Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez rosszulesett hirtelen?

Ez rosszulesett hirtelen?

Figyelt kérdés
voltunk óvodabeiratáson(aki most vagy jövőre indul)ott az igazgató azt mondtamajd csak jövőre indula fiam 3 és fél évesen,mert abban az évben kell amikor betölti a 3-mat.(februári).beleéltük magunkat hogy még másfél évig itthon lesz,erremostküldtek egy papirt hogy velvették már az idei tanévben,és behivtak szülői értekezletre.ez olyan hirtelen jött,kiderül hogy már 4 hónap mulva megy is.kicsit rosszulesett.mostlett 2 éves,még semmit nem beszél(pedig állandóan felolvasok neki),pelenkás még,és csak most hagytuk el a babakocsit,mert ha unja a sétát cipelni kell,csak nemrégóta ül a bicikliülésen(sokáig nem volt hajlandó),még csak 2 és fél éves lesz mire indul.összezavartak.ugy tudom 3 éves kortol kötelező az ovi,és ha azt irja hogy aki 6 hónapon belül tölti felvehető"akkor most kötelező is?mégrfárt volna még egy év,még mindig felkel minden éjjel(ezért vagyok most is fent)és nem hiszem hogy bilizni vagy beszélni fog,4 hónap alatt.
2017. máj. 23. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

felvehető = fel lehet venni


Egyáltalán nem kötelező.


Hároméves kortól sem kötelező behordani, ha a szülő kéri, hogy otthon lehessen a gyerek.

2017. máj. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vinned, ne aggódj, csak szólj az oviban, hogy mikortól vinnéd.😊
2017. máj. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

oké,mert még csőröspohárbólse iszik,hisztizik,pár órára

se lehet cumisüvegét elvenni és ha otthagyom idegösszeomlást kap... :P sajna nagymamája sincs.csak én.

2017. máj. 23. 07:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vinned, de miért irattad be most, ha csak jövő szeptemberben kezdene?
2017. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a védőnő azt mondta most kell,és kiírás alaán is ugy értelmeztem hogy aki most vagy jövőre indul azt is most kell..furcsáltam is
2017. máj. 25. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Amelyik évben betölti a 3. életévét, annak a naptári évnek szeptemberétől kötelező az ovi. A védőnőd tájékozatlan. De te is utánanézhetsz a rendeletnek. Ha van hely, az óvoda felveheti azokat a gyerekeket, akik a beiratkozástól számított 6 hónapon belül betöltik a 3 életévüket. Ti még ebbe se estek bele, lévén februári a kisfiú. Tavaly minket ez alapján utasítottak el 3 oviból.


Nem vagy köteles bevinni a gyereket. Én jelezném az óvoda felé a döntést, de lehet, hogy jövőre újra be kell iratkoznotok, ha csak 2018 szeptemberében akarjátok kezdeni az ovit.

2017. jún. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!