Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kíváncsi vagyok, ilyen lehetsé...

Kíváncsi vagyok, ilyen lehetséges?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e az, hogy kivonja valaki a gyermekét az óvodából/iskolából és otthon tanítja vagy magán úton taníttatja? Mert állítólag van ilyen eset valahol... és nem betegség miatt meg ilyenek, csak szerintem a szülők is tanulatlanok, vagy nem tudom.. mindegy, a kérdésen nem változtat... ha valaki valami okból ezt szeretné, akármilyen okból, pl. vallásra hivatkozva, akkor van e valami "kibúvó" ezekre? Köszi! :)

2017. febr. 13. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Van ilyen, még csak nem is "kibúvó". Csak tankötelezettség van, iskolába járási kötelezettség nincs. Kérvényezni kell, indolni (vallásról hablatyolni meg hazudozni) nem.
2017. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van ilyen. Magántanulóságnak hívják, teljesen legális. A gyerek ilyenkor be van íratva valahová, de nem jár be, hanem félévente vizsgázik.
2017. febr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez az egy lehetőség akkor... ovi helyett is lehet akkor? de gondolom a szülő fizeti a magán taníttatást.. ami gondolom nem olcsó!?
2017. febr. 14. 00:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját maga tanítja a gyerekét, ami általánosban a többségnek még simán meg, akkor egy fillérjébe se kerül.
2017. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehetséges. Vannak magántanuló gyerekek, legtöbbször betegség miatt (pl súlyosan mozgássérült) vagy mert más elfoglaltságuk van, pl. nagyon komolyan versenyeznek stb. Persze van más indok is (a vallás mint indok eszembe nem jutna mondjuk).
2017. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Saját maga tanítja? Mármint hogy értve? Mondhatja a szülő hogy nem adom a gyerekem oviba, majd én tanítom? Tudtommal kötelező az oviba járás is már. Vagy akkor lehet ilyen?

Sulinál pedig? Csak ki kell kérni a leckét és a szülő segítségével megtanulja a gyerek, majd pedig bemegy a vizsgákra?

2017. febr. 15. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy az oviba járás alól is lehet felmentést kérni, a sulis pedig pont úgy, ahogy írod. Valamilyen szempontból én is ezt csinálom, külföldön élünk, de pár év múlva hazaköltözünk, ezért a fiammal vesszük a magyar anyagot is. Megvannak a tankönyvek, leül és csinálja önállóan, amit meg kell, azt elmagyarázom neki én, nem egy nagy dolog,

legalábbis alsóban.

2017. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!