Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyi és milyen típusú...

Mennyi és milyen típusú ruhára van még szükség a szeptemberi ovi kezdéshez? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Van már 8 póló, 3 halászgatya, 5 hosszú (puha farmer és melegítő vegyesen), 2 hosszú ujjú póló, 3 cipzáros felső, gatyák és zoknik, valamint még kezdés előtt egy héttel vesszük meg a cipőket benti és egy kinti cipőt. Szerintetek ennyi kezdésnek elég, vagy vegyek még valamiből többet? A zsákba teszek majd olyan pólókat amiket nyáron is hordott és jobb állpotban vannak, ha esetleg le kell cserélnie; melegtő úgyszint, még van ami jó lesz rá, és nincs úgy elkopva. Köszönöm szépen a hozzászólásokat! :)

2017. aug. 2. 18:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem leírni, hogy 3 éves 3 hónapos fiúról van szó :D
2017. aug. 2. 18:38
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Sose értettem ezt a bevásárolunk az óvodára dolgot. Eddig nem voltak ruhái a kisfiadnak???

Nálunk ami pluszba kellett az egy pizsama, ha nem lenne elég az otthoni, egy váltócipő, egy tornacipő, és kerestem a rövidnadrágjai között egy tornagatyának valót,meg egy pólót a tornazsákba. A többit akkor is megvettem volna, ha idahaza marad.

2017. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

"Sose értettem ezt a bevásárolunk az óvodára dolgot."

A te gyereked nem nő az évek során, mindig ugyanakkora marad? Az enyém pl. minden évben elég sokat nő, tehát kellenek az új ruhák, ebből kifolyólag igen is ovikezdésre mindig bevásároltunk és most az iskolakezdésre is be fogunk. Mert képzeld el, hogy van ruhája a gyereknek, de már nem mindegyik jó rá. Meg persze akármit nem adok a gyerekemre majd az iskolába. Az egy dolog, hogy itthonra, vagy elmenni benne a boltba jó a ruha, de azért legyen már új, vagy alig használt jó minőségű ruhája az oviba, iskolába, szerintem.

Amúgy kérdező szerintem a melegítő sokkal kényelmesebb lesz neki az oviba, én a helyedben inkább beszereznék még abból. A cipzáros felsőket én jobban preferálom, ugyanis nálunk pl. mindig meleg volt az oviban, automatikusan a gyerekek levették a felsőt és pólóban voltak, tehát egy cipzáros felsőt könnyebb levenni. És ha nem mosol olyan sűrűn, akkor nem rossz dolog, ha minden napra van egy ruha, amit frissen, tisztán ráadhatsz.

2017. aug. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Dehogynem nő. Pont ezért nem értem, miért kell bevásárolni az ovira? Ha nem megy oviba, nem kap új ruhát? És minek az új póló? Nem lehet a nyáron hordott, méretben jó pólóban óvodába járni? Az én gyerekeim itthon sincsenek "akármiben", amiben az utcára kiviszem, abban az oviba is elmehet.
2017. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
mi mindig új ruhát veszünk iskola-ovi-bölcsikezésre. Négy gyerkőcünk van, igen, rengeteg pénz, de jól esik nekik, hogy új cuccokat kapnak (nem csak ruhát), és jókedvűen mennek szeptembertől megint. Egyébként a gyerekek között igenis számít. Megnézik, pontosan tudják, kin mi az új. Nem akkora tragédia félretenni rá szerintem. Egyébként oviban nálunk kérnek olyan cipőt, amiben jár a gyerek, meg amiben kivihetik az udvarra - ez utóbbiról már le is mondhatsz... hamar tönkremegy,
2017. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen itt a fő probléma, ami persze természetes :),hogy mire elkezdi az ovit, addigra ki is növi a ruháit...most nyáron még hordja a 104-es pólókat de már látom, hogy lassan rövidek lesznek rajta...egyébként nálunk van lakásból kimeős, játszóteres, mondjuk hétvégi ruha, meg vannak azok a darabok, amiket csak szigorúan a lakáson belül hordunk...xd azok kicsit viseltesebbek mindig...és jelenleg nincs 8 csak kb 3 normális kimenős pólója pl nyáron, így is mondom már nőjjük ki őket...nacik szinte csak short-ok, amik meg már megint nem lesznek a szeptemberi időjárásnak megfelelőek. Jó persze lehet kicsit túlaggódom az egészet, de szerintem nagy dolog oviba adni az egyszem kisfiamat :D és szerintem is megnézik egymást a gyerekek, hogy mi van a másikon...de ha nem is azért, akkor az ő kedvért szeretnék egy héten át legalább naponta más féle ruhát ráadni :) és én nem tartozom mondjuk azok közé az anyukák közé, akik azt kérik a gyerektől, hogy ne koszolják össze magukat...a gyerekeknek az a dolguk, hogy játszanak! :)
2017. aug. 2. 19:38
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Nekem 3 gyerekem van-bár szintén ovis a legkisebb,de már 5 éves-én sem az ovira vásárolok/készülök(soha!).Ugyan olyan ruhatáruk van ovi/suli nélkül is.Ami lecserélendő azt kidobom,minden gyerek újat kap(nem örökölnek egymástól).Számomra ez korosztályhoz kötött történet.Az meg,hogy mikor növi ki az adott méretet,nem ovi-vagy suli-kezdés függő.Én mindig "túlvásárolom" magam,akkor vagyok nyugodt,ha mindenből van bőségesen(fiaim és lányom van,általánosságban írom a dolgokat,a db számok egy gyerekre értendőek):12 db alsógatya/bugyi,12 pár zokni,6 db harisnyanadrág(a lányomnak),5 db szoknya(tütü,a lányomnak)9 db leggings(szintén a lányomnak),12 db rövid ujjú/6 db hosszú ujjú felső,3 db pulóver,4 db cipzáros-kapucnis felső,6 db joggings,6 db utcai nadrág(farmer,vászon),1db kardigán,1 db esőkabát,2 db átmeneti kabát,1 db 2 részes téli overál,1 db (egyrészes) síoverál,2 db téli kabát.A cipők-papucsok-váltócipők igény/szükség szerint(szintén újonnan vásárolva).Ja!Mindenkinek van ünneplőse(fejenként):2 db blúz/ing,2 db fekete naci/szoknya.

Én mindent Angliából rendelek,amikor 50%-os akció van(Next,George).Miután kinőtték el is adom a cuccokat,az érte kapott pénz visszaforgatom.

2017. aug. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

"Pont ezért nem értem, miért kell bevásárolni az ovira? Ha nem megy oviba, nem kap új ruhát? "

De, miért ne kapna? Csak tudod a hosszú ruhákat utoljára tavasz végén esetleg ha hordja a gyerek, vagyis olyan májusig, addig hord olyat is, ha még jó rá, amit esetleg előtte ősszel, így nálunk a növekedés miatt pont szeptemberre esik, hogy le kell cserélni a ruhatár nagy részét. Az én kisfiam ugyanis szeptembertől júniusig nőtt 8 cm-t és hízott 6 és fél kg-ot. Akkor szerinted jók rá a ruhák, amiket év közben hordott?

Illetve nem tudom, ti hol éltek, de mi speciel vidéken, kertes házban és nem csak virágos kertes, hanem veteményes, gyümölcsfák, stb., házi állatok. Szóval nálunk nem adom azt a gyerekre az oviba, mint itthon. Vannak olyan ruhái, amiket itthonra hord, az oviban pedig külön ruhákat hord.

Szóval nálunk ezért kell ilyenkor bevásárolni. Szóval nem is kell értened, csak ne hurrogjál le senkit, amiért náluk máshogy van!

2017. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alsónadrágból legyen pár váltás vagy bugyija. A fiam nagyon sokáig bepisilt ezért nekünk nagyon kellett a váltás. Legyen egy olyan ruhája ha valami műsor lesz feltudjon venni. Kintre olyan cipő amit ha kismotprozik sem bánsz ha lekoptatja az orrát. Ezért nekünk volt külön utcai és udvari is. Pizsama, ha bent alszik. Mellény ha szeptemberben bejönne a hidegebb idő.
2017. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Annak a kérdezőnek aki nem érti miért kell ovi előtt bevásárolni. Amig otthon van a gyerek szerintem jóval több ruha kell. Mert kell az oviba váltásnak és otthonra is és még kell váltás is. Én úgy kalkuláltam ruhákból ha nem tudok 1 nap mosni akkor is legyen váltás neki.
2017. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!