Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik ovit választanátok?

Melyik ovit választanátok?

Figyelt kérdés

Kisvárosban lakunk, de sem a férjem, sem én nem dolgozunk helyben. Ő a megyeszékhelyre jár dolgozni, én a szomszéd faluba, reggelente 6:20-kor kell indulnunk itthonról, hogy a buszt elérjük (ha már én is visszamegyek dolgozni).


3 oviban gondolkozunk:


"A" ovi: A házunktól 300 méterre van, nyitva reggel 6-tól délután 5-ig. A gyermekünket kb. 6:15-kor legkésőbb be kellene adni, hogy elérjük a buszt. Érte én tudnék menni. Ha elérem a korábbi buszt, akkor 16:15 körül, ha nem, akkor 16:55 körül érnék csak oda. Ha gond van a munkahelyemen (nem egyezik a kassza, lefagyott a számítógépes rendszer, nem nyomtat a nyomtató, nem kapcsol be a riasztó, stb), akkor nekem a probléma megoldásáig nem szabad eljönnöm, ekkor valamelyik nagyszülő tudná a gyereket elhozni.


"B" ovi: A közeli faluban, a munkahelyem mellett van, ahol dolgozom. A gyerek velem buszozna minden reggel 6:20-kor indulnánk otthonról. 7 körül érnénk az oviba, 16 óra körül tudnám elhozni. Ha gond van a munkahelyemen, átszaladok érte, és ott van velem a probléma megoldódásáig. A gond az ovival az, hogy sok a kisebbségi gyermek, akiknek a szülei nem dolgoznak, segélyből élnek rossz körülmények között.


"C" ovi: Megyeszékhelyen. Férjemmel buszozna reggel és délután 1-1 órát. A buszállomástól 15 perc gyaloglásnyira van az ovi, pont a férjem munkahelye mellett. A gyerek csak 8-tól 16-ig lenne oviba.


2016. okt. 25. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha a férjed munkája olyan, hogy mobilis, ha bármi gond van a gyerekkel, akkor a C-t választanám. Ha neki nagyon kötött a munkája, akkor a B-t.
2016. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Én a közeli óvodát választanám. Nem tenné. Ki a gyereket több óra utazásnak. Azt az időt inkább a mrleg oviban a pajtásokkal töltse , mint a hideg nyirkos időbn utazgatva. A nagyszülők bàrmikor mehetnek érte ha beteg ha csak korábban el akar jönni stb..
2016. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A vagy B, lehet hogy inkább A, hiszen azt írtad van nagyszülői segítség is, akik el tudnak menni a gyerekért ha neked tovább bent kell maradnod.

A C-t azért nem mert a napi 2 óra buszozás + még onnan 15 perc gyaloglás oda-vissza túl sok.

2016. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ilyen helyzetben az a-t választottuk. De nálunk minden nap ebéd után a nagyszülők hozzák haza a gyereket. A b egyértelműen kilőve. A c pedig azert nem lenne nekünk jó, mert a gyerek a buszom elalszik, utána hisztis lenne, hogy fel kell megint kelni. Délután újfent elaludna a buszon és este nem tudnánk lefektetni aludni, viszont ezért reggel nem akarna felkelni és egy ördögi kör lennne (egy időben építkezés miatt muszáj volt reggel és délután is kocsiztatni egy-egy órát és idegörlő volt). Emellett ha bármi gond van napközben, akkor a szüleim el tudnak érte menni, de én mindig nem ugorhatok ki a munkahelyemről. Előbb-utóbb a kollégák és a főnökök is szóvá teszik, ha a gyerek bent van a munkahelyen.
2016. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a C-t vessétek el alapból, napi két óra buszozás nagyon sok és minek ,ha van közelebb is. A helyedben az A-t választanám, mert ugye váratlan helyzet is adódhat, meg egyébként is kincset ér, ha a nagyszülők tudnak érte menni néha.
2016. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

...csak halkan jegyzem meg, hogy én azt az ovit választom, ahol a légkör, a pedagógusok személye a leginkább meggyőzött, akikre nyugodt szívvel rá tudom bízni a kicsit.

Gondolom voltatok már mindenütt intézménylátogatáson (van ilyen, be lehet jelentkezni, szét lehet nézni, sok helyen van nyílt nap stb.), lehet infót gyűjteni akár az oviról általában, akár konkrét csoportról, óvónőről akár játszótéren, ismerősök között, netről is akár.


Arról sem esett szó, hogy a te gyermekednek melyik tetszik vagy tetszene? melyik az amelyik vegyes vagy homogén csoport? Számít-e ez nektek stb.


A másik: sajnos vagy nem (alapvetően én ezzel egyetértek, bár tudom, hogy sokaknak nem ilyen az életkorülménye) de jogszabály szerint egy kisgyermek MAXIMUM 10 órát lehet az óvodában naponta. Nyilván 1-1 eset nem kirívó, összejöhet valami, hogy tovább marad, de RENDSZERESEN 11 órát bent lenni, ezt valószínűleg szóvá fogják tenni, mert kötelességük is.


Az ovin kívül esetleg amin érdemes lehet gondolkodni:

- te még nem dolgozol, ha jól értem: részmunkaidő (esetleg átmeneti időre, napi 7 óra?)- már egy órát nyernél, de 6 órával méginkább

- valamelyiktek autóval nem tudna dolgozni járni? Nem fér bele esetleg a családi költségvetésbe? Időben jelentene ez nagyobb megtakarítást, megéri? Számoljatok, gondoljátok végig! vagy ha a szomszédból, utcából, környékről jár valaki kocsival, akkor legalább reggelente betársulni, ha mérhetően később lehet indulni stb.

- nagyszülővel leülni beszélni, hogy mit, mikor hogyan tud fixen vállalni? ezt pontosan egyeztetni

- van-e keret bébiszitterre (gondolom nincs, de hátha találsz környékbeli gyeses anyukát, akinek egyébként is odajár egyi gyereke, akkor azért olcsóbban is meg lehet oldani- egy gondolkodást megér ez is)

2016. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A vagy B .
2016. okt. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A részmunkaidő lehetséges lenne, de akkor véglegesen. És legtöbb esetben leépítéskor (évi kétszer) a részmunkaidősök munkaidejét csökkentik tovább vagy küldik el őket.

Nekem nincs jogsim, ha a férjem kocsival járna munkába, az havi 35 ezer forint lenne. A cég a bérletet fizeti, a kocsit nem. Így már minimálbérnyi maradna férjem fizetéséből, akkor meg jobb volna munkahelyet váltania. De azt meg nem szeretne.

Nagyszülők munkahelye sem kiszámítható, néha közbejönnek halaszthatatlan dolgok, debízom benne, hogy alkalomszerűen el tudnák hozni a gyereket. Állandóra azonban nem lehet, mert gyakran túlóráznak, vagy vidékre mennek, nem biztos, hogy az ovi zárásig hazaérnek/odaérnek.


Ha az "A" ovit választjuk, tényleg egy gyeses anyuka bébiszitterré felfogadása lenne a megoldás. Valamennyit tudnánk neki fizetni, max havi 15 ezret.

2016. okt. 26. 09:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Én biztosan az "A" verziót választanám. A gyerek igaz így több időt tölt utazással, de nem köhögnek rá a buszon...stb.

Ha történne vele bármi oviidőben, a nagyszülők tudnak segíteni, de gondolom ebben az esetben téged is elengednek a munkahelyedről.

Az ovistársai a faluban élnek, oviidőn kívül is együtt játszanak, ismerik egymást - ez nagyon fontos neki és neked is, hogy ismered a társait.

2016. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Én biztos nem választanék olyan megoldást, hogy a gyerek naponta közel 11 órát töltsön az oviban. Neki az a "munkahelye", ahol viselkedni kell, szót fogadni kell, mindig azt kell csinálni, ami éppen a program, és nem jut rá figyelem. Annál már szerintem jobb, ha a szülővel ül a buszon. Én ehhez nem úgy állnék hozzá, hogy jaj, a gyereknek egy órát kell zötyögni velem a sok idegen között, hanem úgy, hogy tudok vele egy órát foglalkozni, beszélgetni, ölbe venni, mesélni. Én az alábbiak közül választanék:

- C ovi, mert akkor később is kellene kelnie reggelente kicsivel a gyereknek (abból indulok ki, hogy az én gyerekeim szeretik a buszozást, élveznék az apával töltött időt, és biztosan nem aludnának el egy órával kelés után).

- Gyeses anyuka vagy más bébiszitter délutánonként uzsonna után elhozza az "A" oviból.

- Férjemmel átbeszélnénk a munkahelyváltás lehetőségét. Ha jól veszem ki az írásodból, lehet hogy lenne lehetősége munkahelyváltásra több fizetésért, csak szereti a mostani helyet. Ha így van, el kellene gondolkozni, hogy megérné-e mégis váltani a család érdekében. (Az én férjem ilyen esetben váltott, igaz, ő így kevesebbet keres, de legalább látja ébren is a gyerekeket.)

2016. nov. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!