Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire felkészültek az...

Mennyire felkészültek az óvónők maszturbáció témában?

Figyelt kérdés
Hagyják vagy rászólnak a gyerekre? Hogy kezelik az ilyen helyzeteket?

2017. febr. 14. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Nemhinném, hogy egy ovónőnek a maszturbációról kellenne beszelni 4-7 éves gyerekeknek! Ha meg valakinél előfordul, mert van ilyen, a gyerekek azt nem tudatosan csinálják és szerintem ilyen esetben a szülő dolga szólni gyereknek!
2017. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy a maszturbációrol kellene beszélnie...félreértetted.
2017. febr. 14. 09:54
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

1: De hát pont az a lényeg, hogy a szülő nincs ott az oviban, nem tud szólni a gyereknek.

Egyébként szinte minden gyerek csinálja. Csak náluk ennek semmi szexuális tartalma nincs. Csak felfedezik a testüket. De utána elfelejtik és a tinikorig nem jön elő. Normál esetben. Szóval szerintem fontos leszoktatni róla őket.

Kérdező: szerintem nyugodtan szólj az oviban, hogy mostanában szokta simogatni magát a gyerek és ha ők is észreveszik, akkor nyugodtan szóljanak rá, hogy ne csinálja.

2017. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Vannak ovono baratnoim.

Igen, latjak mit csinal par gyerek a delutani alvasidoben.

Termeszetesen nem szolnak rajuk.

2017. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy látják, sok gyerek csinálja, nem szólnak rájuk, ha kicsit is normálisak az óvónők, a szülő dolga, hogy mit kezd ezzel.
2017. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell rászólni ezért a gyerekre,életkori sajátosság,majd elhagyja. El kell neki magyarázni,hogy nem rossz amit csinál,de nem lehet bárhol,bármikor,meg kell próbálni "szabályokat" bevezetni. Ha viszont valaki leszidja,megszégyeníti emiatt a gyereket,az később problémát okozhat...
2017. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Bocsánat, de vannak olyan helyzetek, amikor rászólunk.

Persze nem úgy, hogy agyonra van szégyenítve, hanem finoman.

2017. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
én azt szoktam nekik mondani,hogy helyezkedj el kényelmesen,mert,el fog zsibbadni a kezed,v be fog csurogni a pisi.persze halkan csak
2017. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem szólnak rájuk, kivéve ha hangosak, mert akkor nem hagynák aludni a többit.
2017. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Óvoda témában keresgéltem, ráakadtam ilyen régi kérdésre is. Ha már így alakult, elolvastam a válaszokat, mert korábban is tapasztaltam, hogy számos laikus fejében zűrös a kérdés, pedig nagy a súlya ennek. ÉS látom, itt is egynémely válasz tartalmas a gyermekek pszichoszexuális érése ELLEN szól, sajnos.


Ezért muszáj felhívnom a figyelmet az alábbiakra.


A szexualitás az ember egyik legérzékenyebb területe, kicsi korától. Ezért nagyon fontos, főleg kisgyermek korban, hogyan viszonyulunk ehhez felnőttként.


SZAKMAI OKOKBÓL következően TILOS RÁSZÓLNI a gyerekre ilyenkor, főleg megszégyeníteni szigorúan tilos, valamint pl ráverni a kezére szintén szigorúan tilos. Akár elbocsátás is járhat érte.


(Persze akadnak pedagógusok, akik büntetlenül rendre utasítják a kisgyermeket ilyenkor, sajnos.)


Kb 5 éves kortól ugyanakkor ha mások előtt teszi, akkor tapintatosan, kedvesen elmagyarázzuk neki, hogy szabad ugyan oda nyúlnia, csak mások előtt nem illik ezt tennie. Hanem óvodában csendes pihenő alatt lehet, otthon meg bármi olyan helyzetben, amikor a helyiségben rajta kívül más illető nincs. Ennyi a lényeg, mit kell neki mondani, kihangsúlyozva számára, hogy szabad csinálnia, de 5 évesen már nagylány/nagyfiú, ezért mások előtt nem illik.


Ha pl óvodában, csendes pihenő alatt zavar mást az önkielégítése miatt egy gyermek, pl mert hangosan teszi, akkor hasonlóan járunk el, mint ha egyéb okokból hangoskodna: halkan, de határozottan megkérem, hogy halk legyen.


(Egyébként ha rendszeresen hangosan maszturbál adott gyermek, az meg eleve szorongásra utaló jel óvodás korban, és SOSEM a tünetet, megnyilvánulást kezeljük,

nem abba avatkozunk bele, hanem az okát derítjük fel - erre meg van a protokoll, pl a pedagógus összeírja, amit eddig tud a gyermekről, és továbbításra kerül - ov.vezető, szakpszichológus stb. Általában ilyenkor molesztálta valaki a gyermeket, vagy legalábbis agresszív volt vele valaki, esélyesen rendszeresen. Ennek is utána kell járni ilyenkor. Bár elég ritka, ha egy kisgyermek rendszeresen hangosan önkielégít.)


Máskülönben tilos megzavarni abban, hogy felfedezi a (saját) testét (vagy adott esetben egy csoporttársáét), mondom, ha az adott helyzet nem mond ellent semmiféle társadalmi normának.


Pl csoportszobában csak úgy lehúzza két gyermek egymás bugyiját, hogy "megvizsgálják" egymást, akkor elmondom nekik, hogy szabad bár ilyet tenni, de az óvodai csoportszobában csak eljátszani -imitálni- szabad, mintha lehúznátok a bugyikat, akár orvosos, akár másfajta játék során, de tényleg lehúzni nem illik csoportszobában.


Hozzáteszem ilyenkor:

"Udvaron ha KICSIT félrevonultok, akkor lehet,

viszont nem szabad X helyekre menni az udvaron!"

(X alatt értem a megbeszélt tabu helyeket, pl óvodaépület mögötti terület, stb.)


Szóval pl udvaron ha kellően "diszkréten" teszik ezt egymással, pl bokor mögött, akkor is bár szemmel kell tartani a gyermekeket, felügyelni kell mindegyikükre, de ilyen esetben hagyni kell, hogy felfedezzék egymás testét. Ellenben amennyiben agressziót észlelek, vagy pusztán csak azt, hogy legalább egyiküket zavarja, miközben a másik, vagy a többiek erőltetik ezt, akkor még ha szelíden is kérlelték, közbeavatkozom.


Most pedig egy általánosság, elszakadva a szexualitás témakörétől, mert részben idevág:


Semmilyen módon nem lehet engedni tehát azt viszont, hogy bármelyik gyermek olyat kérjen, várjon el egy másik gyermektől, amit nem akar az a másik, ha csak nem jogosan egy szabály, norma stb elvárásáról van szó, pl "Add vissza Katinak a játékát! Miért vetted el tőle?? Tessék visszaadni neki!" - utasítja rendre az egyik gyerek a másikat; ilyen esetben ha én is megfelelőnek látom ezt, akkor rájuk hagyom.

2017. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!