szept 12-én született, beíratkozáskor kértem hagy mi legyünk elsők a beszoktatásnál, így aug. utolsó hetében kezdett. Úgy volt hogy ha megszületik a kistesó itthon marad, na ő ebből nem kért, minden nap vinni kellett, igaz csak délig volt, ebéd után jött haza. Szóval inkább nekünk volt "teher", hogy reggel időre összekészüljünk, meg délben időre odaérjünk érte (20kmre van az ovi), de érte mindent. Így nem volt lelkiismeret furdalásunk sem, hogy elhanyagoljuk, mert délelőtt élveztük itthon a babázást délután meg ő volt a középpontban. És az sem igaz hogy hazahurcolja a betegségeket. Ez is gyerekfüggő szerintem. Ő eleve nem volt beteges és 1x hozott haza egy kötőhártyagyulladást a kicsinek. Nálunk a gyerekorvos is azt mondta, hogy semmi értelme azért nem vinni a nagyobbat oviba, mert van egy újszülött.

Úgyhogy mi most a középsőt ugyanúgy szoktatjuk. Mivel nekem a kicsi aug-i, így beíratkozáskor kértem, hogy ő legyen az utolsó beszokó, így jövő héten kezdtünk. Terv szerint apa szoktatja be, mert még szoptatok, de ha már reggelre kell vinni és nem kell ottmaradni, akkor én is tudom folytatni a beszoktatást. Elvben úgy néz ki vele sem lesz gond, mert már így is sokszor maradni akar a nagyobb csoportjában, ahogy reggel viszem.

2016. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is most tervezzük a kistesót és ha rögtön össze is jön kb majdnem pont akkor születne meg mikor a "nagy" oviba menne. Akkor a nagy 2 és fél éves lesz.

Mivel még gyakorlatilag nem is óvoda köteles így mi megbeszéltük, hogy nem is adom be.

Nem szeretném, hogy hirtelen "sokkot" kapjon:) Ovi,tesó.. És azt sem szeretném, hogy emiatt ellenszenv alakulna ki a kicsi iránt (mert biztos azért "tüntetjük" el) mert jön a pici.. Azt se szeretném ,hogy a hazahozott betegségek (ha egyáltalán lesznek) de jobb biztosra menni alap,hogy a pici is elkapjon valami csúnyaságot.

Remélem tudtam segíteni..

2016. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Persze, majd viszi az apja. Ez nem ennyire megoldhatatlan ügy.
2016. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Nálunk két hónapos a pici, a nagy a héten kezdte az ovit. Apa szoktatta be, szabin volt egész héten. Minden reggel tűkön ült a fiam, hogy mikor mennek már az óvónénihez

😁

Észre sem vette, mikor az apja otthagyta délelőtt, pedig köszönt is neki 😁

A jövőhéten már rendesen megy reggel és ebéd után hozom majd.

2016. nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!