Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért csak SNI-s papírral...

Miért csak SNI-s papírral fejlesztik a gyerekeket az óvodákban?

Figyelt kérdés
Adott egy integrált óvoda, ahol dolgoznak gyógypedagógusok, akik észreveszik, hogy az egyik kiscsoportos gyermek, aki nemrég kezdte az óvodát, le van maradva fejlődésben a társaitól (megjegyzem nem drasztikus lemaradásról van szó) de csak akkor hajlandóak segíteni és akkor járhat fejlesztésre, hogy behozza ezt a lemaradást ha kap egy SNI papírt. Volt már több kivizsgáláson, mindenhol kizárták azt hogy sajátos igényű lenne. Az ovinak nem tetszik, hogy ennyire le van maradva a gyerek, küldözgetik a szülőt fejlesztésekre, pedig ez az óvodában (helyben) megoldható lenne, de csak papírokkal. Ez miért így van?

2017. febr. 8. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom azért, mert csak az sni-s fejlesztésére jár pénz.
2017. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert egy sima, mezei, óvodai gyógypedagógus nem szakértői bizottság tag, ahol nagyon komolyan kivizsgálják a gyerekeket! Több órás vizsgálat több emberrel, köztük pszichológiai is.

Például egy tanakos gyógypedagógus egyáltalán nem ért a pszichológiai területhez, márpedig akár részképesség zavarnál is ez nagyon fontos.

Így mivel nem állíthat fel diagnózist, ezért a terápiát sem tudhatja.

2017. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De mondok egy példát:

Valami baj van a gyerekeddel, tegyük fel. Anyós látja és azt mondja, hogy a gyereke is volt ilyen beteg, és elkezdi ő kezelni. Aztán kiderül, hogy egész más a probléma. Így a szakorvos már személyre és betegségre szabott terápiát ad.

Érted a különbséget?

2017. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyógypedagógust ki alkalmazza? Az óvoda, vagy utazóként az EGYMI alkalmazottja? Ha utazó, akkor csak SNI gyereket láthat el. Ha az óvoda saját dolgozója, akkor valószínűleg nincs rá órakerete, mert az SNI gyerekeket kell ellátnia.

SNI helyett a BTM kategóriát talán megkaphatná (kerületi / tankerületi Szakértői Bizottság, régi nevén Nevelési Tanácsadó), és ha a papírjára ráírják, hogy mit és ki fejlessze, akkor kaphat segítséget.

2017. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

így van ahogy az utolsó is írja..

nálunk a lányommal volt ilyen 'probléma'..

a mi ovinkban van saját gyógypedagógus, de nem akarták bevenni a tornára, fejlesztésre, mert szerintük rendben van...csak azokkal a gyerekekkel foglalkoznak, akik nagyon gázosak..8 csoport an, és 1 gyógyped..:-/ gondolhatod..


no, én elvittem nevtanba, és neurológushoz. Konkrét sni papírt nem kaptunk, nem is az, de arra kaptam 2 szakvéleményt, hogy igenis fejlesztése szorul, és így be kellett venniük..:-)


amúgy kiscsoportosokat valóban nem szokás még fejleszteni..5 éves kor táján csak...

a szülő magánban viheti fejlesztő tornára...

2017. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem. Van egy gyógypedagógus teljes állásban, nem kell neki sni-s papír, saját felmérésből dolgozik a kisebb problémákra. A súlyosabbra valóban kell papír, de oda nem is elég heti 1 óra.
2017. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor azt fejlesztő pedagógusnak hívják. A szülők nem tudják mi a kettő között a különbség. Leírtam az okát, hogy egy GYÓGYPEDAGÓGUS miért nem foglalkozik a gyerekkel szakértői papír nélkül (csak azzal kap a gyerek Sni státuszt), aztán jól le lettem pontozva. De jöttek a hős ovis anyukák, akik megmondták a frankót!

Na erről beszéltem a példámban is, amikor a nem kompetens azt állítja tudja a választ és csak ront a helyzeten.

Egy gyógypedagógus foglalkozhat csak sni gyerekekkel, a fejlesztő max feltárt részképesség zavart fejleszthet.

De hát az anyukák úgyis jobban tudják, nem is értem mi szükség van szakemberre.

2017. febr. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj de okos vagy, előző! Pont gyógypedagógus vagyok, ergo tudom, mi a különbség. Azért írtam le, hogy teljes státuszban van és gyógypedagógus, mert az. A fejlesztő meg fejlesztő, nem róla van szó. :) De ha te jobban tudod úgyis, hogy a mi óvodánkban mi a helyzet, akkor minek is írok...
2017. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!