Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Én nem akarom, hogy oviba...

Én nem akarom, hogy oviba menjen. Ti vinnétek?

Figyelt kérdés
Betöltötte a 3-at a nagyobbik gyerekem, itthon vagyok a kistesóval... Úgy érzem, hogy olyan jól elvagyunk hárman itthon, hogy nem akarok "elválni" tőle, legszívesebben itthon tartanám még és nem vinném szeptembertől még oviba... Ti ebben az esetben vinnétek (ha itthon vagytok gyeden amúgy is)? Jót vagy rosszat tennék ha maradna itthon még?
2017. aug. 12. 21:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
70%

Akkor már kötelező járnia.

Nálunk a kicsi februárban született, a nagy szept. elején töltötte a hármat, ment oviba

2017. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

Vinném, persze. Neki is sokkal jobb, hogy nem csak abból áll az élete, hogy a pelenkázás, séta, játék a tesóval, alvás, hanem társai között lehet.


Mellesleg kötelező az ovi, csak a jegyző adhat ezalól felmentést.

2017. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
vinném, mert kötelező.
2017. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
Vinni muszaj..De mondjuk hazaviszed mindig ebéd után az első évben...
2017. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Vidd csak félnapot. Mindkét fél jól jár. Az óvónők örülni fognak, ti is jól jártok.
2017. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
61%
Én nem szívesen vinném, nem is vittem anno a nagyobbat, középső csoportban kezdett, semmi baja nem lett tőle. Mondjuk akkor még nem volt kötelező. De a mi ovinkban pl ha azt mondod, hogy még nem szobatiszta, akkor nem kell vinni, és nem is erőltetik, megbeszéled az óvónővel, hogy majd szólsz, ha szobatiszta lesz. Nem siettetnek senkit. De azt is megteheted, hogy csak fél napra adod be, ebéd után mindig elhozod. Ha tényleg olyan jól érzitek magatokat otthon, akkor valszeg ez így is van és akkor meg minek siettetni az óvodát. Nem egy óvónő osztja azt a véleményemet, hogy a kiscsoport nem annyira fontos a gyerekeknek és ha otthon az anyukája mellet jól fejlődik akkor jobban is jár ha még egy évig otthon marad. És legalább nem viszi haza az oviból azt a rengeteg kellemetlen betegséget a kistesóra, ez is megfontolandó szempont...
2017. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
40%

Előre látom mit nevelsz szerencsétlen gyerekből. Iskolába is 8 évesen megy majd, hogy bevárja a tesóját ?

Normális országban ilyen nincs, amit sok bolond magyar anya művel manapság. Augusztus 31-ig 3 éves gyerek megy oviba.

2017. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
70%
Hasonló helyzetben én 4 évesen vittem az enyémet, nem bántuk meg, jó volt együtt :)
2017. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudtad, hogy kotelezo az ovoda ?


Egyebkent meg a 3 evesnek szociaizaciora, tarsasagra van szuksege.

Nem az kell, hogy azt nezze, ahogy szoptatod a testveret ...

2017. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%
Jó ég, némelyik válasz... anyukák, komolyan hisztek abban, hogy spártai kiképzés kell a gyereketeknek? Ha majd kitalálja valami okos,hogy hasznosabb már a pár hetes csecsemőt is közösségbe adni (anyuci jobban termel a munkaerőpiacon - nyugaton különben ez alap, de jó is a gyerekeknek!), szóval azt is lenyelitek, és majd még leoltjátok az olyan Anyát, aki maga szeretne törődni a SAJÁT gyerekével, ahelyett hogy ezt a feladatot átpasszolja szakképzett nevelőkre? Őrület. Érdekes, engem pl anno fel sem vettek oviba, mert "jobb otthon a tesóimmal, anyuka úgyis otthon van" (ami igaz is volt, hála érte). Eltelt pár évtized, és hirtelen feltaláltuk hogy a kisgyerekeknek tul.képp mégis a közösség jobb, mégpedig minél előbb! Beperelem a volt "majdnem" ovimat, mert súlyosan megkárosítottak :P
2017. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!