Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik óvodát választanátok?

Melyik óvodát választanátok?

Figyelt kérdés

Mindkettő ovi 5 perc sétára van tőlünk, úgyhogy az elhelyezkedés nem döntő.

1. ovi: Németek által fenntartott óvoda, tehát nem állami. Látszik is rajta, minden olyan, mintha Németországban lenne. Folyton újítgatják, bővítik. A szobák szépen felszereltek, sok új játék. Az étkeztetés is minden igényt kielégít, egészséges ételek, sokféle gyümölcs, zöldség. Az intézményhez tartozik általános iskola és gimnázium, ahol már német nyelven folyik a tanítás. Ennek megfelelően oviban is erős a német nyelv tanítás. Lányom néha járt angol bölcsibe, nyilván ez nem komoly nyelvtanulás, de azért azt már ismeri valamennyire, németül még sose hallott egy szót se, mi se beszéljük a nyelvet, félek eléggé összezavarná, de ehhez nem értek. Óvónőt nem ismerek onnan, ismerősök által se, úgyhogy nincs ilyen jellegű információm. Jövőre tudna menni a lányom, év közben nem veszik be, akkor 3 és fél éves lenne.


2. ovi: Sima állami ovi, sokban nem tér el a többitől. A szobák kicsit kicsik és a játékok már eléggé elhasználtak, de az udvar szép nagy és viszonylag sok a játék. Viszont azt tudom, hogy sokat járnak el. Viszik gyakran őket színházba, kirándulni, szoktam velük találkozni a közeli folyóparton, ahol amolyan környezetismeret órát tartanak. Barátságos óvónők, egyik különösen szimpatikus, nagyon sok hasznos dolgot mesél a gyerekeknek a természetről és látszik, hogy nagyon szeretik a gyerekek. Mikor arra járok, mindig gyerekek veszik körül és hallgatják amit mesél. Ide akár év közben is beveszik a lányom, szóval akár idén ősztől, 2,5 éves korától. Nem bölcsis, itthon van velem, nem biztos hogy várnék még 3,5 éves koráig.


Az én szívem a második felé húz, nekem szimpatikus. De férjem pedzegeti az első óvodát, apukám pedig egyenesen kampányol amellett. Kíváncsi volnék más véleményére ezzel kapcsolatba.


2017. máj. 31. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Nyílt napra menjetek be, beszélj olyan szülőkkel, akiknek az egyik ill. másik oviba jár a gyereke. Érdeklődd meg nekik mi tetszik vagy nem tetszik az adott oviban. Ha szimpatikus az óvónő, nem biztos, hogy ő viszi a kiscsoportot. Kérdezz rá az óvónőkre, napi rendre, csoport létszámra, étkezésekre stb. Én elsősorban a nyugodt légkörre szavaznék, aztán arra mennyire inspiráló a légkör az intézményben, végül a mi egyebet lehet tanulni. Ha a 3 együtt van az a legjobb. De ne legyünk túl mohók, egy nyugis hely, ahova szívesen megy a gyerek kincset ér.
2017. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

És fontos, hol van hely, biztos felveszik-e a lányod. Minket tavaly 3 helyről utasítottak el helyhiány miatt. Kénytelen voltam fizetős bölcsibe adni a kislányom. Szeptembertől váltunk ovira.

#1-s voltam

2017. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Engem angol oviba járattak a szüleim. Meg zongoraórákra, már 4 éves koromtól. A nyelvek és a zene később is megmaradt, ezekkel kapcsolatos a szakterületem is.

De... Kicsit olyan koravén gyerek voltam. Túlféltettek, de borzalmasan! Sokat betegeskedem, ez is közrejátszott, egyke is vagyok. Nem mehettem játszani a többi gyerekkel a játszótérre, mert egyszer eltanultam tőlük egy csúnya szót. Na érted.

Persze, ez nem jelenti azt, hogy ti is hasonló ,,burokban" nevelnétek, ha a német oviba kerül, csak ugye most van ez a Vekerdy.

Régen is volt, de mostanában kezdenek jobban elterjedni az elméletei. Szóval ő azt mondja ugye, hogy hagyjuk a fenébe a nyelvtanulást, meg a zenét ovis korban.

Majd ráér vele foglalkozni az iskolában.

A legtöbb szülőnek szent meggyőződése, hogy az ő gyereke különösen tehetséges (mindenben) és ennek megfelelően minimum egy kis zsenit akar belőle faragni már kb. ahogy elvágták a köldökzsinórt...

Hagyni kellene, hogy fedezze fel a világot, kiránduljon, másszon fára, mit tudom én, ugráljon tócsákban, dagonyázzon a sárban, stb.

Hogy ne egy mini felnőtt legyen már szegény ennyi idősen.

Szerintem boldogabb felnőtt válik majd a ilyen gyerekből és talán jobban meg tudja majd állni a helyét ebben a kemény világban. :-)

2017. máj. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Engem sajnos nem járattak sehová, nem taníttattak semmire, Mindenért 3Xosan meg kell küzdenem mindenért. Az angol nyelvért felnőttként küzdök. Pedig a gyerek agya olyan mint a szivacs, ha beíratjátok a német nyelvűbe, úgy fogja a nyelvet beszívni, mintha az anyatejjel szívta volna be. Majd felnőtt korában nagyon hálás lesz ezért nektek. Játszani, kirándulni ettől függetlenül tud és ettől még gyerek marad. A véleményem az, hogy gyerek korban kell elkezdeni mindent. Az elsőre szavazok!
2017. jún. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

A masodik ...

A nyelv az egy dolog de az h gyerekkent kezelnek jatszanak vele az sokkal tobbet szamitana

Nezd meg mind a kettot de inkabb ovonot valasz

Az ovi nem arrol szol h mar 3 eves kortol ezerfele dolgot tanulj ... Jatszani gyereknek lenni koszosan piszkosan

A folyoparton kavicsot dobalni szines programok stb...


Nekem inkabb a masodik

2017. jún. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem az aállami. Mert ha baj van, vagy az igazgatohoz kell rohanni, minden megoldhato házon belül, de a másikban szerintem eltusolás menne a németek előtt. Szoval megfeleltségi kényszer lehet a németek felé, minden tökéletes, stb. Ott egy anya problémáinak, nembizti hogy érdemben helyt adnak.
2017. jún. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Azt az ovit választanám, ahova bemegyek nyílt napon és érzem a barátságos légkört, ahol el tudom képzelni a gyerekemet, hogy jól érzi magát. Nem a tárgyi környezet az elsődleges, nem is a programok, hanem az emberi környezet, ami egyrészt az óvónők, másrészt a többi család.

Egy puccos óvodában én például úgy érezném, kilógunk a sorból, mondjuk mert csak egy autónk van és a férjem se jár Armani öltönyben, sőt síelni se szoktunk, szóval az egyszerűen nem a mi közegünk, de a ti esetetekben te tudod. Mondjuk a gyereknek se feltétlenül jó érzés nagyobb, ha minden csoporttársa lovagolni jár meg mittudém, ő meg nem. De mondom, az emberi környezet legyen a döntő.

2017. jún. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Menj el mindkét nyílt napra (bár az ember ott mindig csak a "cukormázas verziót" látja:S

De ami engem illet, biztosan a másodikat választanám.

2017. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Szia! Nekem ikreim vannak, kulfoldon elunk es a parom angol anyanyelvu. En csak magyarul beszelek a gyerekekhez, m en azt latom, h oriasi elonnyel indulnak mind gondolkodasban, mind ertelmi es erzelmi fejlodesben azok a gyerekek, akik tobb anyanyelvuek. Ezt magamon is latom, h hiaba elek kint lassan 10 eve, soha nem lesz olyan az angolom, mint egy anyanyelvunek. Eppen ezert a gyerekeimtol nem szeretnem elvenni a lehetoseget, ha mar egyszer ilyen kozel van. En ezert a nemet ovit valasztanam. Eddig vegig otthon volt veled a kislany, ugyh ha 3.5 evesen kezdi az ovit, akkor mar eleg erett lesz arra, h egy idegennyelvu oviba be tudjon konnyen illeszkedni. Persze, jol hangzik a masik ovi is, de egy masik nyelv szerintem olyan plusz, ami kesobb mar sokkal nehezebben elerheto.
2017. jún. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
16%
Magánoviba elég hamar betöltődhetnek a helyek, közel sem biztos, hogy "jövőre" van még hely. Allami oviba, ha kopott a játék, nem baj, a kopottságot a szülők veszik észre csak. Szobatisztaság feltétel, ha vinni akarod 2,5 évesen az utóbbiba. Abba az intézménybe irasd be, ami megnyugtat téged, és szívesen hagyod ott.
2017. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!