Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Falusi óvodából, hogy tudom...

Falusi óvodából, hogy tudom városi óvodába átíratni kislányomat, mivel a városba dolgozom? 2017-ben mik erre a szabályok Fontos.

Figyelt kérdés
Kislányomat beírattam a körzetes óvodába ami szomszéd faluba van . Helybe a faluba nincs óvoda. Kb két hette tudom ,hogy vissza tudok menni a városba dolgozni 7:30 átöltözve. De még autóval se érnék be a városba ha kislányomat 7-re vissza a szomszéd oviba és ott még öltöztetni. De a munkahelyemhez közel van ovi ahová már 6:45 re lehet vinni,így legkésőbb 7 után már tudnék indulni dolgozni . Mit tanácsoltok . Férjem 6-ra megy ő nem tudja elvinni a gyereket a körzetes oviba. Borzasztó ,milyen bonyolult gyerekkel mindent megoldani.

2017. júl. 7. 16:47
 1/2 anonim válasza:
100%

2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről


„49. § (1) Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. Az óvodába a gyermek - e törvényben foglalt kivétellel - harmadik életévének betöltése után vehető fel. A szülő gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti, a gyermekek felvétele folyamatos.

(2) A gyermeket elsősorban abba az óvodába kell felvenni, átvenni, amelynek körzetében lakik vagy ahol szülője dolgozik. A felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt. Ha a jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető, amennyiben az óvoda fenntartója több óvodát tart fenn, az óvoda fenntartója bizottságot szervez, amely javaslatot tesz a felvételre.

(3) A települési önkormányzat közzéteszi az óvoda felvételi körzetét, valamint az óvoda nyitva tartásának rendjét. Az óvoda köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki életvitelszerűen az óvoda körzetében lakik (a továbbiakban: kötelező felvételt biztosító óvoda).”


Tehát: a törvény szerint csak a lakóhely szerinti óvoda köteles felvenni. A munkahely szerinti is felveheti (sőt, akár más is), ha jut hely. Mivel a körzetükben lakókat ők is kötelesek felvenni, máshol lakónak csak akkor jut hely, ha a körzetükben lakók nem töltik fel a helyeket.

2017. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,bementem az oviba majd jeleznek átveszik-e. Nagyon bizakodom :) minden lefénymásoltak születési anyakönyvi kivonat,taj és lakcímkártya,már ez is jó jel.
2017. júl. 13. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!