Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik óvoda mellett döntenétek?

Melyik óvoda mellett döntenétek?

Figyelt kérdés

Már felvették egy állami óvodába, ami közel is lenne.

Egy tábor révén volt egy idegennyelvű magánóvodában. Nagyon tetszett neki, este alig tudtuk elhozni, első alkalommal úgy 15 perc után beszokott, egy órával később már bandázott a gyerekekkel (akikkel nem is beszélt közös nyelvet).


Az ottani pedagógusok hozzáállása rettentő szimpatikus. Őszinte jókedv, megfelelő arányok a szabályos napirend, viselkedési szabályok betartatása, de minimális rugalmasság is van benne. Ha befelé menet meglát egy mókust az egyik gyerek, akkor 10 percet csúsztatnak az ebéden és mókust néznek.

Kislétszámú, valamennyire kevert korosztályú.


Ami ellene szól, az ára és a távolság. A vezető jelezte, hogy pedagógiai szempontból is nagyon szimpatikus nekik a gyerek, könnyen beilleszkedett, csacsogós. Ezért mérsékeltebb díjazásról is beszélhetünk, ha úgy döntünk, hogy oda járatjuk.


Amiért nagyon gondolkodóba estem, az az, hogy tényleg pontosan olyan pedagógia szellemiségben nevelnek, amit én is teljes mértékben képviselek. Felszabadultabb, készségekre nagyobb hangsúlyt fektető (szociális készségek motiválása), kevésbé van posztkommunista íze és a pedagógusok se annyira kiégettek, mint az állami óvodák agyonszabályozott és alulfizetett pedagógusai.


Volt olyan, hogy délután arra értünk oda, hogy a fűben hempereg három pedagógus, a gyerekek velük birkóznak, nevetnek, a férfipedagóguson szerintem ugráltak is.

Mivel távolról néztem, észre se vettek, a felnőtteken is őszinte örömöt láttam. Szerintem ők is olyan koszosan mentek haza, mint a gyerekek :)

Ezt a fajta önfeledt játékot nehezen tudom elképzelni egy állami óvodában.


Illetve az is szimpatikus, hogy itt kínosan ügyelnek arra, hogy a gyerekekhez ne csússzon le a szülők anyagi helyzete - tehát nem engednek be semmilyen, anyagi helyzetre utaló tárgyat, a témát elterelik a gyerekek között, ha felmerülne. A legtöbb magánóvodában erre nem figyelnek. Az etnikai és kulturális sokszínűsége is vonzó.


A legnagyobb dilemma tényleg a távolság és az ezzel járó napi 1-2 órányi plusz dugóban ülés, utazás nekünk, szülőknek.


2017. júl. 1. 07:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Én mindig azt szoktam mondani, hogy nem intézményt kell választani, hanem pedagógust. Ha úgy érzed, hogy belefér vállalni az áldozatot ezért az oviért, hajrá. Sajnos mi nem ismerjük ilyen részletekben a helyzeteteket, akár anyagi, akár napirendi szempontokat nézve.

Azt viszont hozzátenném, hogy nem minden pedagógus kiégett. Meg kell találni a megfelelőt.

2017. júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

" A vezető jelezte, hogy pedagógiai szempontból is nagyon szimpatikus nekik a gyerek, könnyen beilleszkedett, csacsogós. Ezért mérsékeltebb díjazásról is beszélhetünk, ha úgy döntünk, hogy oda járatjuk. "


Ez elég khm mókásan hangzik, hogy finoman fogalmazzak. Vezető nyál egy kicsit, hogy plusz egy gyerek legyen és még árat is csökkent, hiszen micsoda csoda gyerek is a tied. Ezt komolyan el is hiszed? Ha valóban így történt, eszembe nem jutna oda vinni a gyereket.

Amúgy elkepzelheto, hogy jobb lenne a gyereknek a kis létszám és az odaadobb (vagy pillanatnyilag annak tűnő ) nevelők miatt, de plusz 1-2 óra utazás nem éri meg. Illetve ha alapból sok a tandíj, azt is figyelembe kell venni, hogy 3 évig járna oda a gyerek

2017. júl. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%

Csak a magánovit választanám.

Fiam is magán oviba járt csak jót tudok mondani :)

Tőlünk autóval 45 perc volt az ovi, havi 55ezer ftba került.

2017. júl. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is az a mondat szúrt szemet, mint a kettesnek.

"pedagógiai szempontból is nagyon szimpatikus nekik a gyerek"

lefordítom:

könnyű gyerek, semmi dolguk nem lenne vele, hát persze hogy vonzó.

A jó és nem kiégett pedagógus pont ellenkezőleg, a kihívást jelentő eseteket szereti.

2017. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs választási alternatíva abban, amit leírtál. Az állami ovi nem jelenti azt automatikusan, hogy kiégett, gyerekutáló óvónénik vannak csak benne. Az egyik gyerekemnél megfogadtam, hogy be se teszem a lábam abba az oviba soha többé, a másiknál meg egy csodaovinak gondolom egy év után. De még hátra van kettő. Mindkettő állami ovi.

Nézd meg milyen az állami ovi, kérdezgess szülőket, és utána tudsz dönteni. De még így is nehéz, mert ahol mi vagyunk, az ismerősöm szidta az óvónénit, mi nagyon szeretjük. Kicsit szigorúbb, nyugdíj előtt áll, azaz konzervatívabb felfogású, sok generációt látott felnőni, hagyományosabb értékrendet képvisel, nekünk meg ponz ez jön be.

Plusz a napi 1-2 óra dugó hosszú távon nagyon megterhelő.

A harmadik nagy kérdés, hogy itt iskolakezdésig maradhatnak a gyerekek, vagy az utolsó évben mindenképp állami oviba kell menni, mint a csanák esetén.

2017. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az lényegtelen, hogy mi a valódi oka, de alacsonyabb költséget ajánlottak fel, ez volt a mondat lényege.

Ki tudnánk a teljes költséget is fizetni, de rettentő drága és önmagában az, hogy valamire van pénzünk, azért még nem vesszük meg.

Óvodáért sokallom, nekem a főiskolai fél éves tandíjam volt annyi, mint itt egy hónap.


Tényleg jó óvoda, nagyon jó pedagógusokkal, de mégsem felsőoktatás, ahol kevesebbet gondolkodnék ekkora összeg kiadásán - függetlenül attól, hogy ki tudnám-e fizetni vagy sem.

Azzal az intézmény is tisztába van, hogy az árszabásuk külföldi pénztárcához igazított, nem magyarhoz. Itteni viszonylatban nagyon drágák, ezért van mérlegelési lehetőségük magyar családok esetében. (A tulajdonos engedélyével.)

2017. júl. 1. 08:30
 7/16 A kérdező kommentje:

"A harmadik nagy kérdés, hogy itt iskolakezdésig maradhatnak a gyerekek, vagy az utolsó évben mindenképp állami oviba kell menni, mint a csanák esetén."


Erre nem is gondoltam, utánanézek. Köszönöm a felvetést!

2017. júl. 1. 08:33
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Alacsonyabb összeget ajanlottak - ez nekem továbbra is hihetetlen. Pontosabban a tv shoppos cuccok jutnak eszembe : az elektromos lepedomelegito ára alapesetben 300ezer forint, de csak itt és csak most megveheted 30ezerert, ajándékként pedig kapsz mellé még egyet, illetve hajszaritot, mosógépet és egy rádiót.

Te tudod, de nekem nem tűnik valódinak ez az egész

2017. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Ez az alacsonyabb osszeg szurt nekem is szemet.

Igy fogjak a gyerekeket, vagy mi ?


1 vagy 2 ora utazas ? Azert az nem mindegy am! Mert 2 ora oda vissza rengeteg meg egy felnottnek is.

2017. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Nincs az az isten, hogy napi szinten 2 órát üljek a kocsiban egy 3 évessel.

Az egy dolog, hogy nagyon tetszett neki ez az óvoda, de mivel még sosem volt a másikban, honnan tudod, hogy az államiban nem fogja magát ugyanilyen jól érezni? Ha valóban ilyen könnyen beilleszkedő, "egyszerű" gyerek, akkor nem lesz neki rossz dolga a körzetes oviban sem.

2017. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!