Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsődéből óvodában szoktatás?

Bölcsődéből óvodában szoktatás?

Figyelt kérdés

Kislányom fél éve bölcsis, tavasszal kezdi az ovit. Másabb beszoktatni egy előzőleg bölcsis gyereket mint egy olyat aki előtte nem járt intézménybe? Fiammal gyorsan ment a beszoktatás, inkább csak az ovi akarta húzni, vajon a kislánnyal is könnyű lesz? Nálatok hogy alakult?

Azért is érdekel mert én dolgozom, tudom, az oviban kell ezt lebeszélnem, de nincs két hét szabim az átszoktatásra. Aki hasonló cipőben járt, ovi beszoktatás alatt otthon voltál a gyerekkel vagy ovi után gyors elvitted bölcsibe?


2017. jan. 31. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ovis beszoktatás konkrétan pár nap volt. Első nap ott voltunk délelőtt. Másnap szintén délelőtt, de már kijöttem egy órára. Harmadnap bevittem reggel és otthagytam, ebéd előtt mentem érte és nagyjából ennyi volt. Aztán már teljes napra maradt ott. Nem olyan, mint a bölcsi, hogy húzzák 2 hétig. De mondjuk nálunk nem is volt gond, simán beszokott ennyi idő alatt is mindkettő.
2017. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a lányom ment bölcsiből oviba most szeptemberben (pénteken még bölcsi, hétfőn ov). 1 hét volt a beszoktatás, a második héten még preferálták, ha fél 4-kor elhozták a gyerekeket...mivel itthon voltam szept. 1-től mert szeptemberben szültem, így meg tudtam oldani...ha dolgoztam volna, maradt volna már második héttől teljes délután is.

A lányom közepesen viselte, volt olyan aki könnyebben, de sokan sokkal nehezebben szoktak be. Szerintem ez gyerekfüggő...hugim és én is voltunk bölcsisek, de velem borzasztó volt az ovikezdés, hugom pedig első pillanattól imádta.

Miért nem szeptemberben kezdi az ovit? Gondolom akkor sokan kezdenek, lehet egyszerűbb lenne neki is, mert akkor mindenkinek új a szitu, nem feltétlenülegy totál fix közösségbe csöppen.

2017. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt beszoktatás, első nap bementünk a csoport szobába, kicsit bementem vele körbenézni aztán ennyi, végül ebéd után elhoztam. Másnap ugyanígy, harmadik nap már ott aludt. Volt bölcsis amúgy.

De lehet más oviba másképp van.

2017. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Oviban szerintem rugalmasabban kezelik a beszoktatást, általában a gyerekhez igazodva. Ha könnyen veszi az akadályokat akár már 3. nap ott alhat, csak akkor húzódik 2 hétig szerintem ha nehéz a beszoktatás.
2017. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy adja magát a könnyebb beszoktatás. A kislányom egy èvet volt bölcsis, ès az ovikezdèsnèl az első másfèl hetet vègigsírta. Egy másik bölcsis kisfiúnál mèg tovább tartott. Èn egy hetet voltam vele beszoktatáson, ebből három napot bent, fokozatosan bent hagyva a csoportban, utána csak figyeltem kintről, vagy már hazamentem, ès uzsi után elhoztam. Kb. kèt hèt után vègig bent volt napközben, ès nagyon megszerette az ovit.
2017. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk nem volt beszoktatás a bölcsiseknek. Az ovi első napján már ottalvós volt. Mondjuk nyilván szerencse, hogy a 22 fős csoportból 16 bölcsis volt előtte, és ebből a 16ból 6-an mentek egy csoportból patások. Szóval csak 1 kapuval arrébb kellett menni, más semmi nem változott.
2017. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!