Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kislányon szeptember 3-án...

Kislányon szeptember 3-án tölti be a harmadik életévét, mikor kell beíratnom az óvodába?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
A törvény szerint,a 3.születésnapját követő szeptembertől óvodaköteles.Mivel ti szeptember elején töltitek,én azt gondolom logikusnak,hogy attól a hónaptól.Akkor viszont most tavasszal kell beíratni.
2017. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Szeptember 1-jén lesznek 3 évesek a fiaim, most tavasszal kell beiratkozni.
2017. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

En ugy tudom a torveny ugy szol, h ha 08.31.-eig betolti a 3-at, akkor koteles szeptembertol oviba jarni. Mivel ti csak szeptemberben toltitek, igy hivatalosan jovo szeptembertol ovodakoteles.

Viszont ilyen esetekben szerintem lehet kervenyezni, h most is mehessen, ha szeretnetek.

2017. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor majd érdeklődöm az óvodába ha lesz nyílt nap.
2017. febr. 14. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Jól írta valaki , h augusztus 31-ig betölti s 3-at akkor abban az óvodai évben oviköteles. Tehát ti 2018 szeptemberben lesztek ovi kötelesek.

Persze lehet már mist tavasszal jelentkezni erre az évre de az az óvida vezetőtöl függ h felveszi e. Ha szimpatikusak vagytok, akkor biztos felvesznek és persze ha van hely. Mert elsők az óvodakötelesek.

2017. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Így van, csak jövő szeptembertől lesz óvoda köteles. De ha szeretnéd már idén szeptembertől, akkor most tavasszal kell beíratni. Szabad helyek függvénye, de van esély, hogy felveszik.
2017. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
most tavaszal lesznek a beíratások akkor beíratod és mehet szeptember 3.
2017. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as jól írja, kár lepontozni. Törvény szerint idén azokat a gyerekeket kell beíratni tavasszal, akik aug.31-ig betöltik a 3. évüket. Persze beírathatod, semmit sem vesztesz, de nem kötelesek felvenni idén szeptembertől. Bár szeptemberi gyerekeket általában fel szoktak még venni, erősen függ attól, hogy mennyi a férőhely és mennyi a jelentkező gyerek, mivel azokat a gyerekeket, akik betöltik aug. 31-ig a 3. évet, a körzetes óvoda nem utasíthatja vissza. Pl. az én fiam febr. 19-én tölti a 3. évét. Ha az oviban már csak 1 férőhely van és van az én fiam és a te lányod, akkor az én fiamat köteles felvenni. Nem kell lepontozni azokat, akik ezt írják, mert ez a törvény, ezen még nem változtattak. Ha kevés a gyerek, akkor simán mehet oviba szeptember 3-tól, mert van hely. Sőt, van olyan óvoda, akik már 2,5 éves kortól felveszik a gyerekeket.
2017. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tavasszal,általában (március vége- április eleje) van a beiratkozás.Az adott intézmény márc.közepétől már tud felvilágosítást nyújtani.
2017. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem szobatiszta a gyermek ,ilyen esetben mit lehet tenni? Felveszik igy is?
2017. márc. 31. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!