Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik óvodát javasoljátok,...

GepeszGabor kérdése:

Melyik óvodát javasoljátok, ahol igényes nevelést kapna a gyermekem, be lehet kerülni, és meg lehet fizetni? Nevelési módszerek közül melyiket javasolnátok, és miért? (Montessori, Waldorf, stb. )

Figyelt kérdés
Állami ovoda is szóba jöhet, fizetős max 50-60e Ft ig. Földrajzilag Budpest XI, XX, XXI, XII, Vagy Szigetszentmiklós és környéke.

#óvoda #Montessori #Waldorf #ovodaválasztás #magánovoda
2017. ápr. 4. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Barmilyen furcsa, ovono kerdese az egesz. Allami ovodaban is ki lehet fogni szuper ovonot, fizetosben is pocsekat.

Unokatestveremek maganbolcsit uzemeltetnek. Vannak vicces sztorik ... az az elv, hogy mivel a szulok perkalnak, es nem akarjak hogy a penzes sznob szulok rossz hiruket keltsek, ezert a szulo es a gyerek szava szent. Magyarul a legneveletlenebb kolyokrol sem mondhatnak a szulonek negativ dolgot, mert amikor egyszer-ketszer elofordult, a draga sznob mami azonnal megsertodott, kivette a gyereket es mashova perkalt. Es sajnos ezzel eleg sok maganovi es maganbolcsi el.


Baratnomek is maganba jarnak (allami nekik nem eleg jo alapon), allandoan van valami balhe a gyerekekkel (eleg sok elkenyeztetett gyerek van ilyen helyeken) ami miatt bemegy beszelni a vezetokkel. Es mindemellett harmadannyi program nincs, mint a mi allami ovinkban, ahol kozepso csoporttol hetente kirandulas van, delelottonkent torna, feladatlapok iskolara keszulve a nagyoknak, kijaro babszinhaz havonta es szuper ovono.


Gondold at miert szeretnel mindenkepp penzeset, nem attol lesz jo az ovoda.

2017. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Mi waldorfot választottunk. 39ezer forint. Csupaszív óvónők, meseszerű hangulat, hataaaalmas udvar, gyerekközpontú gondolkodás, egészséges ételek, stb. Nekünk a legjobb választás volt.
2017. ápr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. köszönöm a válaszod,

Életszerá amit írsz. Nem akarok mindenképpen fizetőst, egyszerűen a legjobbat akarom.

Én államiban azt látom kockázatnak, hogy kiégett és nem éppen ovónőnek való pedagógusokat jobban megtűrnek, ezen kívűl több lehet a proli szülők gyereke, mondjuk ez talán oviban még nem annyira fontos.

A másik véglet fizetni,beképzelt sznob szülők gyerekei, valakinek a zsebét tömni, fölöslegesen.

Valahol a kettő között keresem az arany középutat:)


-Igényes, értelmiségi szülök gyerekeivel járjon

-Képzett, felelősségteljes, lelkes pedagógusok legyenek.

-Egy padagógusra csak annyi gyerek jusson, hogy pont elég figyelmet kapjon a gyermek

-A befizetett pénz vállalható legyen, én tényelg a gyerekekre legyen fódrítva, jó programokra, és ne valakinek az extraprofitját termelje


2. Kicsit kifejtenéd, hogy te miben látod jónak a waldorf pedagógiát, esetleg miben nem. Elég megosztó a téma azt vettem észre, ezért ha lehet tényszerűen fogalmazz :)

2017. ápr. 5. 08:29
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

2-es vagyok: Amiért én szeretem a Waldorf pedagógiát (ömlesztve, nem fontossági sorrend):

- tényleg gyerekközpontú, nem csak a szlogen az

- egy csoportban vannak a kicsik a nagyokkal, sokat tanulnak tőlük

- az óvónők mélyen elkötelezettek (csak a mi ovinkból indulok ki, minden egyes ovit nem ismerem az országban, de csupa jókat hallok)

- minden nap kimennek játszani, akár esik az eső, akár havazik (nagyon örülök, ha a gyerekem koszos lesz, élvezem, hogy élvezi az életet)

- vigyáznak a környezetre, nagyon fontos a természet megfigyelése és ismerete

- nincs direkt iskolára oktatás (nekünk nagyon fontos volt, hogy valódi gyerekkora legyen és ne töltse feladatlapok kitöltésével az óvodáskorát)

- egészségesen táplálkoznak (nem egy magánoviban van cukros kakaó és vaníliás karika, mint "étel")

- nem követnek divatot, aktuális szokásokat, nincs digitalizált oktatás, stb. (szintén láttam már magánoviban számítógépet, ahogy a márkamánia sem tetszik)

- nincsenek külön oktatásra alapozó programok sem (nincs nyelvoktatás, sakk, külön matek, stb.)

- bevonják az egész családot az óvodai életbe (bejárunk takarítani, ismerjük a többi családot, külön óvodán kívüli programokat szervezünk, sokat kirándulunk, játszunk ,beszélgetünk) Hogy ez miért tetszik? A gyerek a szülőkön keresztül tanulja meg, hogyan lehet jó kapcsolatokat kialakítani, hogyan kell problémákat vagy nézeteltéréseket kezelni, munkát beosztani, elvégezni és tisztelni. Ezek az értékek voltak nekünk fontosak.


Hogy a te soraidra is reflektáljak:


- Igényes, értelmiségi szülök gyerekeivel járjon: Waldorfban nincs értelmiségi alapon való szelekció, nem kérik be senki diplomáját vagy akár számlakivonatát, ha erre gondolsz. Azonban akiket én ismertem meg, nagyon intelligens, kedves, szorgalmas, rendes emberek.



-Képzett, felelősségteljes, lelkes pedagógusok legyenek. - ez nem kérdéses itt sem.


-Egy pedagógusra csak annyi gyerek jusson, hogy pont elég figyelmet kapjon a gyermek - nálunk napközben 2 óvónő (nem dadus) van 21 gyerekre, és egy harmadik altat ebéd után. Szerintem bőven elég.



-A befizetett pénz vállalható legyen, én tényelg a gyerekekre legyen fódrítva, jó programokra, és ne valakinek az extraprofitját termelje - a havi 40-et én nem sokaltam. A magánovik ennél jóval drágábbak. Főleg, hogy itt minőségi ételek, fa játékok, hatalmas udvar van, stb. Ennek fenntartására megy a pénz, nem zsebbe.


Ha érdeklődsz a Waldorf iránt, a mamami fórumon sok szülő beszélget róla. Ők tényleg oda járnak és nem a pletykákat mesélik tovább, amiknek fele sem igaz.

2017. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

"Igényes, értelmiségi szülök gyerekeivel járjon"

Akartam válaszolni, de ez a mondat kicsapta nálam a biztosítékot. Ilyen hozzáállással undorító embert fogtok nevelni a gyereketekből. Intoleráns, beképzelt, lenéző, általánosító bunkó lesz ő is. Nemcsak diplomás ember lehet értelmes, igényes. Pl szakács, könyvelő, ápoló, varrónő szerinted proli ? Nem fog belehalni a gyerek, ha nemcsak jogásszal, közgazdásszal, mérnökkel érintkezik. Sőt, így lesz belőle normális ember.

2017. aug. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!