Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy gyereket eltiltani a...

Egy gyereket eltiltani a másiktól?

Figyelt kérdés
Nagycsoportosok. Szeretnének barátkozni, de a kuslánynak az anyukája azt mondja nem barátkozhatnak, mert nem egy idősek. Az igazi ok nem ez, hanem, hogy a kisfiú viselkedése nem tetszik a kislány anyjának. Mi a véleményetek?
2017. márc. 22. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Mért hogy viselkedik a kisfiú?
2017. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem tiltottam a gyerekem senkitől, pedig lett volna rá kismillió okom. Inkább meghallgattam, hogy milyen problémák merülnek fel az oviban, suliban a barátkozás során és igyekeztem megtanítani kezelni ezeket a problémákat. Ha valakivel nem érezte jól magát, azt maga is elkerülte.
2017. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Az, hogy egy szülő maga dönti el, kikkel ereszti össze a gyerekét. Ahhoz pedig ok kell, hogy egy kisfiúhoz nem engedik oda. Mit tesz a kisfiú?
2017. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mikor az oviba került sok hisztije volt. Enyhe autisztikus dolgai vannak. Pl. öltözés közben lefagy és csak bámul maga elé, néha túlpörög. A hisztik mostanra megszüntek. Nem agresszív sose bànt senkit csak néha fura kicsit. Alapvetően kedves barátkozós, de pl. nem túl szép rajzokat ad annak akit kedvel.
2017. márc. 22. 17:32
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők nem hiszem,hogy figyelembe vennének ilyen kéréseket, ha a gyerekek szeretnek együtt játszani,jól megvannak.Ovin kívül meg gondolom nem fognak összejárni.Vagy hogy derült ki ez az "eltiltás" dolog? Anyuka jelezte a másik szülőnek,vagy az óvónőknek a problémáját?Az óvónénik mit mondanak? Sajnálom egyébként a kisfiút,ha érez ebből bármit,rossz lehet neki.
2017. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tiltanám el mivel nem bántja a kislányt, arról nem tehet hogy ilyen. Szegény kisfiú.
2017. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Bölcsődében az egyik kislánnyal nagyon összenőtt a lányunk, folyton együtt bandáznak. A szülőkkel ezért próbáltunk barátkozni, hogy a gyerekek többet találkozhassanak. Kiderült, hogy eléggé szöges ellentétben áll a világképünk a szülőkkel (ők kicsit túltolják a bio-spirituális, stb vonalat), de tudjuk kezelni, bólogatunk, aztán elengedjük a fülünk mellett.

2017. márc. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A kislány nem mer barátkozni a fiúval, mert anyukája mondta, hogy nem szabad. Elkezdenek játszani, láthatóan jól érzik magukat, de közben eszébe jut, hogy nem szabad. Láthatóan mind két gyereknek rossz érzés ez.
2017. márc. 23. 08:11
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Autista gyermekem van (magasan funkcionáló, kezdettől integrált, normál oviba járt és most normál általános iskolába). Én azt tapasztaltam, hogy a gyerekeknek semmi ellenérzésük nincs alapból azzal kapcsolatban, ha a társuk más, ők képesek elfogadni, megérteni, kezelni (már az ovisok is). Nagyon sokat számít a pedagógusok hozzáállása: ha ők elfogadó közeget teremtenek, amiben minden gyereknek a pozitívumait engedik előtérbe kerülni a negatívumokkal szemben, akkor a gyerekek is így viszonyulnak egymáshoz.

A szülők esetében viszont tapasztaltam néha ellenérzéseket, de ez mindig abból fakadt, hogy nem tudták, mivel állnak szemben, mire számítsanak. Én pl. szülőin elmondtam, hogy mit takar a gyermekem állapota és biztattam a szülőket, hogy kérdezzenek. Többen oda is jöttek hozzám és kérdeztek. Voltak, akik így is idegenkedtek a gyerekemtől, mások meg egyáltalán nem (utóbbiak voltak többségben). Emlékszem, egy alkalommal egy anyuka meghívta magukhoz a lányom, ovi után ő vitte haza a saját gyerekével együtt, és egy másik szülő szörnyülködött, hogy hogy meri bevállalni a lányom, nem tudja, mivel jár ez. A lányom barátnőjének anyukája pedig közölte, hogy csecsemő kora óta ismeri a lányom, ő nem tart tőle. Simán meghívták szülinapi zsúrokra, délutáni együtt játszásokra. Mások meg tartottak tőle anélkül, hogy hajlandóak lettek volna megismerni.

A suliban ez újrakezdődött, ott is időbe telt, mire megismerték és a kezdeti idegenkedés, amit néhány szülő részéről tapasztaltam, megszűnt. Egyébként szerencsére nagyon ritkán tapasztaltam idegenkedést: 10-ből 1 olyan szülő volt, aki érezhetően tartott a gyerekemtől. A többiek simán nyitottak felé.

A lányom jelenlegi legjobb barátnőjének a szülei meg is mondták, hogy kimondottan örülnek annak, hogy a gyermekük olyasvalakivel barátkozik, aki kicsit más, mint az átlag, mert ettől csak fejlődik az empátiája, toleranciája. (Ami szerintem teljesen igaz.)

Az én meggyőződésem, hogy a kérdésben szereplő szülő a saját gyerekével tol ki igazán, mert a többi gyerek fog tudni játszani a kisfiúval és az rekesztődik ki a közösségből, aki nem játszik vele. Nálunk legalábbis ez volt. Egy alapvetően elfogadó csoportban az számít deviánsnak, aki nem fogadja el a társát valamiért.

2017. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha a kislány szülői nyomásra nem játszik a kisfiúval,nem lehet tenni mást, mint a fiúval beszélgetni sokat,buzdítani,keressen más kis barátokat. Sajnos van ilyen néha,hogy visszautasítanak.Nem jó,hogy ez ilyen hamar,oviban előjött,de biztosítani kell a kisfiút arról,hogy ő erről nem tehet,nem "hibás" semmiben, és biztatni a barátkozásra.
2017. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!