Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hová költöznétek Magyarországo...

Hová költöznétek Magyarországon belül két pici gyerekkel? Hol jó pl. az ovi, iskola?

Figyelt kérdés

Külföldről hazatérve 15 év után, rokoni kapcsolatok nélkül az egész ország nyílt terep. Szempontok:

-Megyeszékhelyhez közeli kistelepülés, ahol még vannak emberi kapcsolatok, sok a kisgyermekes fiatal család ( értelmiségi, nyitott szülőkkel).

-lehetőség van haszonállat tartásra, és a megyeszékhely közelsége miatt jó az infrastruktúra

- nincs vagy minimális a kisebbség aránya, biztonságos környék

- ha lehet, német nemzetiségi oktatás elérhető legyen.


2017. máj. 26. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia, én elsősorban Budakalászt, Pomázt és Szentendrét tudnám Nektek ajánlani. Gyönyörű a táj, nagyon jó a közösség, jó a közlekedés. Pomázon pl. kimondottan német nemzetiségű általános iskolai is van kislétszámú osztályokkal. Én imádom ezt a környéket, közel van Budapest, autóval, HÉV-vel is negyed órára, mégis jó levegőjű, csodálatos táj.
2017. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha a német nemzetiségi oktatást tartom szemelőtt, akkor Sopron vagy Mosonmagyaróvár környéke, ha a megyeszékhelyet, akkor Győr környéke, de mindenképpen Győr-Moson-Sopron megye.
2017. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mit dolgoznatok? Amugy hirtelen en is Budapest vagy Gyor, esetleg Sopron kornyeket ajanlanan...
2017. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sopronban éltem 4 évig, nagyon szerettem...
2017. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én Első körben Gyulát javasolnám, az egyik legélhetőbb város magyaroszágon, legalábbis szerintem. Kultúrális programokban gazdag, az emberek barátságosak.


Másodikként Fót vagy Esztergom jutott eszembe, ha nem számítanak az anyagiak, mert itt azért egy jobb házat olyan 25-30 millióért adnak, innen be tudtok járni iskolába, dolgozni, ha nem találtok a környéken megfelelő intézményt.


Haramadikként én is Dunakeszire tenném le a voksom.


Olyat nem nagyon fogtok találni, ahol nincs kisebbség, de a drága környékeken értelemszerűen kevesebben vannak.

2017. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szakmám programozó, így vagy BP környéke vagy ha távmunkában gondolkodom, akkor az egész ország nyitot (de inkább nyugati országrész).

Viszont Budapestet nem szeretem. Ha választhatok, hogy pl. 1M Bruttó fizetésért Fótról BP-re beingázzak, vagy 500 bruttóért vidéken (ez a kérdés, hogy hol), de egy kis barátságos kisvárosban/faluban dolgozzak, akkor teljesen jó.


Azért fontos a vidék, mert párhuzamosan szeretnék egy kis biogazdaságot létrehozni (állatok, halastó, stb), és ezt szerintem a BP környéki agglomerációban nem tudom megtenni (drága és zsebkendőnyi telkek, állatartási korlátozások).


Viszont jó eséllyel nyugatra dolgoznék, így lehet, h Gyula, bár szimpatikus, messze lenne.


Szóval kicsit sok a paraméter, de akinek van ötlete közös nevezőre, szívesen veszem.


A család hiánya és kapcsolatok kialakítása miatt fontos a sok fiatal család is.

2017. máj. 26. 15:51
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Balaton környéke mondjuk? Hát igen, így nem egyszerű.
2017. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

En is programozo vagyok egeszen hasonlo parameterekkel kerestunk lakhelyet. Igy kerultunk Nemetorszagba...


Igazabol a kicsit is erdekesebb programozoi munkak szinte kivetel nelkul Pesten vannak. Videken par kisebb ceg, szamomra unalmasnak tuno poziciokkal, loszar penzert.


A tavmunkat en nem akartam, de amennyire hallottam sajna nem olyan konnyu talalni...

De az meg mukodhet. Igy esetleg meg Veszprem kornyeke jatszhat. De mielott barmit lepnetek, menjetek, nezzetek korbe nehany kornyeken.

2017. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi Szentendrén lakunk és nagyon szeretjük.
2017. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Mi is Szentendrén lakunk, de a te igényeidnek nem felel meg - meg Pomáz se, meg Budakalász sem, meg Dunakeszi sem, meg Fót sem:)


A helyedben én is Győr környékét nézném meg első körben. Vagy ha Budapest környéke érdekel, akkor nem a közvetlen agglomerációt, hanem vagy a Szentendrei-szigetet vagy a Zsámbéki medencét.

2017. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!