Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyi idő a beszoktatás? 1...

Mennyi idő a beszoktatás? 1 vagy 2 hét? Hogyan viseltétek lelkielg?

Figyelt kérdés
2017. aug. 14. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Ovi vagy bölcsi?
2017. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Óvoda
2017. aug. 14. 14:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Könnyen, mert bölcsis is volt a fiam.

Oviba a férjem szoktatta, úgy 2 nap volt...

2017. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is volt bölcsis, de nem csak a bölcsiseknek, hanem mindenkinek 2 nap volt a beszoktatás. Az első nap délben már ott is hagytuk őket, délután kellett értük menni. A második napon csak annyi kérés volt, hogy lehetőleg ne legyünk túl messze, ha esetleg menni kellene a gyerekért, de nem volt semmi gond. Hamar megszokják, hidd el. Ne izgulj, mert látni fogja rajtad, hogy valami "nem normális" dolog történik, és ő is félni fog.
2017. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk első nap 1,5 órát voltunk bent együtt, másnap ő ennyit egyedül, 3. nap ment rendesen (délben mindig hazajött, úgyis itthon vagyok a kicsivel).

Semmi gond nem volt, első nap mikor együtt voltunk alig bírtam hazahozni, ordított, mert maradni akart :S

2017. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

pár nap szokott lenni.

az első nap 1 órát voltunk ott.

a 2.nap 2 órát-de már csak félórát voltam ott vele

a 3. kb 3 órát- 20 percig voltam bent

a 4. nap ott is ebédelt. Van akit ilyenkor már megpróbálnak ott altatni. (ebben a szülő is dönt)

az enyémért párhétig mentem még ebéd után


DE! felénk figyelembe veszik a gyerek személyiségét-és van akinél sokkal tovább tart a beszoktatás

2017. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első nap egy órát voltunk bent együtt. Ezt vegigorditotta, mert nem akarta felvenni a benti cipőt. Második nap egy órát volt bent egyedül, az első 10 percet itt is végigordította és falhoz vágta a cipőt, mert nem akarta fel venni. Harmadik napra megbarátkozott vele, itthon előtte este "betörtük", hogy ne fájjon bent a lába. Ekkor két órát volt bent. Utána hármat és pénteken már ott ebédelt. Amiatt sohasem volt sírás, hogy ott kell lenni, de az integetést igenyli még most egy év után is. Ő fél napos, így a délutánról nem tudok nyilatkozni.
2017. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 2-3 napot "engednek" az óvónők, mondván a sírós gyerek ígyis-úgyis sír. A lányom szerdán kezd majd (úgy tölti a 3-at) és annak a hétnek elégnek kell lenni.
2017. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban közölte az igazgató nő, hogy aki bölcsis volt annak nincs beszoktatás....hát köszi...idegen hely idegen emberekkel. Ráadásul nem nekem hanem a kedvenc bölcsis nénijének "kell" bevinni...
2017. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző kettő: ezek az eljárások a szülők jogai ellen valók. Ha a szülő kéri, lehet két hetes is a beszoktatás, lassú fokozatokban. 2-3 napig egy órán át ott maradhat a szülő a gyermekével az oviban, köv. 2-3 napon egy órára egyedül hagyja. További 2-3 napos ciklusokban meg egyesével is lehet emelni az óraszámot, végül megállapodni 4 órás ottmaradásban akár (esetleg 6, 8, igény szerint, bár "friss" óvodásnak az első hónapban nem javaslok 4 óránál többet)
2017. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!