Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van bármiféle törvényi szabály...

Van bármiféle törvényi szabályzás arra, hogy ha a kisebb tesóval otthon vagyok, akkor a nagyobbat köteles vagyok ebéd után hazahozni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szeretik az óvodák ha a nagyobb tesó egésznapos, amennyiben a kicsivel otthon vagyok, de úgy néz ki, hogy jövőre ott kéne altatnom. Kérésemre ott maradhat? Kérvény vagy bármi úton?
2017. júl. 29. 09:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Ha elmult 3 eves, maradhat. Az ovonok megprobaljak, de jogtalanul.
2017. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
35%

Maradhat, de azért érdemes megindokolni az okát.

Általában ez az "otthon vagyok de nem kell a gyerek" mentalitás azokban a családokban jellemző, akik magasról tesznek a gyerekre, azért szülnek, hogy majd állambácsi neveli őket óvodában-iskolában. Otthon meg kb. nulla inger. Nem mondom, hogy te ilyen vagy, de baromi sok az ilyen mentalitású szülő (családban nem egy óvónő van, jó pár sztorit hallottam...), és emiatt már ők is előítélettel állnak a dologhoz. Szóval én a helyedben megindokolnám, bár nyilván nem vagy köteles. :)

2017. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
71%
Elozo, az ovonoknek rohadtul semmi kozuk hozza! 3 eves kortol jar az egesz napos ovoda, ugyanugy minden gyereknek EGYFORMAN. Az, hogy valaki dolgozni kenyszerul, vagy epp otthon van, az egyeni szoc problema, es maganugy!
2017. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
47%

#3 Ebben igazad van, éppen ezért írtam, hogy nem köteles a kérdező sem indokolni.

De mivel általánosságban(!) az az anyuka, aki otthon van, el szokta vinni, csak a kötelező szocializáció miatt van a gyerek délelőtt oviban, és mert általánosságban(!) az a gyerek, ahol anyuka otthon van, de nem akarja hazavinni a gyereket, ott annyi áll a háttérben, hogy anyuka lusta több gyerekkel foglalkozni egyszerre, netán egyke gyereknél kényelmesebb magával foglalkozni, mint a gyerekkel; és ha ezekről a gyerekekről süt, hogy otthon jó esetben is max vacsorát kapnak és tévé elé vannak lökve, de sokszor még annyi sem - nos, ha ez az általános tapasztalat, akkor joggal előítéletesek az óvónők, és természetes, hogy "nem szeretik az óvodák" az ilyen egész napos gyerekeket. Mert lehetnek bármilyen jó pedagógusok is, a szülői törődést nem pótolhatják. És az ilyen gyermek általában frusztrált, a csoportra sincs jó hatással.


Egy szóval sem írtam, hogy a kérdező ilyen anyuka lenne, bizonyára megvan a maga oka, amiért erre kényszerül, és természetesen nem gondolom azt sem, hogy ne lenne más is ugyanígy rászorulva. Ám az aggodalmai eloszlatása végett - amik vannak, hiszen azért tette fel itt a kérdést - mertem javasolni, hogy indokolja meg a döntését, annak ellenére, hogy nem köteles. Így az óvónők is megértőbbek lesznek minden bizonnyal.

2017. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
78%

Az ovonok nem latnak bele a csaladok eletebe. Egyik sem , a rokon ovonojd sem. Honnan veszik ezt a lusta anyuka dolgot ?

Honnan tudjak, hogymiert "lusta" ?

Mert nem segit a ferje ?

Szules utani depresszio?

Beteg a kisebb gyerek ?

Apolja a haldoklo szulot?

Verszegeny szules utan es " orul ha el " allspotban van?

Nincs mosogep / mosogatogep, de van nagy haz, es allatok akiket el kell latni?

Tip top hazat es meleg etelt kovetel a ferje ?


Tudod, gusztustalannak tartom mikor a

3 eves foiskolat vegzett ovono tul sokat kepzel magarol, es majd o megmondja, hogy a szulo " lusta ".

2017. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem 3 éves kortól igen is legyeb a gyerek rendesen óvodában, az óvónőnek semmi köze hozzá, hogy ha van kistesó is, akkor miért nem viszik haza ebéd után. Ennyi erőből lusta az óvónő, és képtelen elvégezni a munkáját x gyerekkel, és arra törekszik, hogy minèl kevesebben legyenek egy csoportban? Nálunk amúgy pl nyárra kérvényt kell írni, hogy a nagyobb tesó otthon maradhasson ha anyuka amugy is otthon van a kissebb gyerekkel. Egyébként meg közelező az óvoda 3 éves kortól, és nem csak 8-11ig, vagy 2-ig. Sok óvónő azért is hisztizik, mert anyuka/apuka 3 után mer odaérni a gyerekért mert dolgozik...no comment!
2017. júl. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
77%

Még nem ovis a gyerekem, de én is gusztustalannak tartom, hogy az óvónők azt találgatják, ki mit csinál az idő alatt, amíg a gyereke óvódában van. Ha pedig a véleményüket kéretlenül (kívülállóként) kinyilvánítják, igazán undorító.


Ha egy gyereke van az embernek, és nincs bejelentett munkaviszonya, attól még dolgozhat feketén, lehet depressziós, segítheti az önmagáról gondoskodni nem tudó szüleit vagy rokonát, esetleg tanfolyamot végezhet, vagy épp házfelújítást vagy építkezést vezet, vagy csak egy 200nmes házban élnek és háztartásbeli, azt a házat kitakarítani bőven van 6 óra meló, ha meg a férje a külsejéért tartja el, kell naponta több óra, hogy az elvárt megjelenést szinten tartsa.


Senkinek semmi köze hozzá, hogy a kötelező programról(mint az ovi, ahova minden gyereknek mennie kell) miért nem viszi el a gyerekét.


Ha annak az anyukának kell a napi 6 akármire, hogy a gyereke boldog, nyugodt, kiegyensúlyozott anyukát kapjon, akkor ő egy jó anyuka, mert így tudja a legtöbbet nyújtani a gyerekének.


A 2 gyerek pedig már szót sem érdemel, annyira egyértelmű és érthető, miért nem hozza el korábban a nagyobbat.


Ha a gyerekek 0-24ben 18 éves korukig az anyjukhoz lennének rögzítve, senki a büdös életben nem szülne.


Elsősorban minőségi, másodsorban mennyiségi időre van szükségük a kicsiknek.


El tudom képzelni, hogy jár a két kívülálló óvónő szája, hogy ők bezzeg 30 gyerekre vigyáznak, anyuka meg kettőre is lusta. Csak azt felejtik el, hogy ők ezt épp egy vagy két másik felnőttel felosztva végzik, jut idejük felnőtt társalgásra, és mivel kimozdulnak az otthonukból, új ingerek érik őket a munkahelyükön. Arról nem is beszélve, hogy 3-7 éves korig ezerszer könnyebb a gyerekekkel, mint egy másféléves dackorszakossal.


Azt se felejtsük el, hogy mindenki úgy választ szakmát, hogy a legtöbbet tudja benne nyújtani. Tehát neki extra türelme van a gyerekekhez. Nekem meg extra tehetségem van a programozáshoz. Ettől nem leszek rosszabb anya, mert a gyerek üvöltése hamarabb pattintja szét az idegszálam, mint egy vastagabb idegszálú embernek. Egyszerűen neki könnyebben megy, de én is ugyanazt csinálom, csak nekem nehezebb.


Mint a matekban. Ha valaki csak 5. Próbálkozásra sajátít el valamit, még ugyanúgy meg tudja csinálni, mint az, akinek elsőre sikerül.


Azt az elvárást meg kifejezetten utálom, hogy az ember a gyerekeinek éljen. Az ember éljen magának, és az életében helyezze el a gyerekeket, ha szeretne egyáltalán.

2017. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%

Nem mellesleg senki nem tartott pisztolyt az ovono fejehez, hogy legyen ovono, o valasztotta, ez a munkaja, ezert kapja a fizetest!

En nover vagyok, es nem kuldom haza a beteget, hogy nekem konnyebb legyen.

Lustak, ennyi! Bezzeg akkor nem pampognak mikor ott a rengetegszunet van. Ha bem tetszik a 30 gyerek, lehet elmenni kapalni.

2017. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
68%

Az én lányom tavaly kezdte az ovit, van kistesó, így mondtam elhozom ebéd után. Gondoltam kicsi még, bölcsis sem volt stb. Viszont a két gyerek déli alvása úgy szétcsesződött, hogy borzalom. A kicsi már aludta volna a délit mikor mentem a nagyért a nagy meg mesélte volna az élményeit. Ráadásul látta, hogy veszik elő a kiságyakat tetszett volna neki hogy ott alhat. Szóval márciusban szóltam lehetne-e róla szó hogy ott aludjon. Az túlzás hogy örültek, de nem mondták hogy nem lehet.

Persze kérdezték, hogy alszik-e délben stb.

Mondom, húzódoztak egy kicsit, hogy kicsi hely, régi az épület, sok a gyerek stb. De kérdezem csak felkészültek arra, hogy egyszer valamennyi gyerek ott alszik akár a csoportból? Főleg úgy, hogy többen vannak a csoportban akinek otthon van az anyukája kistesóval és kezdettől egésznapos volt. Szóval nem őket bántom én sem, de ha nekik lehet akkor nekem is, ez így működik.

Végül abban egyeztünk meg, hogy 3-g alszanak, akkorra megyek érte, tehát nem uzsizik ott.

Viszont az evidens volt, hogy júniustól nem viszem.

2017. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
38%

Nem mellesleg senki nem tartott pisztolyt az ovono fejehez, hogy legyen ovono


Ahogy anyukának se, hogy szüljön kettőt vagy többet. :)

2017. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!