Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti szóvá tennétek?

Ti szóvá tennétek?

Figyelt kérdés
Ma volt az óvodai beszoktatás 2.napja.Az udvaron voltunk,az óvónőkkel nem is találkoztunk mert értekezleten voltunk.Csak a dadusok voltak.Az összes gyerek kicsapva az udvarra,a dadusok meg üldögéltek a padon vagy itt ott l3zengtek.Volt amelyik bent volt az épületben...Nos azt vettem észre h kb egyáltalán nem figyeltek a gyerekekre.Azt csináltak amit akartak.A kisfiam szaladt egy kisfiú mellet.Összeakadt a lábuk és elestek.Mindketten lefejelték a betont.Ugyan látszatja nem volt de csúnya látvány volt ahogy a másik gyereknek visszapattant a feje...Senki nem vette észre.A következő eset: Fociztak a fiuk.Volt ott egy 4-5 éves forma agresszív kisfiú.Az úgy elvert egy nálla kissebbet h csak lestem.Persze akkor reagáltak csak amikor orditott a kicsi...de még jól leszidták mert a másik azt hazudta h a kicsi megrúgra.Most komolyan hogy hagyjam ott jószívvel a gyerekemet.Nem érzem biztonságban.Persze értem h nem lehet egyszerre ennyi gyerekre mind figyelni,de ez azért elég megrendítő volt.Vagy csak én vagyok túl érzékeny? Gondoltam h legközelebb beszélek erről az óvónővel..de talán mégsem olyan jó ötlet ezzel indítani.Ti mi tennétek? Nyugtalanit a dolg.
2017. aug. 29. 20:48
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért.Illetve azt akartam ebből kihozni h félek h ha valami baleset éri a fiamat,nem veszik észre időben..illetve mit mondanak ha mondjuk Jancsika bezúzta Juliska fejét egy kővel de senki nem látta...tudom farkas törvények vannak az oviban is de akkor is..
2017. aug. 29. 20:51
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem teljesen szabálytalan, hogy a gyerekek óvónői felügyelet nélkül vannak. A dada nem helyettesítheti az óvónőt.
2017. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagy túlérzékeny, én sem érezném biztonságban a gyermekemet egy ilyen helyen. Minimum tedd szóvá, én igazából elvinném onnan, ha lenne rá lehetőség...
2017. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

Igaz nem óvoda, de engem ilyen eset miatt nem íratott be anyukám bölcsibe, mert ott meg az volt, hogy egy gyerek sírt a homokozóban és nem ment oda hozzá senki sem. Mindig ismerősök, mamám, keresztanyukám vigyázott rám óvodás koromig.

Mindenféleképpen tedd szóvá, viszont ne az óvónőnek, mert ő is ezt csinálhatja, mert kényelmesebb így. Inkább az önkormányzatnál mondd el a panaszod.

2017. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
És ezt hogyan tálalnád az óvónőnek kedves utolsó,hogy ne legyen sértő.Olyan elveszettnek érzem magam ezen a terepen.
2017. aug. 29. 21:20
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem akarlak elkeseríteni,de ez az általános...ne hidd,hogy az óvónők jobban odafigyelnek...

Na jó,biztos vannak olyan óvodák,ahol tényleg óvják a kicsiket,de a többség csak megőrző.

2017. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
3-anak szólt a kommentem csak a 4-es közben írt.Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. aug. 29. 21:22
 8/24 A kérdező kommentje:
6-os: Ez de gáz...☹ Hogy lehet túllendülni az aggodalmon? Magán ovira sajnos nem tellik(mellesleg ott sem biztosan figyelnek rendessen)
2017. aug. 29. 21:24
 9/24 anonim ***** válasza:
61%
Nem hiszem, hogy ez az általános. Nehez helyzet ez. Ha szóvá teszed, az sem jó, de szó nélkül sem lehet hagyni. Nincs másik óvoda? A mi fiunk egy egyszerű falusi ovodaba jár. Nagyon figyelnek rájuk. Persze baleset itt is előfordul, de ellátják oket ilyenkor ha kell, vigasztalják, verekedést sem hagyják. Bár az is igaz, hogy a szomszédos városból hordanak ide gyerekeket, mert barátságosabbnak tálalják a szülők ezt az ovit. A falu is örül neki, mert így legalább megvan létszám és a szülők is jó helyen tudják a gyerekeket.
2017. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Nalunk a bolcsi detto. A lanyom 3 eves, utolso elotti nap este megmutatta sajat magatol, hogyan fojtogatjak egymast a gyerekek. Tan senki nem szolt rajuk. Mert kerdeztem. Vacsi utan sztorizasba kezdett. Gondolhatod. Es meg egyebeket is meselt. Ha csak fele igaz, amit meselt, mar gaz. Igen, szova teszem. A heten papirokert kell meg bemennem, jelzem az izgazgatononek. Es meg sok mast. Sajat szememmel lattam egy csomo dolgot. Nem, nem hagyom annyiban. Max. nem tortenik semmi. De en senkinek se javaslom majd ezt a bolcsit...

Tavasz ota kint vannak naphosszat az udvaron. Se mondokazas, se uj dologgal nem jott haza. Fojtogatos sztorival annal inkabb.

2017. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!