Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is egyfolytában...

Nálatok is egyfolytában értekeznek az óvónők?

Figyelt kérdés

Egy évben 6-7 értekezlet van az óvodánkban, ilyenkor nincs semmilyen felügyelet, a gyerekeknek otthon kell maradni. Van évi 26 szabim, 7 elmegy csak az értekezéseikre plusz még az 1 hónap nyári szünet... Normális ez? Vagy csak felénk van így? Nagyon bosszantó...

És az óvónőknek, hogy lehet 1 hónap szabadság plusz még van amelyik egész júniusban vagy augusztusban sincs és még év közben is kivesz pár napot...?! Egyszerűen nem értem...


2017. aug. 21. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

A bölcsődékben, a csecsemőotthonokban, az óvodákban, továbbá az alsó-, közép- és felsőfokú oktatás keretében, valamint az egészségügyi ágazatban az oktató, nevelő munkát végző közalkalmazottakat évi huszonöt munkanap pótszabadság illeti meg, amelyből legfeljebb tizenöt munkanapot a munkáltató oktató, nevelő, illetőleg az oktatással, neveléssel összefüggő munkára igénybe vehet. Az oktatással és neveléssel kapcsolatos munkák körét végrehajtási rendelet állapítja meg.


A nyári szünetben is kell lennie ügyeletes óvodának.

2017. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
ne rinyálj, szabad a pálya, mehetsz te is óvónőnek... (nem, nem vagyok pedagógus)
2017. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom apukája is van a gyereknek, aki vehet ki szabit...


Nálunk kb évente 2-3 értekezlet van, de szokott lenni közös program is, amire veszek ki szabit.


Amúgy nálunk mindig van ügyelet (akár másik oviban), de nem mindig adom ügyeletbe a fiam (kizárólag ha a mi ovinkban van)

2017. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Az óvoda honlapján, vagy ha az nincs, az óvodavezetőnél el lehet kérni a nevelési tervet. Abban benne van, hogy tanévenként hány nevelés nélküli munkanapot terveznek (ekkor vannak az értekezletek). Nálunk ez negyedévente egy napot jelent, de mi kis óvoda vagyunk, 4 csoporttal, bármikor tudunk beszélgetni, értekezni. Egy több tagóvodás, nagyobb intézményben szerintem szükséges a 6-7 nevelés nélküli munkanap.


A szabadság nem több, mint másnak. Attól, hogy nincs ovi, van pl nyári ügyelet. Ekkor ugyanúgy bejárunk dolgozni, csak foglalkozást nem tartunk. Ha bezár az ovi egy hónapra nyáron, akkor sem otthon ülünk, be kell menni takarítani, csoportszobát rendezni, dekorációt készíteni, plusz az egész évre előre megírni a foglalkozások tervezeteit, amit le kell adni szeptemberben.


Szülőként lehet, hogy úgy tűnik, semmit nem csinálunk nyáron, de ez nagyon nem így van, csak ilyenkor a háttérben folynak a munkálatok.

2017. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok pedagógus, alkalmazott vagyok egy nagy cégnél, és én is otthon maradok a gyermekeimmel azokon a napokon, amikor nevelésmentes napot tartanak, és az óvónők értekeznek. Szval értem a problémád, tényleg sok, viszont én nagyon is el tudom képzelni, mennyi szervezni való, értekezni való téma összegyűlik egy-egy intézményben a következő nev.mentes napig.

Vmint a pedagógusoknak nincs több szabijuk, csak máshogy elosztva. És tudod, mit? A lelkismeretes óvónők, bölcsis gondozónők az átlag szabimennyiség dupláját is megérdemelnék, annyit dolgoznak, és olyan keményen. Néha ámulok és bámulok, hogy a kisfiam csupaszív óvónénije reggel mosolyogva fogad minket és délután ugyanazzal az őszinte (nem erőltetett) mosollyal engedi haza a gyerekeket. Eközben 29 4 éves ügyes-bajos dolgait intézi, segít nekik mindenben, mindegyik gyermekhez van egy-egy jó szava, leül közéjük játszani, kézműveskedni (előtte legyártja a sok mütyürkét), napi szinten olvas, mesél nekik úgy, hogy előző este átismétli a megtanítandó verset, mondókát, minden nap képzi a hangját, hogy szépen tudjon énekelni...ez egy 30 éve a pályán lévő, nyugdíjazás előtt álló csodálatos óvónéni, aki a mai napig tele van energiával, nem ég ki, nem fásul bele, szval hihetetlen. Emelem előtte a kalapom! Embertelen sokat dolgozik...és mindezt azért, hogy a mi szemünk fénye boldog éveket töltsön élete első (ovis) közösségében. Pedig ha a fiamból indulok ki, ultrabrutál kemény dolga lehet 30 ilyen kemény kobakú, dackorszakos, állandóan beszélő energiabombával😆 szval én semennyi szabit nem sajnálnék tőlük (mármint az óvónőktől). Tudom, sok szülőnek és gyermeknek nincs ekkora szerencséje, mint nekünk, de én csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni az elhivatott óvónőkről. A kislányom bölcsis gondozónénijei is egytől egyig angyalok. A 2,5 éves kislányom szinte a karjaikba repül reggelente.

Na, biztos lepontoztok az offért, de ezt le kellett írnom, mert nem hagyhatom szó nélkül, amikor egy ilyen kérdés alatt elindul a kisgyermekgondozók és óvónők szapulása, hogy "miért van ennyi szabijuk?", "mit csinálnak nyáron, lógatják a lábukat?", stb.

2017. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem rinyálok, egyszerűen csak vannak dolgok amiket nem értek... Megkaptam a válaszokat. És elnézést, de nem fogom egyik óvónőt sem sajnálni (nem nézem le őket), egyrészt ők választották a szakmájukat, másrészt ők is 8-10 órában dolgoznak mint minden átlag ember.
2017. aug. 21. 14:39
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Képzeld el ameddig neked letelik a 8 órás munka, addig a pedagógusok otthom is dolgoznak, dolgpzatott javítanak vagy készítenek, készülnek az órákra, vizsgákra. Ez több mint 8 óra. 1 hónapos szabi alatt is készülnek a következő évre, nem olyan hűű de jó nekik. Van béniszitter, van összevont bölcsi meglehet oldalni. Gondolom apja is van a gyereknek és nagyszülei...
2017. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Sztem nincs igazad, kérdező! Egy lelkiismeretes óvónő (aki odafigyel a gyerekekre, személyre szabottan foglalkozik velük, mindhez van egy kedves szava, leguggol hozzájuk és megöleli őket, amikor vigaszra vágynak, mindegyiket álomba simogatja, fejből vágja a gyerekek elmesélt kis sztorijait, nem kiabál velük, nem csap oda, hanem példamutatóan elsimítja a konfliktusokat és még sorolhatnám) legalább 3x annyit dolgozik egy 8 órás műszak alatt, mint egy átlag munkavállaló.

Szerintem a kérdező nyelve a padlót súrolná egy ovis műszak végére.

2017. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én nem kérdőjeleztem meg azt, hogy végzik-e rendesen a dolgukat... Én biztos, hogy nem is bírnám 20 kisgyerek között 8 órán keresztül, ezért is nem mentem óvónőnek. Nem ezzel volt a bajom csak ti most mindenáron azt akarjátok belelátni a szabadságos kérdésembe, hogy én lenézem az óvónőket. Engem csak az bosszant, hogy 26 nap szabiból 7-et értekezletre használok fel, minimum 10-et nyáriszünetre (idén a férjem csak 5 napot tudott kérni, anyukám meg mellrák műtét után bevállalt szintén 5-öt mert én nem tudtam 3 hétre eljönni a munkahelyemről, még a 2 hét is necces volt), marad 9 napom, ebből idén 3 nap kell karácsony és szilveszter között mert mi akkor nem dolgozunk és szabit kell rá írni, de közben egyiknek ortopédia másiknak hallásvizsgálat és akkor még a több hét betegeskedésről nem is beszéltem... Na és ezért bosszant. De akkor befogom a számat mert még a végén megköveztek.
2017. aug. 21. 15:23
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Te meg nagyon figyelsz, biztos sok dolgozatot javít egy óvónő :D A másik meg, hogy sokan el sem tudják képzelni, hogy van olyan gyerek akinek nincs 4 nagyszülője, vagy ha van is nem éppen elérhető távolságban.
2017. aug. 21. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!