Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy jóformán nincs egészséges gyerek az oviban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet mindenkit minden orrfolyással otthon tartani. Télen csoportonként 3-4 köhögős gyerekkel találkoztam. Úgy gondolom, ez még belefér. De vége a télnek és egy egészséges gyerekkel sem találkoztam, egyik jobban köhögött, mint a másik. De nagyon csúnyán! Ez mindenhol így van?

Tényleg ez a normális?


2017. máj. 22. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Ez érdekes. Télen még úgymond normális a beteg gyerek de azért lassan júniust írunk.

Én azt vettem észre, hogy manapság úgy alapból kevés az egészséges gyerek. Az egyik szívbeteg, a másik ilyen-olyan érzékeny, a harmadik gyomorproblémákkal küzd... mindig van valami. Nem szeretnék hibáztatni senkit, félreértés ne essék de gyanítom, hogy ebben közrejátszik a sok mesterséges vitamin (már terhesség alatt is) meg az a bizonyos "egészséges" táplálkozás. Ezalatt azt értem, hogy amit a boltban veszünk meg az szerintem nem egészséges. Amit magunknak termelünk az egészségesebb. A boltban nagyon egyformák a zöldségek és gyümölcsök, ki tudja mitől olyan szép nagyok, egyformák és színesek. Többnyire víz ízűek is. Biztos nem a természetes vitaminoktól nő olyan szépre. És akkor még a húsokról és egyéb élelmiszerekről nem esett szó.

Szerintem ez lehet az oka a sok beteg gyereknek. Persze az is lehet, hogy ettől független a dolog. Nem tudni. Manapság mindenki beteg :(

2017. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is így van. Az én gyerekeim is - a idén először -

alig voltak betegek télen, alig volt egy orrfolyás, most meg az egyik lázas, a másik kettő meg köhög.

2017. máj. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Az en gyerekem is szinte vegigbetegeskedte a telet,es mindig az ovibol hozta ki a fertozeseket. Most is mandulagyulladassal van otthon
2017. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Amíg kicsi volt a gyerekem, addig elég sok betegséget elkapott, de középső és nagy csoportosan már nem, csak párszor volt beteg. Sokat vitték őket sétálni meg az udvarra, az jó volt, nem a csoportszobában köhögték szembe egymást.
2017. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

És mégis meddig van szezonja a légúti nyavajáknak?

Eddig március után még hírből sem hallottam nátháról, legfeljebb a klíma miatt fáztam meg. Készültem így tavasszal a himlőre pl vagy hasonló betegségekre, de hogy május végén még mindenki köhög, ez nekem furcsa. Nálunk vegyes csoport van, ha számít, de a nagyok is betegek. Egy normál felnőtt immunrendszer sem bírná. Huszan köhögnek egymás nyakába 30 nm2-en. Csodaszámba menne, ha valaki nem kapná el.

2017. máj. 22. 11:06
 6/16 anonim ***** válasza:
Ősszel és tavasszal biztos. Nyáron mentünk egyszer kötőhártyával orvoshoz, azt hittem, nincs rendelés, csak mi voltunk :) Karácsony körül is szoktak betegek lenni.
2017. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Gyerekorvost kérdeztem ilyenről egyszer. Őazt mondta, hogy ősztől tavaszig légúti megbetegedések a jellemzőek, míg nyáron emésztőszervi.


Most már tavasz vége van, ilyenkor még a köhögős betegségek gyakoriak.

2017. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az okokat nem tudom,de nálunk is ez van. 2 hét ovi,2 otthon,és persze az esetek többségében én is elkapom. Azt mondják,az első évben normális. Edfig évente egyszer voltam náthás,most meg torokgyulladásom van. Nem tudom,de ezek a mostani kölyökvírusok elég brutálisak. Valahol olvastam,hogy a bacik is mutálódtak az infuenza oltások vagy az antibiotikumok következményeképp pl.
2017. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekünk fül-orr-gégész azt momdta, hogy nyárig van ezeknek szezonja. De mi fiunknak 2 éve pl nyáron volt tüdőgyulladása. Nah azt hogyan, amikor klímás helyen se voltunk. A mi fiunk tényleg rengeteget beteg. Az orvosok szerint veleszületett immunhiány, azt javasolták, hogy nyár végén kapjon injekciókúrában immunerősítőt.
2017. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nem lehet,hogy ettől a szösz-től köhögnek? nálunk is ez a helyzet-sorban viszik őket allergia vizsgálatra
2017. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!