Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Főleg óvónénik véleményére,...

Főleg óvónénik véleményére, tapasztalatára lennék kíváncsi. Milyen beszoktatási módszereket használnak kiscsoportosoknál?

Figyelt kérdés
Mi által lehet a gyerek sírását csökkenteni (játék, mese, ha igen milyen, vagy nem vesszük figyelembe\csak vele próbálunk foglalkozni)

2017. máj. 25. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Felénk a sírni hagyás a divat.

Más beszoko gyermekének én tereltem el a figyelmét egy mesés labdára (mint beszoktato anya) a gondozók meg meglepődtek, hogy jé, csend van. (Minden áldott nap hagyták bőgni magában a kicsit..)

2017. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

különböző óvónénik-különböző módszerre esküsznek.van amelyik kibirja az első két három hetet-csöpög a viz mindenükből-és beszoktatják a kicsiket,valahol folyamatosan történik.valahol engedik a szülőket bemenni,valahol inkább maguk próbálják megoldani a helyzetet.

én az arany középutat képviselem.mivel minden gyerek különbőz-máshonnan érkezik,megnézem,kinél mi válik be.van,amikor nem tesz jót,ha az anyuka-húzza,halasztja az elválást,ott inkább én veszem át a kicsit,de általában a folyamatos beszoktatás válik be ,első nap 1-2 órát,majd emelve a bent töltött órák számát.ha irsz a gyermekedről néhány sort,talán könnyebben tudok segiteni

2017. máj. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem anyuka vagyok, csak ezek a módszerek érdekelnének konkrétan, hogy mivel lehet a gyereknek könnyíteni a beszoktatást. Nem mint szülőnek
2017. máj. 31. 19:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy a beszoktatás gördülékenyen menjen, s ezáltal a gyermek sem fog sérülni a későbbiekben. A legelső szülőin (még az ovi megkezdése előtt, általában nálunk júniusban) mindent meg kell beszélni a szülőkkel. Pl.: ha anyás beszoktatás is engedett, mennyit lehetnek a csoportban a gyerekkel, hogyan viselkedjenek, ne essenek kétségbe, ha a gyerek sírni kezd...stb. Ha a szülőknek már van rálátása, hogy az adott pedagógus mit vár el, jóval megkönnyíthető a dolog. Nálunk 1-2 napig bent lehet a szülő is, viszont több nap nem ajánlott, hiszen nem az a cél, hogy a gyermek megszokja, az édesanyja majd mindig ott lesz az oviban. Ha sír a gyermek, meg lehet ( sőt kell is) nyugtatni, ajánlhatunk neki valamilyen játékot, mondókázhatunk, énekelhetünk. Az a fontos, hogy a gyermek érezze, biztonságban van és szeretik őt. A nyugodt és szeretetteljes légkö elengedhetetlen.
2017. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 es voltam-és óvónéni(meg anyuka is :-) )
2017. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!