Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek a vegyes vagy az...

Szerintetek a vegyes vagy az azonos korosztályú csoport a jobb?

Figyelt kérdés
Pedagógusok szemszögéből érdekelne
2017. jún. 1. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hasznos volt ez a cikk: [link]


Kisfiam négy éves, vegyes csoportba jár, szereti, elégedettek vagyunk vele.


Hoppá, most olvasom, hogy pedagógus szemszögből érdekel, hát én nem vagyok az, de hátha hasznos a válaszom. :-)

2017. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk az óvónénik mondták év elején (vegyes csoportos a fiam):

"A gyerekeknek jobb a vegyes csoport, nekik nehezebb."

2017. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógus vagyok, pont tegnap írtam véleményt egy ugyanilyen kérdéshez. Én azonos korosztályú csoportra szavazok, eddig csak olyan vegyes csoportot láttam, ahol a nagycsoportos korúak iskolára való felkészítése nehézségekbe ütközött. De biztos van olyan óvónéni, aki ügyesen megoldja, és nem okoz neki gondot. (Iskolában dolgozom, nem oviban, én ezen a "szemüvegen" át nézem a kérdést.)
2017. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a mi ovónőnk is jobban szereti ha azonos korúak vannak.

a gyerekek közül meg van aki szereti van aki nem.

én nagyon utáltam gyerekként.

2017. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nalunk is vegyes, es az ovonenik is jobbnak tartják,hiszen ilyen a vilag is,vegyes..

Off: a pedagos valaszolotol kérdezném,mit vár el egy iskolaba lépő ovistol? Komolyan erdekel,mert szeptembertol megy suliba a gyerekem..

2017. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Óvónőként, mindkettőnek van előnye és hátránya is. Ha azonos korosztályú a csoport, könnyebb foglalkozást tervzeni, mesét választani, mindent az adott korcsoportnak megfelelően alakítani. Viszont aki látott már 30 db beszoktatós 3 évest egyszerre, az tudja, mekkora könnyebbség, ha van pár nagycsopis a környéken, aki segít cipőt kötni pl.


A vegyes csoportban nagyon sokat segítenek a nagyok, viszont sokkal nehezebb mesét választani, foglalkozást tervezni és véghez vinni, illetve a nagyok iskolára való felkészítésére is kevesebb idő jut sajnos.


Mindkettőnek van előnye és hátránya is, nem igazán tudom eldönteni, melyik jobb.

2017. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2017. jún. 1. 16:14
 8/13 anonim ***** válasza:
a vegyes csoportba járó kisebbeknek jobb, hogy vannak nagyobbak, mert gyorsítják a fejlődésüket, a nagyokat viszont visszahúzzák a kisebbek..
2017. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk vegyes csoportok vannak és pont az ovonő mondta, h a vegyes csoport nekik is könnyebb. Nem egyszerre 25 gyereket "kell" iskolára felkésztíeni és nem is 25 gyereket kell 3 évesen beszoktatni, hanem ennek kb. a harmadát, olyan 5-8 at. Ez azért nem mindegy.
2017. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Mit várunk egy iskolába lépő gyerektől? Gondolom olvasgatsz, ha akarsz erről, jó kis tételes felsorolásokat találni, én próbálok egyszerű lenni. Egy elsős az első hónapokban még ovis. Ne úgy képzeld el, hogy ő bemegy a suliba, ahol 45 percig figyelnie kell, a tanító nénije szép lassan szoktatja be az iskola tempójába. Tehát mikor azt írom, hogy óvodai előkészítés, főleg az a lényeg, hogy találkozzon azzal a szituációval, ami a suliban mindennapos lesz: (játékos) feladatokat kapnak, amiket végrehajtanak. Fő fontos dolgok: beszédértés (főleg utasítások megértése), figyelem (kb 10-15 percig a feladatra tud figyelni), motiváció a feladatok elvégzéséhez, megfelelő (együttműködő) magatartás. Ez az, amit nehéz a vegyes csoportban sokszor gyakorolni. De sok más feltétel is van még, más szempontok alapján, amiről szinte bárhol olvashatsz, nem szeretnék listát írni.
2017. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!