Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Igaz az, hogyha van iskolás...

Igaz az, hogyha van iskolás gyerekem, akkor az ovis egész nyáron nem mehet oviba?

Figyelt kérdés

Múlt héten kirakták az oviba a papírt, hogy ki mikor megy a nyáron. Beírtam a kiscsoportos fiam 3 hétre. Ma szólt az óvónő, hogy a fim nem mehet a nyáron, mert ha a nagy gyerekem nyarát meg tudom oldani (9 éves) akkor a kicsiét is.


Igaza van, tényleg nem vihetem a kicsit?


2017. jan. 31. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
szerintem ez óvoda függő! az tény hogy "elvárják" hogy akinek iskolás gyereke van /vagy gyesen van-az ne vigye nyáron. de nálunk ezért nem szoktak szólni.sok olyan szülő viszi akinek iskolás gyerek is van
2017. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Ez nincs igy. Semmi kozuk hozza, hogy a nagy hol van.
2017. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Mondanám neki, hogy pont most oldottam meg, beírtam, hogy itt lesz.

Nem is értem, hogy várhatják el.

Ha valaki nagy nehezen talál egy 9 évesnek felügyeletet, akkor hogy gondolják, hogy a kicsinek is lesz?

Pl ha fizetős táborba megy? Egy ovist nem is lehet mindegyikbe, illetve kisit megnöveli a költségeket.

Lehet ismerős, vagy rokon, aki egy 9 évessel megbír, de egy ovissal nem. Vagy egy 9 évest még be tud vállalni, 2 gyereket már nem.


Én megkérdezném az óvodavezetőt, hogy ez jogilag rendben van???

2017. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk se mehetnek. Mondjuk nekem meg se fordult a fejemben. Bár szerencsére rugalmas a munkám, a nagyszülők is bevethetőek az unokázásra.
2017. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

Nincs közük hozzá, hogy van nagyobb gyereked is. Mond nekik nyugodtan, hogy fizetős táborba, vagy napközis táborban lesz a nagy gyereked.

Az viszont tényleg fura, ha a naggyal fagyizni, meg strandolni jársz a kicsi nélkül egész nyáron, de nem is valószínű eset.

2017. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Két hetet táborban lesz, oda a kicsi még nem mehet. Egy hetet pedig a 86 éves nagymamámmal. Szellemileg teljesen jól van, társasban kártyában stb partner, de egy 3 évessel fizikailag nem bírja a tempót.

Ezen felül van még 5 hét, amiből hármat a férjemmel oldunk meg kettőt pedig anyukám, aki dolgozik.


De nem értem, miért kell magyarázkodnom az óvónőnek.

2017. jan. 31. 15:07
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Keress egy másik ovit, ha van rá lehetőség, mert ez (már bocsánat) kib¤szás, hiszen szünidő csak az iskolásoknak van, a dolgozó szülőket nem engedi el a munkahely nyárra azzal, hogy "menjél szünidőzni a gyerekeddel, majd utaljuk a fizudat, szeptemberben meg várunk vissza". Nekem az anyám dolgozik, pont akkor nem ér rá ő sem, mikor én. A nagymamám nem rég épült fel a végbél rákból, nem fogok a nyakába akasztani egy izgő-mozgó gyerkőcöt. Anyós egyet elvállal, de már ő is 70 éves lesz, kettőt ő sem bírna szusszal. El sem tudnám képzelni, hogy hogyan lehetne megoldani, ha nálunk nem mehetne oviba a kicsi.

És akkor arról papolnak a politikusok, hogy támogatni kell a többgyerekes családmodellt, csak épp nekik a több százezres, meg milliós fizuból telik bébiszitterre , vagy arra, hogy az asszonyka otthon üldögéljen és nem tudják, hogy munka mellett mennyire nehéz megoldani azt, hogy a gyerkőcöknek ne kelljen az ovi előtt szobrozni, míg anyu, vagy apu késve rohan értük munka után.

2017. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenkor jó falun lakni. :)

Nálunk a nyári napközi összevont, egy helyen (az oviban) vannak az alsós gyerekek és az ovisok.

2017. jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Jogilag egyértelműen nem tehetik meg, beszélj a vezetőnővel, hogy ez a hozzáállás nem okés.

Én GYED-en leszek még nyáron a picivel (szeptemberben megy bölcsibe), ennek ellenére a nagyobb nem fog itthon pislogni 2 hónapot. A 4 hetes bezárás alatt nyilván nem viszem a város másik, ügyeletes ovijába, de többi időben pár hosszú hétvége kivételével, megy majd oviba.

2017. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
18%
Én amikor kicsi voltam nyáron is voltam oviba! Szerintem nincs értelme!! Amúgy az óvodától függ!!
2017. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!