Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek is beszélnem...

Szerintetek is beszélnem kellene az óvónővel?

Figyelt kérdés
Fiamat megmérték az oviban, hogy hány kg, majd közölték vele, hogy ez túl kevés és, hogy túl sovány. Az egy dolog, hogy ez nem igaz. De szerintem ha az óvónőnek ilyen gondja van azt a szülőkkel kéne megbeszélnie. Fiamnak nagyon rosszul esett, úgy érzi rossz valamiben. Raadásul ezt a többi gyerek előtt mondták neki és fél, hogy piszkálni fogják miatta. Most állandóan tolja ki a hasát, hogy nézzem meg elég nagy e. Meg akkor is enni kér mikor nem éhes, hogy legközelwbb ne mondják ezt neki.
2016. nov. 13. 17:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem beszelj az ovonovel, de csak kedvesen, es Lehetőleg jo messze az osszes szulotol, gyerektol. Kérd meg, hogy a jövőben Lehetőleg ne tegyen hasonlo kijelentéseket az egesz óvoda előtt, es ha megis van valami fontos, akkor azt Veled, személyesen közölje. Hangsulyozd, hogy a gyerek hogyan érzi magát emiatt - privátba vagy hozzászólásban irdd le a magasságát, tomeget, korát - es hogy miket gondol, cselekszik. Lehetőleg ne sertoen es vadlon mondd ezeket. Nagyon sajnalom a fiadat es teged, hogy néha Ennyire elutasító, figyelmetlen az emberek korul levo tarsadalom. Remelem minden jo lesz! :)
2016. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Óvónőkkel egyébként sincs jó viszonyunk, mert tavaly panaszt tettünk ellenük, mivel felügyelet nélkül hagyták a fiam. Tavasz óta jár ide, mert a másik oviból el kellett hoznunk mert elfogytak a kortársai. Óvónéniknél mi vagyunk a rossz, pénzéhes gazdag ( sajnos kicsit sem vagyunk azok csak dolgozunk m8nd ketten.) szülők, mert mi nem segélyből élünk, ezért csak fél6ra tudunk érte menni.
2016. nov. 13. 17:42
 3/11 A kérdező kommentje:
127-128 cm és 22 kg.
2016. nov. 13. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Hány éves a gyermek? Az én kiscsoportos fiamhoz képest egy langaléta, de feltételezem, nem kiscsoportos.

Sajnálom a kisfiút és téged is!

2016. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
5,5 éves nagycsoportos.
2016. nov. 13. 18:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Vékonyabb alkat, de nem sovány. Az én fiam 20 kiló, de 10 centivel kisebb.
2016. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha problémátok van az óvónőkkel, akkor azt velük érdemes megbeszélni.
2016. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze tudom, h9gy nem egy dagi gyerek, de nem is sovány. Én örülök neki, hogy ilyen és nem kövér. Tele van energiával. Sokat sportol.
2016. nov. 14. 08:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, két ovis gyerekem van. Őszintén szólva nem érdekel mit csinálnak , hogy csinlják, milyen összetételű az ovis csoport, hogy fegyelmezik a gyerekeket, letojom.

De! Amint valamelyik gyerekem flusztrált, panaszkodik vmilyen oviban tortént dolog miatt, rögtön bemegyek, és a gyerek jelenlétében megbeszélem az óvónővel. Mindig kedvesen, és hangsúlyozva, hogy értékelem a segítségüket. Mindig pozitív volt a változás.

Ezzel csak azt akartam írni, hogy minden lófüttyért szólni, ami szemet szúr neked, felesleges, és óvónő- függő, hogy rajta csattan -e. Ha azonban a gyerek láthatóan, hallhatóan ovis problmával küzd, akkor a gyerek érdekben azonnal, és diplomatikusan meg kell beszélni az óvónnikkel.

2016. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tényleg sovány, enyém is ennyi volt, most hizott 3 kilót, most is sovány, de legalább nem zörög. én pont, hogy dicsértem az alakját amitől helyreállt az önbizalma és jobban evett. mindenképpen beszélnék az óvónővel, nagyon nem volt helyén, hogy ilyet mondott neki :(
2016. nov. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!