Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Darabszám miatt visszatartani...

Darabszám miatt visszatartani a gyereket?

Figyelt kérdés
Helyzetem a következő: A fiam most kiscsoportos. Januárban töltötte a hármat. Nagyon jól beilleszkedett az oviba, szereti a többieket. Semmi gond nincs vele, jól alkalmazkodik. Ma a tudomásomra jutott, hogy vissza akarják tartani kiscsoportban, mivel nagyon telítve van az ovi jelenleg és meg kell, hogy legyen a darabszám a következő évben is. Viselkedésére semmi panasz nincs. Számomra ez felháborító, hogy dobálják, mint egy darab húst. Megszeretett mindenkit és a darabszámra hivatkozva lökdösik. 8 gyereket tartanak vissza, azokat aki a 8 legfiatalabba tartozik. Viselkedést, fejlettséget nem nézve. Nem szeretném, hogy ez a dolog ennyibe maradjon. Mit tehetek ilyenkor? Ragaszkodom ahhoz, hogy a fiam ebben a csoportban maradjon! Kihez lehet végső esetben fordulni, ha ezt az ovi keretein belül nem lehet elintézni?! Előre is köszönöm a segítséget!

2017. jún. 6. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Eloszor is: kitol hallottad? Az ovodavezeto kozolte? Az ovoneni mondta szuloin? Ez fontos, ugyanis a szulok hihetetlen gyorsan terjesztenek fel-igazsagot, pletykat, stb., eleg egyetlen szot mashogy tovabbadni es kesz a panik. Felelmetes micsoda alhirek kerekednek ki az ilyen "tudomasomra jutott", "azt hallottam", stb. aradatbol.
2017. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen...ez a másik fele: Először egy olyan szülőtől hallottam, akire nem vonatkozott a dolog. Majd bementem az oviba ,rákérdeztem és az arcomba közölte az óvónő. Szóval van valóságtartalma.
2017. jún. 6. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Én megértelek, de ez sajnos máshol is így működik. Nyilván azzal érvelnek, hogy a te fiad úgysem ballaghatna ezzel a csoporttal, és inkább maradjon most vissza a sajátjaihoz, és járja azokkal végig a három évet. És igazuk is van.
2017. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Miért menne tovább? Akkor a nagycsoportot kellene kétszer járnia. Az nagyobb törés, hogy azokat a pajtásokat veszíti el, akikkel 3 évet járt együtt. Számomra az lenne furcsa, ha tovább mehetne. Neki az ovi is csak szeptember 1-től lett volna kötelező kiscsoportosként.
2017. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Van a családban óvónő és sajnos nagyon borzasztó a helyzet az óvódákban..

Budapestiek vagyunk, itt is szórják a gyerekeket. Vannak akik már rég iskola érettek lennének, de visszatartják és unatkozik szegény és vannak akik még nem, de mégis kiszórják, hogy legyen elég hely a következőknek..


Mivel ezek az óvódák államiak, gondolom helyi önkormányzatnál lehet valaki aki tudna segítséget adni legalább információban.. De sajnos ezek mind olyan harcok, amikben a szülő veszít.. Gondolom a legtöbb esetben az a válasz, hogy kerüljön a gyerek magán óvódába..

2017. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4-essel egyetértek. Igazából most lenne kiscsoportos, mert idén aug. 31-ig tölti a 3-at. Ígyis-úgyis marad még egy évet.
2017. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült kijárnom, hogy maradjon a csoportjában, igaz az én kicsim fél évvel idősebb a tiédnél, ás 2019-ben iskolaköteles lesz. Igazából volt hely a csoportjában, csak az óvónénik szerettek volna kevesebb gyereket oda. Most izgulok amiatt, hogy milyen lesz a következő év, de a másik csoportban nagyrészt egy évvel fiatalabbak lesznek.
2017. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is így van.

Mivel a gyereked csak januárban töltötte a 3-at, igazából most kell kiscsoportba kerülnie, és úgyse ballaghatna a többiekkel, akik már előzős év aug. 31-ig betöltötték a 3-at, így logikus h átrakják.

Ha nem most, akkor a nagycsoportot kéne újrajárnia, az meg nagyobb törés egy gyereknek, hogy nem ballaghat el a társaival hanem újra másik ovis csoportba kerül.

2017. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!