Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A kislányomat az óvodában egy...

A kislányomat az óvodában egy gyerek mindig bántja, húzza a haját. Szóltunk az óvónéninek, aki azt mondja hogy a kisfiúról nem tudja elképzelni, mert olyan szelíd. Az óvónő még egyszer nem állt ki a lányom mellett. Hogyan kezeljem a problémát?

Figyelt kérdés
Matyitól megkérdeztem, azt mondta, nem Hannának szokta húzni, hanem Karolinának... Azt hiszem kétségtelen, hogy bántja. Amúgy 5 évesek. A lányom nagyon törékeny alkatú, rendkívül segítőkész. Jó kedélyű, nevetgélős, mozgékony. Nem agresszív, sőt, ha agressziót tapasztal, lefagy, nem tud rá reagálni. Nem panaszkodós, még vérvételen, fogorvosnál sem sír. Ez az eset is úgy derült ki, hogy el kezdett éjszaka félni. Átjött hozzánk. Majd kiderült Matyi ijesztgeti. Démonokról, ördögről, vámpírokról mesél neki. Ha Hanna el akar menni, a hajánál fogva visszahúzza. :(

2017. febr. 1. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a kisfiú szüleivel nem tudsz beszélni?
2017. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen válasz az, hogy nem tudja elképzelni? A helyes válasz ez lett volna: "Kedves anyuka/apuka. Én nem vettem észre, hogy bántanák a gyerekét, és ő nekem ő sem panaszkodott. Oda fogok figyelni rájuk, köszönöm, hogy szólt!" Kellene beszélni a másik óvónénivel is, hátha az normálisabb. Ha nincs változás, az intézményvezetőnél kell panaszt tenni.
2017. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor mégegyszer hozd szóba a dolgot (az éjszaki felriadásokat is) Ne hagyd hogy lerázzon.mondd el neki hogy azért mert ő nem vette észre a problémát attól az még létezik,és keresni kell rá megoldást. Vagy: beszélj a szülőkkel!
2017. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A második és harmadik válaszadóval egyetértve még egy dolgot tehetsz: megtanítod a lányodnak, hogy ha el akar menni és nem engedi, akkor kezdjen el hangosan segítséget kérni. Ez fontos volna, hiszen később, iskolásként vagy felnőttként is ha ilyen helyzetbe kerül, akkor nem szabad, hogy hagyja megtörténni a dolgokat.
2017. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányoddal kell megbeszélned, hogy ha bántják kérjen segitséget, menjen oda szólni az óvónéninek és ha valakivel nem akar beszélni, menjen arrébb. Azért van közösségben, hogy beilleszkedjen a társadalomba, meg kell védenie magát. Ha az óvónő nem látja az ilyen eseteket, akkor nem tud mit csinálni.
2017. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
93%

Ugyanígy voltunk!Tehetetlen óvónők,óvodavezetővel aki akkor sem lèpett mikor elfajult a napi szinten hónapokig bántott gyerekem!Èn hüle nem lèptem jegyzőhöz,masik ovi,itt mèg mi vagyunk feketèk" ,az óvónő mèg rosszabb mint ex oviban mert a közömbje messzemenően döbbentő :(

Hidd el összefognak sajnos a gyerekek kárára...

2017. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mi is úgy gondoljuk, hogy meg kell tanulnia megvédeni magát.Hannát megkérdeztem, miért nem szól az óvónéninek. Azt mondta, mert Szilvi néni nagyon szereti Matyit. Kérdeztem, na és, téged is szeret. Azt mondta, nem, engem nem szeret.

Mikor mentünk ma a gyerekért, látszott az óvónőn, hogy vérig van sértve.

2017. febr. 1. 16:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Van egy kisfiú, aki rettegésben tartja a gyerekeket, harap, rúg, karmol, verekszik. Az óvónők nem tesznek semmit, hiába panaszkodnak a szulok. Osszefognak, haritanak.
2017. febr. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
15%

Sok minden lehet a bántás de nem lehet veszélyesen komoly. A fiú biztos érdeklődik ha húzza a kislány haját.

Engem is óvódában hallgatagnak tartottak pedig én a szoknyájuk alá néztem be.

2017. febr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
A gyerek érdekében, bármilyen sokként éri vagy nagy változás lenne neki, váltsatok óvodát. Ez a megoldás is jobb annál minthogy rettegve meg gyomorgörccsel induljon el a gyereked minden reggel. Ha ennyire nem foglalkoznak a pedagógusok semmivel... emiatt nem lehet egy gyerek rosszkedvű, pláne nem mehet a fejlődésének rovására. Elég szomorú hogy nem látja a problémákat az óvónő. Szegény kislány sérül lelkileg és a későbbiekben is kihathat rá a gyermekkori zaklatás, piszkálás. Arról nem beszélve, hogy Te is nyugodtabb lennél nem attól rettegnél vajon miről fog ma panaszkodni a pici lány. Szerintem ez a legideálisabb ha végképp nem oldódik meg a helyzet. Remélem minden rendben lesz, akár itt akár az új oviban (ha úgy alakulna).
2017. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!