Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogy oldjátok ezt meg?

Ti hogy oldjátok ezt meg?

Figyelt kérdés
Vidéken lakókat kérdezném, hogy ha a faluban jár oviba a gyerek, de városban dolgozik mind a két szülő, akkor hogy mentek érte, meddig lehet stb.? Feltételezzük fel hogy 28km-re van a falu és a város egymástól.
2017. jún. 4. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Bébiszitterrel. Hétre jön hozzánk, segít a kicsinek reggelizni, öltözni majd elviszi az oviba, fél 4-kor megy érte, és nálunk vannak ötig, negyed 6-ig, mire hazaérünk. Máshogy nem tudjuk megoldani, elvileg ötig lehet elvinni a gyereket, de fél 5-kor már véres rongyként néznek a szülőre, ráadásul ha nem lenne a szitter, akkor már háromnegyed 7-kor be kellene adnom az oviba, mert negyed 8-kor indul a buszom, így meg kényelmesen beérnek 8-ra.
2017. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
A nővérem kislányáról van szó nálunk, a testvérem egyedül neveli. Az óvoda 6-16 óra között van nyitva. Mi a nővéremmel eddig váltott műszakban dolgoztunk 6-14-ig és 14-22-ig. Ameddig a régi munkahelyemen voltam könnyű volt megoldani. Aki du.-os volt az vitte a gyereket, aki de-ös az hozta haza. De mióta új munkahelyem van, azóta bébiszittert kellett fogadni minden 2. hétre mert nem érünk haza 16 óráig. Csak 16:05-re érnék az oviba és sajnos nem tudja az óvoda megoldani, hogy valaki ott maradjon max 5 percet.
2017. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

25 km-re van a munkahelyem a falutól.

Reggel én viszem, 7-9:30-ig akkor megyek dolgozni, amikor akarok, 8 körülre szeretek menni.

A férjem 6:30-tól 16:00-ig dolgozik, így ő tud érte menni 16:30-kor. Én jellemzően fél-másfél órával később érek csak haza.

2017. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

25 km-re van a falu, ahol lakunk a várostól, ahol dolgozom. Reggel fél 7-kor indulok a buszra, 4-ig dolgozom, de csak fél 5-kor van haza buszom, így fél 6 felé érek haza.

A párom ugyan nem dolgozik ilyen messze, viszont ő meg már 5 körül elmegy itthonról dolgozni, olyan 3 körül ér haza.

Szerencsére anyósom segítőkész. Ő viszi oviba és hozza is el a fiunkat, illetve ha beteg, ő van vele.

2017. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

45 km-re dolgozik a férjem és én is. Nálunk 6-17-ig van ovi, de maximum 10 órát lehet bent a gyerek. Elég bonyolult nálunk a megoldás, mert én 8-16-ig dolgozom, a férjem viszont összevissza. Így néznek ki a lehetőségek:

1. Férjem nem dolgozik vagy határszolgalaton van: 7-re viszem a gyereket oviba és délben vagy a szüleim viszik haza vagy a férjem.

2. Reggel 6-ig dolgozik a férjem. Ha hazaer időben, akkor ugyanúgy 7-re viszem a gyereket oviba és megyek dolgozni. Ha nem ér haza, akkor fel hétre viszem az oviba a fiunk és én vonattal majd busszal megyek dolgozni, délben mennek a szüleim a fiunkert.

3. Reggel 6-ra kell menni a férjemnek. Erre több módszer is van. Vagy a szüleimnél alszik a fiunk és ők viszik reggel majd mennek érte délben és így együtt megyünk a férjemmel reggel. Vagy reggel 5-re eljonnek a szüleim és innen viszik oviba a fiunk. Vagy itthon maradok és fél hétre viszem oviba, majd vonat és busz. Vagy bevisznek a szomszéd városba a szüleim és onnan buszozok, így elég hétre vinni a fiunk.

Eddig így oldottuk meg. Most harom hónap nehezebb volt, mert édesapámnak komoly műtétje volt és nem volt itthon 3 hónapig, de megoldottuk. Mondjuk rengetegszer beteg a fiunk, nagyjából annyit járt oviba eddig, amennyit beteg volt. Október óta ovis, legalább 4 hónapot nem járt. Ilyenkor a szüleimhez vittük reggel és ők vigyáztak rá.

2017. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Mi abban a városban élünk, ahol dolgozunk és ide jár oviba is a gyerek, de ha egy 28 km-re lévő faluban laknánk, akkor se lenne nagy különbség. A férjem elvinné reggel 7:30-8:00 között és én mennék érte 4 körül. Annyi lenne a különbség, hogy nekem annyival hamarabb kellene reggel munkába mennnem, amennyivel így hamarabb indulnék délután.
2017. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36 km-re dolgozom én is és a férjem is, reggel a férjem 7-re megy én pedig 8-ra, de nálunk hivatalosan 8-16 ig van nyitva az ovi, a takarítónő vigyáz rá 7:30-8-ig, óvoda vezetői engedéllyel, ha szerencsém van be érek 8.ra, forgalomtól függ, de szerencsére családbarát a munkahelyem nem gond ha reggel kések, délután 14-ig van a munkaidőm, de ha reggel késtem akkor délután annyival tovább vagyok, délután simán oda érek érte.
2017. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem ez a helyzet, de terveztünk falura költözni. Autónk nem volt, a tömegközlekedés meg olyan ritkán jár, hogy nem, vagy csak nagyon nehezen tudtuk volna megoldani. Így sajnos nem költöztünk.

Szerintem nagyon függ attól, hogy megoldható-e ez, hogy van-e autó.

2017. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk oda jár oviba ahol dolgozunk, pont amiatt hogy reggel mi tudjuk vinni délután meg hozni, így ha még vásárolni is kell vagy egyéb akkor is együtt vagyunk, ill. ha ugye valami van jobb a közelben lenni. Ezért én feleslegesnek tartom a bébiszittert. Szerintem jobb így hogy oda jár amihez munkahelyileg közelebb vagyunk.
2017. jún. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Igen utolsó, már ha felveszik a nem körzetes óvodába..mert nálunk olyan túljelentkezések vannak, hogy örültünk hogy ide beszorították, a másik városban lévőbe esélyünk se lett volna.
2017. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!