Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan lehetne az óvodásokkal...

Hogyan lehetne az óvodásokkal megértetni ezt a mesét?

Figyelt kérdés

A Fehér Lófia c. mesét kell feldolgoznom. Vannak ötleteim, hogy mesélés közben majd kivágott rajzokon mutogatom el az egész mesét, de azért ez a mese nem olyan egyszerű. Már azt is nehéz lesz megmagyarázni, hogy egy lónak miért született ember fia. És ugye ott vannak a végtag levágós jelenetek.

Ötletek?



2017. febr. 16. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ez nem egyszerű feladat...

Mondjuk a gyerekek még képesek szimbolikusan gondolkodni, tehát számukra nem kell mindent értelmezni, mint a felnőtteknek. Ennek a mesének nagyon sok jelentésrétege van.


Olvasd el ezt:

[link]


Mondjuk fogalmam sincs, hogy az ovisok számára ebből mennyi dolgozható fel, szerintem nagyon-nagyon kevés és szükségtelennek is látom. Pont azért, mert a mese szimbólumokkal dolgozik, az ovis gyerekek pedig eleve szimbolikusan gondolkodnak. Nem látom értelmét a szimbólumok tudatos dekódolásának ebben a korban...

2017. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták az óvodában az óvónénik és a gyermekpszichológusok is azt ajánlják, hogy a meséket ne magyarázzuk a gyerekeknek. Kifejezetten tiltott dolog. A felmerülő kérdéseire, továbbgondolásokra persze válaszoljunk. Egy példa: Kisfiam alig volt négy éves, amikor az óvodában a Félig nyúzott bakkecske volt a téma, kisfiam elmesélte itthon az egész mesét, együtt is elolvastuk. Szerintem így felnőtt fejjel elég brutális mese, de neki nem rázta meg a lelki világát és a szülőin mondták, hogy az elmúlt egy évben a csoportban a legnépszerűbb és a legtöbbet mesélt mese. Annyi mondtak az otthoni meséléshez, hogy a kisgyermekek mesevilágában a legfontosabb, hogy a jó és a rossz el legyen választva, meg lehessen különböztetni és álljon helyére a világ rendje a mese végén, a jó kapja meg megérdemelt jutalmát, a rossz méltó büntetését. A modern mesék között vannak olyanok, amelyekben nem lehet szétszedni, hogy ki kivel van, ott javasolták, hogy segítsünk a gyereknek megérteni, ki a rossz és a ki a jó.
2017. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is azt tanultam, hogy ne beszéljük át a gyerekekkel a mesét. Hadd szárnyaljon a saját kis képzeletük Amúgy ezt nem is annyira kell szerintem érteni. Amikor én voltam kicsi, akkor is csak el lett nekünk olvasva szerintem. Meg nem tudom, én felnőtt fejjel is láttam belőle egy részletet, rajzolt mese a tv-ben és kicsit nekem így is értelmetlen volt, szóval nem kell ezt magyarázni. Viszont, ha kötelezően fel kell; hát, szerintem értenek belőle annyit, amennyit, fura ez a feladat, de nem tudom, mi a konkrét feladat, de én ezt az elmagyarázást teljesen kihagynám, ha lenne rá lehetőség, egyébként is tök abszurd az egész, még felnőtt fejjel is.
2017. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!